LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (226)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

eu, ca de obicei, codasa: la multi ani, codrut sa cresti mare, destept si frumos. adema, eu zic ca poate chiar de oboseala, se odihneste suficient? apoi stiu ca la viermisori mai apare cearcanele, poate ma insel...
gabi, f misto pozele si familia voastra, chiar ma gandeam ca sunt atatea locuri de vizitat in ro, timp si bani sa ai, eu nu am vazut sapanta si imi pare tare rau, am avut ocazii dar eram mai tanara si neastamparata si mi se parea pierdere de vreme. acum regret
frumosi toti copilasii, nu mai stiu cand si pe cine am vazut, cert e ca sunt deosebiti ca doar sunt ai nostri vorba aia
roberta, ma bucur ca e racoare, chiar ma gandeam la voi, nu's cum faceti cu caldura aia si ai mei se plang mereu
pupici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
azi penurie de sarbatoriti n-a avut nimeni chef de nascare pe intai august
Admea cearcanele au aparut brusc? pentru ca stii ca la copii sunt relativ normale...depinde de fizionomie si de starea de moment. sper sa nu fie nimic!
Vivia, ah, suna tare frumos azi noapte nu a venit deloc la noi in vizita...de abia s-a trezit la 6.45 cand a sunat ceasul meu. deci se poate...macar asa .
ca idee de cadou, noi i-am luat Dino Pad de care e tare incantat, mai ales de carticica "dino de la a la z". este intr-adevar ptr 6 ani dar nu foloseste tot potentialul...ci se distreaza cu ce zic animalutele si se tavaleste de ras la fraza "bursucul isi scarpina bubita de pe burtica"
sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !!!
O zi frumoasa tuturor !
Sunt prin zona ...
Chiar, niciun sarbatorit azi

tuturor !



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! Uite ca a plouat si pe aici, s-a mai racorit...partea proasta este ca intotdeauna traficul - dupa ce ca astia au sapat toate strazile, acum si toti soferii de duminica au iesit cu masina - deh, sa nu-i ploua!
Miine dimineata ma duc si eu cu Stefan sa-i fac analizele pentru gradi - daca totul merge bine cam in doua saptamini il duc si eu...am mari emotii pe tema asta, in plus inca nu s-a acomodat cu intoarcerea din concediu (desi e drept, nu ne mai ia de mina sa ne faca "pa"...ca sa plecam de acasa!), dar o sa ii mai ia ceva timp...

Kim - cartea respectiva o am - vezi ca e un subiect chiar aici pe forum - am tradus si eu din ea si am postat acolo. Din pacate pe mine nu m-a ajutat foarte mult, cel putin pina acum, poate voua va foloseste mai mult! Poza cu stadiul actual al casei iti pun acusica! Edit: gata,uite aici gasesti poze recente CASA

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo - mult succes lui Stefan pt gradi ! Cred ca ai mari emotii. Eu doar cand o vad pe Giulia cu rucsacelul ma apuca toate alea. Casa e suuuperba

Mey, pe unde umblati toate chiulitoarele ???
Rox - scoate bota



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna dimineata!
Va multumesc din suflet pt. urari!
Ieri ne-a facut ina32 marea surpriza de a veni la noi, deci Codrut a suflat in lumanarica de 3 anisori alaturi de Raducu! Azi avem planificata o mini-petrecere cu copilasi ,la McDonald's. Am vrut un loc in care sa fie organizate petreceri pt. copii si ...a fost singura varianta. Sper sa fie ok si sa se distreze; cert este ca toti piticii invitati abia asteapta "evenimentul". Asta e deci programul aniversar
Va pupam si ...revenim cu poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Aici sunt Daria (ca io-s una din chiulitoare , desi nu dintre cele mai mari...)

Suntem bine...sanatosi, asta e important, ca in rest neuroni avem multi, asa ca avem de unde sa consumam

Cand ma gandesc la gradinita ma apuca si pe mine un fior. Am niste emotii, ca e prima data cand il duc de acasa si sta fara noi.

Azi am fost sa vorbesc cu coordonatorul de doctorat, in toamana asta o sa-mi sustin si eu lucrarea. Si probabil ca ma intorc si la servici, ca ma roaga sefu, cica sa ma intorc macar pentru unul din cursurile mele, ca nu mai face fata. Anul asta termina doua generatii si e mult de munca. Asa ca am o gramada de strangeri de inima, Tudor cu gradinita, ca nu stiu ce va face Mara daca ma intorc la servici, doctoratul asta...ufff. Trec ele.

Gabi, v-au cerut sa faceti analizele pentru gradinita, sau vrei tu? Noua ne-a zis ca trebuie doar un aviz de la medic, fara analize. Am vazut pozele, frumoasa vacanta ati avut. Simti ca te-ai intors cu bateriile incarcate? Stefan e un frumos! Il pupam!

Adema, La multi ani lui Codrut si petrecere frumoasa azi!

Vivia, ce frumos! Si noi ne mai trezim cu Tudor in pat. Vine noaptea atat de incet incat ma sperie, si ne spune "am venit sa dorm si eu aici cu voi, ca acolo am ramas singur" . L-as tine si pe el sa doarma cu noi, dar nu ne mai incape patul. Asa ca il duc inapoi si stau cu el pana adoarme.

Lia, asteptam poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu - pe 15 septembrie facem clubul emotionatelor pt gradinita
Pupici multi la voi si muuult succes in planuri, sigur le vei duce bine la capat !
Adema - sa vii cu poze, da ? La Mc va fi fain, copiilor le va placea in mod garantat

Io`st prin zona cu oamenii de la IT L-eam cerut doar sa-mi mearga net-ul, in rest mi se rupe ca celelalte programe merg sau nu


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vaz ca nu`i loc de beut azi tre` sa ma reorientez;))
gabi, cind va mutati? intreb ca observ schimbari majore, se misca repede baietii... si zi`mi ca ma roade curiozitatea, reclama aia la ce bere ie? doar initiala ca ma prind io
mitzule, iti doresc spor si bafta, cit despre remuscari, de cind au aparut cupiii in permanenta am avut cel putin una
adema, petrecere frumoasa, sigur `or sa se distreze
olivia, lasa`mi timp de docomentare ca sa nu prestez vreo prostie;))
papaaaa, ce mai faceti voi p-acolo? gata papa, gata curatenia, la trei gagici tre` sa aveti spor
cristal, tie pe unde`ti lucesc okii?

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza:)) meii am o mie de nerfi,tocmai am culcat cupilul si vecinul da niste gauriiii
Vivia cum ati sarbatorit?Pozele de la munte sunt facute la Pojorata, un sat la 8 km de Campulung Moldovenesc,unde socrii mei au o cabanutza,zona este extraordinara mai ales ca nu are vecini:)
Daria,Mitzu, Leeloo io sunt in galerie pentru sustinere mamicilor care incep gradi(io asa sper sa nu ma paraseasca bona in toamna)si oricum am stabilit ca atunci cad o dau la gradi o dau in acelasi loc cu prietenul ei Emi,ca sa se acomodeze mai usor..
Din capitolul,"m-a mancat undeva ca pe maimutza",m-am dus la doctoritza ei cu plicul de la guvern,si-mi dadu de-a analize,hemoleucograma,glicemie,siderimie si tgp si cica maine dimineatza sa ma duc s-o intep,in vena .....problema este ca io n-am curaj deloc..btw care ati mai luat din vena la cupii,cam cat dureaza?
revin

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput