Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (211)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pai si cu astea de p-aci doar nu vorbim de chestii personale,normal despre si cu copiii.Adica se incepe clasic: cati ani are? Cate kg,ce si cum mananca,vorbeste sau nu,doarme bine sau nu etc.Da'la cat apuc eu ... mai mult la plimbare ne oprim cu una alta,chestie de 5 minute cand se mai dragalesc copiii .Ghitza de obicei face cu ea kilometraj cu caruciorul/tricileta si se mai opreste doar cand e remarcata Diana ,ca se baga cand unul cand altul in vorba,ce sa faca si ei,daca mademoisele le face cu mana,le zice ceau si le trimite pupici la te miri cine Cel mai mult se sta de vorba la hinte si la nisip,evident,dar tot subiecte despre ei ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Ursulino, poate ne vedem la o plimbarica. Saptamina viitoare sau cealalta. Stau 2 saptamini in Bucuresti, cu pauza de week-end, in care mergem ...la munte. Vrem sa dam o tura pe la Plaiul Foii, iar la intoarcere sa ne oprim prin Brasov, sa mergem la parcul acvatic. Mie imi place apa de mor.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca pai daca te-ai muta in Buc. pt. 3000 euro, iti vei vedea copii seara cand ei deja dorm. asa ca nu prea cred...la cat esti de familista. pofta buna.
Maraki plasa cu ochiuri mari? da mai multe detalii: cum e prinsa, unde? e pt. porumbei?
Moni eu nu am mucuri de tigara, am: biscuiti si desene pe gresie, facute cu creta de Marco. mai am de aspirat balconul de la living si si livingul si pe urma sterg pe jos.
Praful nici mie nu-mi prea place sa-l sterg. si e naspa ca se vede foarte repede pe mobila din sufra.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINEL pe rafturile cu biblioteca (lunga cat tot peretele,4 m) am doar 2 suporturi cu fotografiile Dianei.Dincoace am la capat pe niste rafturi jucarii de-ale Dianei si niste chestii aiurea,o icoana si un bol cu flori uscate parca.Dar pe dulapuri deasupra? Acolo sigur nu ar fi bibelouri .Bibelorurile-s raionul lui mami .Eu am doar pahare de cristal si cateva cosuletze de portelan,dar sunt in vitrinele interioare.Nu asta e motivul,sigur !

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Si mie imi place Buc. tot din aceleasi motive ca si lui Moni: apropierea de munte si mare.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Apropo, am vazut-o pe Daria in poze. Mi-am adus aminte ca veni vorba de parcul acvatic din Brasov. E o minunatie de copil. Chiar asa, LunaNoua de ce nu mai scrie? Sper sa nu fac vreo gafa intrebind, ca am pierdut multe din "bataliile" de pe aici. Desi era o vreme cind, ca un facut, intram in toiul cite uneia si nu stiam ce se intimplase si pe cine de unde sa iau.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Plasele cu ochiuri mari or fi pentru pasarele,ca doar n-or fi pentru lilieci

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Hielloo mamici !
Eu am avut program de smotru azi , mi-am culcat fetita am facut repede un dus si astept sa inceapa meciul
Ursulina sanatate multa si pupici la Raisa
Moni ce super ca mergi cu Dia la mare si la munte 2 saptamani , ce as vrea si eu sa merg pe undeva
Maraki hai ca m-ai facut curioasa cu plasele alea , ai mult de calcat ?
Dana sanatate si pupici la fetite , sunt tare frumoase amandoua
Uitam ... Ali felicitari pentru bebe si sarcina usoara




Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA (LunaNoua) e super extra ocupata cu facut torturi care mai de care si creatzii vestimentare,a zis ca ia o pauza, ca nu mai face fatza cu DC,pierde f.mult timp. Mai intra dar f.rar,sa ne mai zica una alta.Eu mai vorbesc cu ea pe mess,uneori.

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Maraki sa stii ca eu nu exagerez de loc. Nu compara cartierul din copilarie, unde ai gasca ta, nu compara Dr. Taberei cu Berceniul sau Unirii sau Brancoveanu cele 3 cartiere intre care este asezat parcul. In Unirii fara suparare mamicile care vin in parc sunt super fitoase, in Berceni sunt incuiate, iar in Brancoveanu disperate de viata.

Daca este vreuna care nu este asa sa imi zica sa ne intalnim ca sa se joace si Raisa cu cineva.
Aici nu o uitati pe Nico, cu care mi-am dat intalnite de 4 ori si de fiecare data am fost singura si m-am plimbat.
Si multe altele care prefera Mall-ul in loc de aer curat.
Asta este...pana sa apara macar una cu care sa ma intalnesc la joaca copiilor cred ca o sa fac eu inca un copil.




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput