* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

La Multi Ani, Zuzilici! Mi-e dor de tine, sa stii...



S-au anuntat nominalizarile pt www.mtv.com/ontv/vma/2007/" target="_blank">MTV Video Music Awards (9 septembrie 2007, in Las Vegas) :) Va fi o editie memorabila, daca ma uit bine la toate numele care apar in concurs. Si sigur ca eu voi tine cu Amy Winehouse, care va aparea pe scena pt a cinta :) Amy are 3 nominalizari: pt "Videoclipul Anului", "Interpreta Anului" si "Cel mai bun nou interpret". Normal ca voi intra sa o si votez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

La multi ani Zuzilici!

Ciuf, spor la treaba cu albumul. Pe cand data aniversara?

Catrinel, bine v-ati intors! Asteptam detalii si poze din concediu.

Aida, stiu de siturile astea, inca n-am luat nimic de pe ele, nu stiu de ce, n-am avut incredere. Asta ar fi o ocazie. Pozele cu nasa Aliciei, sunt la baby shower-ul ei, la cumnati acasa. Intr-o saptamana tb sa nasca. Ne vedem la botez sau pe cand o vizita pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Intru repejor ca am ochii carpiti de nesomn...Atomiciosu a reusit sa raceasca si azi-noapte a facut si febra, nu putea sa doarma din cauza nasului...si nu i-a placut sa doarma numai cu mine...a trebuit sa il aduca si pe tati in pat cu noi...asa ca suntem o familie de zombie...

Ada si Gabi...ca de obicei io vin cu intarziere cu urarile...sa fiti sanatoase, frumoase,sa aveti bebei care sa va aduca numai bucurii si o viata cu impliniri...

Am citit din uram in dunga rau de tot...asa ca raspunsuri nu prea am...

Incerc mai tarziu...ma duc sa ma hodinesc acuma cat doarme si moatza mea...

PS: Mihasaer....ieri am asculatat intr-una Colibri...dintre toti marii artisti (garda veche cum le zic eu), pentru nici unul nu am plans asa cum am plans pentru F.P...75% din melodiile lor exprima atat de bine ceea ce cred si eu despre lumea asta...noroc cu ODC-ul si copierea de melodii...

------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

ADA,GABI-FER SI ZUZILICI!!SA FITI SANATOASE,FERICITE SI SA VA BUCURATI DE PITICOTII FRUMOSI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

una fetele
Mihaser ratacit suzeta buna idee. O sa incep sa o pun in practica.
Ciufpai in primul rand La multi ani pt cei 10 ani de casnicie si multi inainte. Pt mine esti un exemplu pt ca eu pe 27 fac doi. In alta ordine de idei dc sotul vrea sa te scota in oras cu gasca si tu vrei altceva mai romantic banuiesc, de ce nu-i faci tu ac cadou adica sa-i pregatesti o iesire/surpriza romantica. Nu stiu e o idee. te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Fetele ... n-aveti idee cu ce sa scot pixul de pe o hainuta? Ca pe-a mea a apucat-o creatiile si tot si-a manzalit o gecuta cu pixul.
Al meu sot mi-a zis ca pot sa scot petele alea cu foarfeca ... da' vreau alte idei .

www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru inimioara lui Sosonica


Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliada spune:

salut!

aalina, ne spui cum a fost la gratarel?

Micaalsa, pupici la bubulina creatoare, poti incerca cu dizolvant de lac de unghii, asta daca gecuta e alba si duntr-un material care suporta un astfel de tratament. poate mai vin fetele cu solutii sa nu ajungi la vorba sotului

aida, multumim de complimente, ce sa zic de voi- sunteti doua frumoase, ca tare bine mai seamana Alex cu tine!

catrinutza, sanatate multa la Atomicios sau sa zic..."Atomucios"? vrei o lista cu ceva homeopate pentru raceli?

nshiro, delicata situatia cu cumnata, si foarte bine ca nu vrei sa o lasi sa treaca fara sa iei masuri.Asa cum ti-au mai spus si fetele, discuta cu ea calm si ferm, spune-i ca o vrei in viata Mariei si ca apreciezi sftaurile ei, dar ca te doare cand face acuzatii de genul celor pe care le-a facut. Sunt sigura ca vei gasi calea cea mai buna sa ii spui ce te deranjeaza fara sa afectezi relatiile bune. Tin pumnii!

Mariana, ce mai faci?

cameliada si ghiocelul Tudor Bogdan saluta pe toata lumea!
(17 februarie 2006)
http://new.photos.yahoo.com/cameliada_26/

poze faine cu Ana de aalina2003 si Tudor de Cameliada
http://www.flickr.com/photos/8925078@N06/547411920/in/photostream/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Neata la pranz!!! Sunt in plin proces de pus poze....

CIUF, ai primit PM-urile mele?.....sper ca nu esti suparata pe mine ......

MIHASER, noi am fost pe coasta Amalfi, langa Positano, e spectaculos!! Dar las sa mai creasca bebe, ca nu.s asa multe chestii de facut… na bine,. De mers la Pompei pup muuult, si mie mi-a fost tare dor de voi!!!

POLI am citit despre nazdravan… ptintepaturi de insecte se recomanda fenistil (gel sau picaturi). Pupici!!

