Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Ursulino, bine ai venit. Imi pare tare rau ca sunteti bolnavi. Raisa e o minune de copil, vesel, cu gura pina la urechi. Cel putin asa se vede din poze. V-ati muta si voi daca ati avea de ales. Din pacate nici noi nu prea avem. Prin urmare, vad partea plina a paharului. Las' ca vin si facem fetele atlete.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Aoleo, Moni draga, asortat, posete, chestii? Nu te complica. Mai ales ca mergeti cu trenul. Sfatul meu. A fost prima vacanta in care mi-am luat cu mine o rochie, un pantalon marinaresc, o pereche de sandale si una de slapi, si citeva tricouri. Iar pentru Dan cam la fel.

P.S. Mi-am "fezandat" putin semnatura

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Mai putin rochie pentru Dan, bineinteles.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINEL dar cat ati stat? Ca noi stam departe de casa fix 2 saptamani.Si nu pot omite,treningul,blugii,adidasii,un pulovar etc. Eu iau fix 3 rochitze de plaja scurtutze si decoltate,ca tot nu le-am purtat deloc,ba mint, una am mai purtat-o la strand.In rest pantaloni trei sferturi (una de blugi si una de la un set cu maieu),pe urma un set pantalon scurt cu bustiera si tricouri/maieuri ,vreo 4-5. Trebuie sa pun si ceva mai de plimbat seara si o sa pun o fusta lunga probabil.Iar la incaltaminte pun pe langa adidasi niste saboti cu tocuri si papucii de plaja,care nu-s prea de plaja si nici frumosi ,da-s comozi rau,f.buni la cat circul eu.Numai ca-s gri inchis si la rochitzele alea (una gri petrol cu alb,una rosu cu alb si una turcoaz cu alb) era dragutz ceva alb.Da' gasesc eu pe-acolo,ca astia albi pe care ii am nu-s comozi,la drum lung. Si nici geanta de plaja n-am decat una cam mica si oranj ,evident ca nu o iau,imi cumpar eu ceva de-acolo ...
Ce probleme existentiale pe mine La fel fac si cu ale Dianei

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

gata am trimis copii cu mama in parc.
am fost la Kid's land, la carusel. a si papat cum am ajuns acasa si acum iar la joaca.

Bianca asa se fac si sarmalele cu varza dulce pe la noi, cu bulion. cand faceam cu varza dulce sarmalele, o fierbeam si eu cu sare de lamaie, sau chiar lamaie, in apa, of course.
Nu stiu cum de are colesterolul marit, caci grasimi nu mananca,dulciuri iar, habar n-am.
Irinel sincer nici eu nu m-as putea obisnui in Buc. e prea mare agitatie, oameni rai, nu sunt ca ardelenii, mai domoli. si voi amandoi sunteti ardeleni.
am cunoscut si bucuresteni care imi sunt dragi, dar astia sunt putini, din pacate.
Moni ai treaba cu asortatul nu gluma. asa fac si eu, gandesc toate variantele de tinute cand aleg hainele, si asta e valabil pt. toti 3. de aceea imi ia mult timp sa fac bagajul.
daca te intereseaza o lista cu medicamente sa-mi zici, am luat-o de la mamicile mai mari. asta mai mult e valabila pt. strainatate.
Ursu sanatate si te inteleg.

tocmai am aflat cat e un salar in Buc., daca n-ai casa si familie, intre 3000-5000 euro, dar asa sa lucrezi cam 12 ore/zi. asta vorbesc in domeniul lui Clau (constructii).
si Clau a avut perioade cand lucra si mai mult de 12 ore, dar....

ma bag la , daca tot am timp.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Monica pai "ma blestemat" maicamea ca nu am vrut sa raman la tara. Am dus-o la tara si cand am intrat in casa ma lovit un miros de mucegai si umezeala la greu, am facut stanga imprejur si am plecat inapoi la Bucuresti ca nu putem pune in pericol fata si na ca ne-am imbolnavit toti.

