LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (226)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioanaaa, pe bune ?

Mitzu - nu merge cu mituit ?
Io reusesc orice cu oo Kinder care au surprize Ciukalata o pap io, Giulik vrea doar surpriza


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cica ie adevarat si cica numa` pe fimei le-ntreaba pe barbati` no;))

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Da si eu am primit "mutarea in plic" de la dl.Nicolaescu, pentru Stefan evident ca pentru mine cred ca o sa vina la anul...Am vorbit cu dr. de familie si o sa vad saptamina viitoare ce si cum trebuie sa procedez, dar chiar nu ma stresez prea tare ca Stefan anul trecut a fost cumintel la luatul de singe si nici fetele de la laborator nu au exagerat - s-au multumit cu vreo 2 eprubete pline...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by g_ioana

pierzi distractie,cica pe fisa adultilor sunt niste intrebari...,una din ele ar fi,"cati parteneri sexuali ai avut?".....povestea o gagicutza care are ca medic de familie pe..soacra

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele





Da ce bre, ma duc la popa??? Si se asteapta sa primeasca multe raspunsuri sincere, nu?

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

haha ce tare e faza, pai de ce pe barbati nu? ca ar fi fain sa-l iau de tuarta pe al meu sot si sa mergem ca la spovedanie

Daria, merge cu mituit numai cand e vorba de actiuni scurte. Dar aici intai il inteapa si apoi tre sa stea cuminte cu acul in vena. Ceea ce n-o sa se intample niciodata. Dupa ce il inteapa o sa urle si o sa se zbata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helou! Intru la semnat condica, de citit am citit dimineata dar mi-a intrat un inglej pe calculator sa repare nu stiu ce si era sa ma prinda cu DC-ul pe felie

IOANA....suuuuuuuper faza cu soacra-medic de familie!!!
Subscriu la Synevo, i-am facut acolo analizele lui Matei anul trecut, i-a luat sange din pumn (nu stiu cum sa spun altfel ), ce-i drept a fost Petro cu el dar cica s-au miscat foarte repede...

Pentru gradinita, ni s-au cerut noua RBW-ul si plamanii si pentru Matei examen coproparazitologic si exudat faringian.
Ma inscriu si eu in clubul emotionatelor cu gradinita...si oftez si eu ca s-a dus bebelusenia!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Lamuriti-ma si pe mine, IDR adica raze la plamani? Sau nu stiu eu bine...Si RBW-ul asta ce mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Nu raze la plamini - mie dr. mi-a explicat ca e ceva pentru depistarea tuberculozei - ii face o "floricica" pe mina si i-o masoara parca la 24 si 72 ore. Poate am inteles eu gresit si nu se cheama idr, dar ceva pe acolo oricum...scuzati nepriceperea...
rbw asta nu stiu ce e - ce e Roberta?

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
Mey..m-ati omorit despre ce plic de la guvern povestiti? Care-i treaba?
Ioana ...analizele (hemoleucograma) se poate face si din deget...nu este la fel de fidela...aici nu o folosesc..dar eu iti spun ca este suficient de buna ca sa-ti faci o idee...Dute undeva unde au experienta cu copii...de asta depinde totul..Ma intrebai unde am sarbatorit..la shopping ..i-am luat lui tati un ceas care nu i-a placut si prin urmare l-am luat cu mine sa-si aleaga
Roxana ce-i Dinopadul asta?
Adela...tu spui uneori..Luca vine in fiecare seara...te uit la ceas si dupa 2 ore de la culcare..stii ca apare ca fantoma ..dar nu ca sa doarma cu noi...ci sa ma ia pe mine la el...si apoi acolo ramin...
Gabi ...ala este castelas ...mai vreau preturi te rog frumos..daca nu aici ..pe Pm...ca m-au cam speriat unii...Stiu subiectul despre carte..aia este?? O am! Rezultatele nu se vad imediat...ideea este la inceput sa vorbesti tu..sa comentezi tot ce faceti impreuna si nu sa-l fortezi sa repete...asta vine cu timpil..
Nu mai fiti speriate de gradi...in afara de imbolnaviri (si aici fiecare cum ii este norocul...noi am fost f norocosi altfel nu stiu ce ne faceam)...in maxim 2 luni...o sa fie superfericiti...Noua deja ne este jena ..Luca nu vrea acasa...cind ne vede..se ascunde...ce-or crede educatoarele oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat RBW...este reactia Bordet -Wasserman..adica pt depistare de anticorpi antisifilis..
Iar despre intrebarea referitoare la citi parteneri sexuali ati avut ..este una foarte logica si f buna (asta in conditiile in care se spune adevarul)..deoarece numarul partenerilor sexuali (la femei)..este in directa legatura cu cancerul de col uterin...cu cit ai avut mai multi parteneri cu atit si riscul acestui tip de cancer este mai mare.

Mergi la inceput