CLAUDIA Ufff, m-a daramt mesajul tau! Prin ce ai trecut!!!!! Cum te simti? Sufleteste, adica… ma bucur ca ne-ai scris prin ce ai trecut, si mai ales m-as bucura sa te fi usurat macar un pic!!!

KIM, e catolica, da! Am asteptat o gramada cu botezul, din diverse motive.. in fine… frumoase pozele voastre din vacanta!!!!!

NOE – dar se intelege de la sine ce mai face Veselia?

DELIA bafta mare!! Cred si eu ca nu poti invata cu Rudy pe langa tine!!! Cati ani de studiu sunt?

AALINA, poate ca ne intalnim cumva!!! Nu-s ce sa zic de vis, mai stii??? baga mare, vino, io ma bucur!!!

ALINAALEX, m-am tot gandit la Marc, ma tot intrebam ce face….Plecasem cand avea febra mare…!! Ma bucur ca e bine!

Sa vad daca s-au incarcat pozele alea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

OK aici sunt pozele, dar sunt sortate total idiot!!!!

In principiu primele doua zile a fost vreme cumplita, un vant de ne muta de pe loc, si dupa aia frumos...din ordinea pozelor de pe Photobucket nu se deduce asta mi.a stricat planurile... na ja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

La multi ani,Gabi_fer!La Multi ani,Zuzulici!
Kim,ce vacanta frumoasa ati avut!Peste vreo doi ani ar trebui s-o mai repetati,ca sa se bucure si Alicia de privelistea oferita de Moby-Dick-uri.Alicia e o adevarata domnisoara,iar tu esti top model(nu glumesc!!!!).Dupa ce am vazut pozele cu tine nici nu mai imi vine sa ma dezbrac la plaja.
Aida,imi place mult cum ii sta Alexandrei in rochia aceea lunga,fara spate.In poza in care doarme,e superba cu buzele ei frumoase si umede.Imi place mult genul de vacanta activa, cum a fost a voastra.Singura problema in cazul meu ar fi gatitul.
Ciuf,daca vrei poze adevarate cu dezordinea facuta de un copil in actiune,lasa-l intr-un apartament de-al nostru sa se desfasoare pret de un sfert de ora.Sa vezi poze adevarate!!!
Iti doresc aniversare fericita alaturi de sotul tau si cati mai multi ani plini de dragoste impreuna!
Cat despre cadou,eu ti-as propune sa lasi copii seara la niste prieteni,si sa iesi doar tu cu sotul tau la un restaurant,sa comandati tot ce va trece prin cap,iar la momentul servirii sampaniei sa va filmati facandu-va declaratii unul altuia(pregatite constincios de acasa).Ideal ar fi sa continuati cu sampania si acasa,dar...
Catrinel,ma bucur ca ati petrecut bine si abia astept sa vad poze.
Catrinutza,sanatate multa Mariucai!Pune in actiune batista bebelusului sa scape fata de mucisori
Micaalsa,eu scot petele de pix cu spirt si apoi inainte sa bag rufa la masina,pun Vanis.
Polixeni,mi-ai dat idee buna cu reductorul de WC.O sa incerc cand ma intorc de la mare.
Am vazut poze cu Nick.Se face un tip mama mama.Exact genul meu:brunet cu ochii negrii si tenul masliniu.Sunt topita dupa astfel de barbati.O sa se faca coada la usa ta.Ai grija!!
Andreea_Georgiana,vacanta placuta!!
Sa ai parte de vreme frumoasa si experiente de neuitat si nu uita ca in ciuda vremurilor sa te distrezi cat poti cu si fara Bubu!!

Noi plecam duminica la mare la bulgari.Sper sa fim sanatosi si avem vacanta intreaga,nu ca data trecuta.
Vlad a inceput sa bata baietii in parc,spre disperarea mea.Ce ma frapeaza e ca in fetite nu da.Chiar a luat o palma de la o fetita,care il fugarea sa-l pupe si daca a vazut ca nu sta la pupat i-a dat delicat o palmuta peste fata,ca sa-si apere onoarea sifonata.
Eu sunt un pic bulversata.Am fost zilele trecuta la un interviu pentru un job la o banca.Partea buna e ofera un salariu dublu,fata de cei la care sunt angajata in prezent si am perspective de viitor mult mai bune.
Partea proasta e ca ceva nou si mi-e un pic teama ca nu fac fata si ce-i mai important e ca programul e pana seara la 19-20.Directoarea de-acolo mi-a spus ca ea nu-si prea mai vede copilul.
Jobul actual e mai bun pentru crescut copilul,dar n-am perspectivele pe care le-as avea la banca.
Sunt foarte,foarte nehotarata.Trebuie sa iau o hotarare pana marti si orice varianta as alege nu e buna.
Poate sunt e o mama closca,dar cred ca e important sa stai macar cateva ore cu copilul tau,iar eu daca as ajunge la 8-9 seara,pana fac dus,pana mananc,Vlad s-a culcat.Plus ca trebuie sa-i gasesc o bona cu program prelungit,sa caut o menajera,o femeie la calcat...
Mai lucreaza vreuna dintre voi pana seara tarziu?


POZE

Mergi la inceput