Moama Moni pai itit iei nene bagaje, dar sincera sa fiu toate hainele tale fac cat 2 tricouri, o rochie de ale mele.

Irinel pai sunt obligata sa stau in Bucuresti pt ca Tino aici are serviciul si deocamdata aici avem casa, dar sincer mi-ar (ne-ar) place sa ma mut la munte.

Mie imi place linistea si curatenia, sa ai cu cine discuta daca ies afara in parc, sa nu fuga disperate mamicile cu copii in brate cand te apropii de copii lor cu gand de imprietenire. Aici, cel putin unde locuiesc eu sunt o tona de copii dar sa mor daca te poti apropia de vreunul. Ba ii smulg mamele lor si cica hai sa mancam, dormim... ba sunt asa de cum inti de daca o las pe Raisa cu ei iese batuta dintre ei, ba au un limbaj de mama mama ... si multe altele. Aci daca nu faci parte din vreo gasca nu AI CE CAUTA PRINTRE ELE!




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO mersi,dar eu deja am borseta pregatita cu medicamentele pentru diana de cand a fost la Moneasa,ba am mai si completat.Am luat si eu o lista de pe Dc,chiar de la o tipa din Arad,i-a dat-o pediatra ei.O iau cu mine (lista) ca nu strica,sunt cateva chestii in plus de ce am eu,macar sa stiu ce sa cumpar. La Ghitza e mai greu cu asortatul ca e super capos,numai ce vrea el

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Giova mama dar cat ia sotul tau pe un proiect de casa ... poate imi raspunzi pe mess sau PM, ca daca renteaza ii platesc si eu pt un proiect. Daca ar fi salariile alea pe care le zici tu ar fi super caci ne-am lipi si noi de un arhitect in Bucuresti, dar ... un proiect de casa in Bucuresti este cel putin 10.000 de euro... asa ca ... dar asta este exceptie, caci restul muritorilor de rand nu au asa ceva nu ajung nici macar la 1000 de ron, apai euro...




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

quote:
Originally posted by Ursoaica

Moama Moni pai itit iei nene bagaje, dar sincera sa fiu toate hainele tale fac cat 2 tricouri, o rochie de ale mele.

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)



Ca de obicei,ma omori cu zile cu comentariile tale

Si mie mi-ar placea sa locuiesc la munte E tot ce ma nemultumeste rau de tot la Arad,ca-i campie si departe de munte (si de mare )
Iar la Bucuresti e singurul plus pe care il invidiez,distantele scurte fatza de mare si munte.

Nasol la faza cu mamicile,aici sunt foarte sociabile,chiar si cele care nu prea s-ar opri,mai timide,tot o fac fie si de jena,daca nimeresc una bagareatza ca Diana de exemplu,care vrea sa studieze toti "bobo" de pe traseu

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Irinel, multumesc din suflet ca te-ai gandit la mine cu subtitrarea . Esti o dragutza. Intre timp am reusit sa fac rost de ea.
Intrebai de copii pupaciosi. Ei bine, Roxana este un copil pupacios. Toata ziua da "ciocuri" si mie, si Oanei (LALA, cum ii spune ea), si lui tati, bunicilor si papusilor (PUPIII).
Asta in compensatie, fiindca Oanei nu-i place sa ne dea pupici. Spune ca "o udam" . Eventual mai accepta pupicii Roxanei, dar se sterge apoi de zici ca a spalat-o pe fatza.

Ursoaica, imi pare rau ca sunteti bolnavi si va doresc sanatate multa.
Si prin Buzau e destul de greu sa schimbi o vorba cu cineva prin parc. Noroc ca am cunoscut fetele de pe forum si ne-am imprietenit. Asa avem cu cine merge la plimbare si sa ne socializam.

Giova, sanatate mamei tale!

Bee, am vazut pozele de la nunta. Aratati foarte bine impreuna. Sunteti o familie foarte reusita. Mi-a placut in mod special poza in care dansati voi doi... te priveste asa de frumos!!!



Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
www.dropshots.com/danae" target="_blank">Alte poze si filmulete
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput