LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (226)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am citit asta depsre schimbarile din inavatamint...
http://www.expres.ro/article.php?artid=316580


saracii copilasi...la scoala de mici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, Yasmin, sa cresti mare si sanatoasa alaturi de fratiorul tau! Corinna, felicitari!

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
La multi ani pentru Yasmin!!! Corina sa ai noroc in viata!
asa deci analizele: daca nu au contract cu Synevo sincer nu l-as duce in alta parte. dar parca tot ar trebui sa ii fac ceva analize...ca de', nu a facut niciodata in viata lui.
Ioana dino pad am luat din metro. este si in selgros.
Vivia dino-pad este un suport magnetic "inteligent" cu un cip. pe care se fixeaza niste carticele speciale, interactive. http://www.cora.ro/new/catalog?cid=83&searchstring=&domeniu=2&special=0&page=10 singurul link despre el este asta, pozitia 10 in josul paginii.
plus o discutie de pe DC aici, in postul lui for2nity: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=87117&whichpage=2
eu i-am luat motanul incaltat si aceea de la 6 ani in sus de care se distreaza de numa'.
in al doilea rand Vivia: este vb de analizele gratuite oferite de MS in luna in care esti nascut. primesti un plic cu 2 vouchere, si faci cu ele cum au zis fetele mai sus: la medicul de familie si apoi la laboratorul de analize.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

YASMIN

O zi frumoasa tuturor !
Noi aseara am fost in parc, a fost super. Drept urmare Giulia nu si-a putut deschide okii .
Azi mergem la ziua prietenului nostru Rares, deci distractie

Revin dupa ce pleaca din sefi


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata!
Ieri m-am umplut de nervi intrucit am facut 1.5 ore pina acasa (pe drm de maxim 20 min...) - din cauza ploii erau numai ambuteiaje, nervi, soferi - cum sa le zic? - mai putin inzestrati...in fine, macar am ajuns cu bine!
De dimineata am fost cu Stefan la clinica pentru analize - i-au luat pentru exudatul faringian si nazal si am dus si pt. coproparazitologic...in principiu vinerea viitoare ar trebui sa am toate rezultatele plus avizul epidemiologic deci cam pe 15 august o luam de coada...
Kim - stiu ce spui si asta si facem - dar eu inca astept rezultatele... iti dau si PM.
De Cristalina mai stiti ceva? E in vacanta? Ca imi e dor de ea...
Avem si noi dinopad - dar ca sa fiu sincera am vazut parca la carrefour unele similare cu mult mai multe si mai interesante carticele - parca leapfrog ii zicea... La Dinopad afara de Punguta cu doi bani si Motanul incaltat alte povesti nu am vazut...

Revin - o zi buna va urez!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,vaz ca azi n-are nimeni program de baraaaiiit
Normal ca n-am dus-o azi la intepat,cred ca merg la Synevo(cand prind curaj)chiar daca le platesc,asa ca Robi zi-mi si mie exact pe unde vine laboratorul,meiii io o pregatesc de acasa si nu mi-e frica de reatia ei, ci doar de nepriceperea asistentelor...la noi merge foarte bine,"premierea" si moneda cealalta "daca zici nu si eu zic nu, cand ai sa ma rogi ceva"..
Olivia lasa ca-i placut sa petreci si la shoping..sau prin shopingmamaaa ce-mi place incapatzanarea ta de a dormi separat...dar Uk te mosteneste la capitolul asta
Roxi multam fain,am sa caut si io pe la Selgros,btw este gata shortzul lui Pat?
Leeloo,Cristalina este dusa cu fetele la munte,la racoare timp de vreo luna parca...
Daria ,moor de invidie,voi in fiecare zi va petrecaritzi!!!
La multi ani YASMIN!!!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana -
Stiti, mie asa mi se pare normal, sa distrez cupilu` Iar Giulia este foarte incantata. Toate astea, bine-nteles, au un scop: sa i se pare la fel de normal cand incepe gradi, scoala, ca dupa-masa sa aiba antrenamente si alte programe in functie de gusturile ei

Restu` de gagici pe unde umblati ???

Ce ziceti de noul program enuntat de minister , cu gradi di scolit ?


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana inca nu cred, mama e in faza de pregatire pentru musafiri. ca de, stam la constanta
Daria io-st mai anormala....mi se pare logic ca copilu sa se duca la 6 ani la scoala, ce sa faca la 7??? si copiii de azi sunt muuuult mai destepti decat noi cu 20 de ani in urma. mi se pare logic, e vb de progres prin tehnologie. sa va zic ca aveam in clasa o fetita care din cauza unei hepatite nu a fost data la 6-7 ani la scoala...ci la 8!!!! era ca magarul intre oi....cu un cap mai inalta, mai dezvoltata....prilej de misto-uri si glume...ca stiti si voi ce rai sunt copiii.
eu oricum l-as fi dat pe Pat la scoala la 6 ani orice ar fi zis frun ministru ori guvern.
parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox - io pt asta mi-am luat-o deja pe cocoasa k`st denaturata, cand am zis ca noua nu ni s-a intamplat nimik crescand asa, cu gradi la 3 ani si scoala incepand cu 6 ani impliniti. Sunt curioasa ce vor mai debita la nivel inalt in urmatorii ani


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

na sincera sa fiu nu vad cine ar putea sa imi zica ca-s denaturata daca dau copilul la gradi la 3 ani si la scoala la 6. ce face? repet, tinand cont ca si noi acum 20 si de ani mergeam la scoala tot la 6 ani si ca de atunci dezvoltarea psihica este mult mai rapida! ce sa faca? sa stea tot la desene si in parc?

Mergi la inceput