Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (211)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Dana multumim, inseamna ca lui Oana iar placea pupicii lui Raisa.
Raisa pupa ... cu obrazul!


Moni pana la mare nu te intreb cat faci, dar pana la munte cat faci draga? Ca este la o aruncatura de bat.




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

De pupat Diana e pupacioasa,dar in stilul intins obrazul sau cu degetul,mai rarutz ma pupa cum trebuie.
DANA si la Buzau fug mamicile??? poate le e frica sa nu ia copiii cine stie ce boli,de la ceilalti,sau ce naiba au,de-s asa???

Aici dimpotriva,de cate ori am mers cu Diana (cam rar) m-au luat toate la intrebari,care de care mai vorbareatza ... Si din cate imi povestesc zilnic mami si Ghitza majoritatea sunt asa.Nu trece o zi sa nu-mi povesteasca ca s-a intalnit cu una asa,una pe dincolo Bunicile la fel,tare vorbaretze sunt!

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA pai pana la mare 14 ore - cu trenul,pana la munte in Valea Prahovei= 7 ore cu trenul.Cu masina stiu pana la Moneasa - un surogat de munte faci 2-3 ore,iar pana la Stana de Vale 4-5 ore

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ursu sa stii ca nu stiu exact. dar tu cand zici 10.000 euro te referi la tot? adica rezistenta, istalatii, verificare? stiu ca calculeaza pe mp, depinde de lucrare, sunt preturi diferite,pt. uniformitate, inaltime, etc.
si salarul asta l-a avut un tip, care coordoneaza cele 4 blocuri ale firmei unde lucreaza Clau. aici ia 900 euro, masina si ap. de la firma. dar cica e super lejer, fata de Buc.
Moni eu nu am treaba cu Clau cu hainele. eu i le aleg, pe el nu-l doare capul. si mi-e cel mai greu la el.
Dana mersi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Ursoaica, DAAAA, sigur asa i-ar placea Oanei sa fie pupata .

Moni, bunicile si bonele sunt mai comunicative, dar mamicile nu. Speriate de bombe, nu altceva.
Sunt mamici care au copii de varsta Oanei si pe care le-am vazut in parc inca de cand erau micuti copilasii, am schimbat uneori o vorba cu ele, dar acum se fac ca nu ma cunosc, sunt cu nasul pe sus. Ciudate rau!
Oricum, din fericire - cum spuneam - am cu cine merge in parc si e bine si asa.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
www.dropshots.com/danae" target="_blank">Alte poze si filmulete
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Aici n-am vazut nici o bona inca . Nici de la ai mei n-am auzit sa se fi intalnit cu vreuna.Poate mai "pi shentru"
Dar si "pi shentru" e la fel,la toate terasele cu locuri de joaca unde am fost cu Diana,absolut toate mamicile si taticii erau comunicativi!!!
Gio,Ingrid la voi cum e? Presupun ca la fel...
Mi-am amintit,era la Moneasa una cu o fetitza un pic mai mare decat Diana,cu care am stat la masa de cateva ori eu si Ghitza si am vorbit destul de mult cu amandoi.Cand ne-a vazut mami salutandu-i a ramas masca,zicea ca tipa e o "mutalaie" ca s-a apropiat Diana de fetitza aia odata si voia sa se joace cu ea si ma-sa n-a scos o vorba,doar taica-su (care era ungur) mami era taaare indignata,deci e clar ca erau o exceptie.Erau din Arad,chiar d-aci din cartier.

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Moni ... eu cred ca tu mergi cu bicicleta (glumesc) nasol daca faci atata timp pana in Apuseni.

Giova, uite, concret, am vorbit cu arhitectul si a zis ca pt 130mp amprenta la sol parter si etaj ma costa cel putin 10.000 de euro tot proiectul nu ma pricep ce baga in el. Pai Clau este finut la tarif.

Edit: il botezasem pe Clau.




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu in vizita la sora-mea si m-am gandit sa o supar putin pe Moni. Jale ce e la mare..plaja din Venus si Eforie distrusa. Eu credeam ca e joi azi nu miercuri. A luat foc o camera de la hotelul MI din Mamaia. cativa dintre ei la alarma au urcat pe acoperis in loc sa coboare jos. Cred ca aia erau politistii. Doamne fereste ce oameni prosti.
Ursule, sanatate multa va doresc voua si Raisei.
Irinel, eu m-am nascut in Sebes-Alba si la 2 ani m-am mutat in Mures cu familia pt ca mama mea era de aici si am venit intr-un oras mai mare cu mai multe posibilitati...dar...de cate ori merg in Sebes am emotii, cand ajung prin Lancram deja incepe sa imi bata inima...Acolo mi-am petrecut vacantzele, si acolo mai am o bunica singura din viazta si are 89 ani. Te inteleg perfect cu Clujul. Despre Bucuresti...Nelu a fost pe vremuri 3 luni la cursuri dar nu i-a placut nimic din ceea ce inseamna marea capitala. Oameni ...cam asha zicea si el ca si Ursu. Oricum multa lume recunoaste ospitalitatea ardelenilor..
Dana...se pare ca si tu ai doi copii la extreme. (o pupacioasa si o nepupacioasa.
In Turcia eu am mers cu 3 genti...adica trolere (una de 70 cm, una de 60 si una de 50) asha sunt...pun de toate. La Bran m-am dus cu haine mai putine, lui Dani i-am luat un singur pulover si 2 perechi de blugi si ma enervam ca il vedeam in fiecare seara cu aceeasi bluza. Credeam ca e cald ca in Turcia si seara umbla in tricou, am uitat ca seara la munte e rece.
Am vb cu Nelu la telefon...il doare gatul si are febra si e de servici pana dimineata si nu vrea sa vb cu comandantul sa vina acasa...Of...spiritul asta de armata...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

quote:
Originally posted by Biancas
A luat foc o camera de la hotelul MI din Mamaia. cativa dintre ei la alarma au urcat pe acoperis in loc sa coboare jos. Cred ca aia erau politistii. Doamne fereste ce oameni prosti.
Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de



Cred ca te-ai inteles cu Ursulina sa ma faceti sa mor de ras azi

Si de ce sa ma superi? Pe cand ajung eu, numai bine trece potopul si poate se mai panicheaza lumea si n-o fi asa de aglomerat prin zona

P.S. Noi luam doua trolere,unul mare si celalalt dupa caz,mijlociu sau mic,sa vad ce si cum incape.

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Bianca ... Nelu are aceleasi simptome ca si mine asa ca ... sa bage med la greu si ceai caldut cu lamaie (daca il suporta pe mine ma arde pe gat de mor).




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput