Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am un net care pica de mi vine sa mi iau campii. maine plecam spre buc. va pup ca m am enervat destul pana am citit 2 pm uri..
stiti ceva de dandusa? e ajunsa bine?

diana si david 03.12.06
www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru Sonia


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

am citit nitel la ian-feb 2007, nush ce m-a mancat (..adica stiu, cauatam pe cineva, poate poate... da' n-am gasit... nush de ce am io impresia ca toate fimeile mai deschise la minte ar trebui sa aiba cont pe DC :))) ) si am cazut pe spate... pai ne dau lectii de diversificare fetele pe-acolo... mananca bebeii aia de rup, di tati, ca sa zic ashea... brava, ce sa mai zic...
ma retrag sa visez la mr sexy-miller, ca daca tot am terminat seria 2 a lu' prison breaku'...atat mi-a ramas. bai fetili, daca nu pt actiune in sine (care, recunosc, in seria 2 e cam previzibila pe alocuri, dar seria 1 face toti banii) macar pt wentworth, si tot merita sa aruncati un ochi... valeu, in ce boala grea m-a bagat... imi curg balele numa' cand ma gandesc la 'mnealui :)))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

am intrat si eu pe fuga sa va pup de plecare..joi plec la Budapesta, cu catel, cu purcel..imi iau bebelusa + una bucata socara din dotare drept baby-sitter (nici o grija, e o super femeie, blanda si de treaba)..cazare nu trebuie sa platesc pana la urma, am vorbit cu cei de la companie si vor sta cu mine in camera..
..da' greu, nene, greu..ma asteapta vremuri grele..cursuri, examene, invatat, alaptat, spalat, calcat, plimbat..noroc cu socrela, de baza..noroc ca am week-endurile libere..noroc ca-mi mai vine si sotul cateva zile..oricum nu regret ca am ales sa o iau cu mine..nu numai pentru alaptat, dar as fi murit fara ea..
am emotii pentru joi..oare cum s-o comporta maimutica in avion? ne-or parasuta aia fara remuscari? bine ca-i zborul scurt..

hai va pupic..sa aveti de toate, si sa ne revedem cu bine

fatima de eva ioana
eva ioana (08.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multe lunisoare sarbatoritilor din zilele de 30 si 31!
Alessia de Adinazot
Ada Natalia de Bebinuta
Kaan de Leyla
Tiberiu Mihai de Atudor
Mario de Porumbita
Matia de Somleac

Laura, e frumos foc Dani al tau! Ce scump e cum sta el cu funduletul in sus! Si pozele de la baita sunt super! Cat ai dat pe suportul ala si de unde l-ai cumparat? Daca vrei, te rog frumos, sterge tu linkul ala. Multumesc!
Kokorina, saracuta de tine! Ce greu trebuie sa-ti fie cu sandokanii cand vor amandoi sa-i ajuti sa mearga sau sa-i tii in brate! mamica eroina!
Luciaro, multumesc!
Marani Va doresc sa nu aveti nici un fel de reactii dupa vaccin!
Dianocica, vazut pozici cu d mic si scump, cumintenia pamantului, care i-a lasat pe mami si pe tati sa petreaca pana dimineata! Asteptam restul de poze, ca numai ce ma incalzisem si s-au si terminat! Bafta cu diversificarea si multa, dar multa, multa rabdare! Dandusa si Crinutza au ajuns cu bine la tati, mi-a spus Flori ca a primit mesaj de la ea.
Acs, felicitari pentru dintisorul numarul doi! Mie ciclul mi-a venit pentru prima data acum o saptamana si a tinut doar doua zile. De fapt, a semanat mai mult cu o mica sangerare, decat cu un ciclu. Eu ma asteptam la ditamai hemoragia, ca deh, nu mai venise de 1 an si 4 luni. Eu nu mai alaptez de pe 2 iulie. Nu cred ca e cazul sa intri in panica, pentru ca, daca alaptezi, CM poate sa vina mai tarziu. Sunt cazuri si cazuri. Bafta multa la doctor!
Simo, eu nu am fiert niciodata apa plata. Referitor la un concediu in doi, nu rata ocazia.
Dia, bine ai revenit!
Kikineata, ma bucur ca Sara Maria a scapat de giardia! Bravo! Piciorusele sunt convinsa ca vor fi ok in timp.
Yagmur
Akafelicitari pentru dintisor!
A_deju, 81 cm?!!! Moaaama, cred ca motanila e cel mai lung dintre fulguleti! Bravo, nenica!
Fatima, drum bun spre Budapesta si bafta multa la examene! Soacra ta este exceptia de la regula.

Sa vedeti azi faza! Am fost cu bunica mea la policlinica si am luat-o si pe Alexia cu mine, ca nu aveam cu cine sa o las. Acolo, printre cei care asteptau la usa cabinetului, era si o femeie de etnie rroma care lingea de zor o inghetata. Fii-mea, ca de obicei, curioasa nevoie mare, se zgaia la ea. Tipa imi zice: "Sa-ti dau inghetata, ca sa-i dai si ei pe la gurita?" Am exclamat instantaneu:"In nici un caz!!!" Aia se uita mirata la mine si, dupa ce mai linge putin cornetul, zice: "De ce? Ca pofteste si ea! Doar ii dai pe la gurita." In gand, incercam deja sa-mi conving stomacul sa coboare la locul lui!

Noapte buna tuturor!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Prind eu scutecul azi :). Si va fac invitatia la cafea .

Multumesc fetelor ca m-ati linistit cu ciclul. Eu inca alaptez, dar nu pentru mult timp. Insa la fete nu mi-a intarziat atat de mult. Si-a facut aparitia in timpul alaptatului. Nu ca i-as duce dorul, dar nu vreau sa fie vreo problema.

Vin acum cu alta intrebare: Cum il fac pe Victorila sa-i placa laptele praf? A incercat mama sa-i dea ieri vreo 20 ml de Milumil 2 (care am inteles ca e bun la gust), dar nu l-a vrut. Trebuie sa-l invat pana sambata cand plecam, caci n-as vrea s-o terorizeze pe mama.

Edit c-am inghitit o litera cu cafeaua :).


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


fetele care stiu germana... urgent cititi la pag 43 pe subiectul soniei. si rapid o traducere pe pm la kay! se intelege in mare despre cati bani e vorba, dar poate sunt detalii importante, nu stiu.
uitati-va, totusi!

merci frumos!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

kikineata, programul sarei e super, doarme bine si papa bine la media 150-220, chiar si la 4 mese/zi. sanatoasa sa fie!

dia, chiar nu are nici o legatura aparitia dintilor cu greutatea... marc are spre 9 kg si abia i-a dat primul dintisor...
doamne ce inventiva este! isi pune o jucarie mare sub picioare ca sa se ridice! wow...

aka, bravo ca ai fost in vizita la sosonica

fatima, drum bun!

laura, am ajuns la shop abia la 7pm, asa ca doar azi pleaca incalzitorul spre tine. in principiu ajunge maine, cel mai bine este ca florin sa mearga numai poimaine dupa el. pupici.

intrebare: cum era cu glutenul? de la 8 luni e ok? faina de grau/porumb contine gluten, nu?



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

e rau; noaptea febra mare, tinut copilul treaz 2 ore ca nu scadea
acu am luat-o de la capat
dimineata nu misca piciorul, plangea in somn, nu stiam cum s-o adorm
cum trece, intru si mai vb

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Marani, asa am patit si eu cu Victor la vaccinul de 6 luni. Febra am scazut-o cu paracetamol supozitioare. Piciorusul l-a durut rau o zi intreaga, apoi a inceput sa-l miste si dupa inca o zi nu mai avea nimic.

Multa sanatate prichindutei,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by marani

e rau; noaptea febra mare, tinut copilul treaz 2 ore ca nu scadea
acu am luat-o de la capat
dimineata nu misca piciorul, plangea in somn, nu stiam cum s-o adorm
cum trece, intru si mai vb

Ajutati-o pe Sonia


mamica de bubamara (02.12.2006)




sa inteleg ca aseara ati facut vaccinul, asa cum spuneai...
febra cat a facut? cat are acum? i-ai dat ceva? panadol, nurofen, supozitoare? comprese reci pe intepatura?

pe piciorus sa treaca.

si mie mi-e groaza de vaccinul de 6 luni... trebuie sa asteptam sa terminam antibioticul si sa fie sanatos. sper sa nu mai amanam mult...




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput