LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (226)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

mitzule - mie mi-au cerut analizele de la gradinita. Din cite am inteles eu, pentru ca medicul sa-mi dea avizul de intrare in colectivitate trebuie sa aduc rezultatele la ex. coproparazitologic si la exudatul nazo-faringian. Dr. de familie spunea ceva si de IDR (daca nu gresesc) dar de la gradi nu mi l-a cerut, asa ca nu cred ca am sa i-l fac...
Adevarul este ca eu am niste sentimente foarte amestecate cu gradinita asta - si in primul rind cred eu ca gradi inseamna un nou pas in viata lui si mai ales a noastra - a crescut, nu mai este un bebelus si face primul pas mititel spre independenta, asa ca mama din mine se razvrateste si l-ar vrea tot asa mititel, mai multa vreme...hai ca sunt deja patetica...


Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io i-am luat ilincai anu trecut de nevoie da` m-am jurat ca n-o mai fac, au chinuit-o rau ca nu-i gasea venele, uof, uof... anu` asta i-am luat din deget si le-am zis la alea sa-mi faca tot ce se poate

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana - sa stii ca dureaza mult, nu vreau sa te speriu, mie asa mi s-a parut, au recoltat 4 sticlute, timp in care eu tineam cupilu`, transpiram si-i aratam bolul mare de bomboane ce o asteapta daca e cuminte si cele 3 oo Kinder ... n-a zis nimic, dar si doctoritele au transpirat la greu. Le avertizasem ca daca inteapa copila degeaba si nu gasesc vena din prima, fac scandal. Pe bune. Le-am zis ca sunt nebuna Cred ca au fost fericite cand am plecat ...

Leeloo - da, asa e, parca acest pas este finalul bebeluselii ...



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Da' daca nu ma duc ce-mi fac???ca si io de anul trecut am jurat ca nu-i mai fac analize decat la nevoie!In spital anul trecut nu-i cautau venele ca la noi,ii luau un pic mai sus de pumnishor unde-i puneau si branulaiar in deget stiu ca se face doar hemoleucograma..
Leeloo tocmai am citit in "mama si copilul" editie antica,ca varsta de 3 ani este considerata "primul majorat" al copilului
Pusei vreo 2 poze cu mandra,facute luni cand era caaald,subtritarea suna cam asa"ma sterg la tzatzuci,ca am transpirat"
http://s204.photobucket.com/albums/bb312/gorodeii/?action=view¤t=P7300615.jpg

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Repede, ca sunt pe fuga

Ioana, eu am inteles ca din vena este mai putin dureros decat din deget (cel putin la Stefi, pentru hemoleucograma trebuie citeva picaturi de sange, dar nu curgea si au tot strans-o de degetel, a trebuit sa o mai intepe o data). Si doamnele de la Synevo (in pasajul Stefan cel mare) sunt de la terapie intensiva de la spitalul de copii, au multa experienta si cica merge muuuult mai usor (de la o mamica de Iasi citire).

Of, eu abia astept sa inceapa Stefi gradinita si cred ca si ea. Se vede ca ii lipsesc copii, dimineata cand o las la bunica este cam trista.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si noi primiram plicu de la domnu nicolaescu cu semnatura cu tot . dar nu stiu daca orice laborator e obligat sa daca analizele alea gratuit sau trebe sa ma duc la unul anume?
Mitzu pupici lasa remuscaturile ca va fi ok....e normal sa mai facem ceva si in afara cupiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

si noi primiram plicu de la domnu nicolaescu cu semnatura cu tot . dar nu stiu daca orice laborator e obligat sa daca analizele alea gratuit sau trebe sa ma duc la unul anume?
Mitzu pupici lasa remuscaturile ca va fi ok....e normal sa mai facem ceva si in afara cupiilor


Roxi trebuie sa te duci intai la medicul de familie,care completeaza o fisa cu intrebari gen "bea bauturi carbogazoase,mananca fast-food,a fost la stomato si oftalmo in ultimul an,dupa care medicul iti recomanda setul de analize si te trimite la laboratorul respectiv,cu precizare ca numai cu aia au contract
Btw,de unde ai luat dinopad,ca vreaau si io,am intrebat la vreo 2 librarii,da' se uitau ciudat la mine vanzatoarele...
www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si ce patesc io daca nu ma duc deloc ?
Pt ca inafara de faptul ca ma va frek la cap k m-am ingrasat, nu voi auzi nimic de la doctora mea de familie
Pe Giulik o voi duce, aia e clar, k pediatra nu-mi8 zice nimik de rau doar ca sunt paranoica
Aaaa, ultima mea paranoia: sa duc mandra la un ortoped sa-i verifice coloana. Stiu, sunt tzacanita rau de tot, insa vertebrele de jos sunt atat de evidente, iar apoi in sus venind abia se simt, asta pe la mijlocul spatelui. Stiu, sunt



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Sobectu asta ma arde si pe mine rau de tot. Am primit si noi plicul, numai ca la noi treburile stau cam asa: copilul meu se isterizeaza de cand intram in cabinetul medicului si la uitatul in gat de exemplu urla si da din picioare. Nimic nu-l convinge sa deschida gura. In aceste conditii mie mi se pare imposibil sa i se ia sange din vena. Iar cand ma gandesc ca ar putea sa-l intepe de mai multe ori ca nu-i gaseste vena, mi se pare de-a dreptul un cosmar. Eu sincer nu stiu cum as putea sa fac treaba asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Si ce patesc io daca nu ma duc deloc ?
Pt ca inafara de faptul ca ma va frek la cap k m-am ingrasat, nu voi auzi nimic de la doctora mea de familie
Pe Giulik o voi duce, aia e clar, k pediatra nu-mi8 zice nimik de rau doar ca sunt paranoica
Aaaa, ultima mea paranoia: sa duc mandra la un ortoped sa-i verifice coloana. Stiu, sunt tzacanita rau de tot, insa vertebrele de jos sunt atat de evidente, iar apoi in sus venind abia se simt, asta pe la mijlocul spatelui. Stiu, sunt



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)



pierzi distractie,cica pe fisa adultilor sunt niste intrebari...,una din ele ar fi,"cati parteneri sexuali ai avut?".....povestea o gagicutza care are ca medic de familie pe..soacra

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput