Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

of, s-au strans doar 2800 de euro, si sonia are nevoie de 27000+13.000.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

de fapt astia sunt banii din contul in lei, or mai fi si in valuta,dar tot e asa de putin...

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bebinuta mie mi a fost rau de la exluton din prima zi. si prin a treia au venit si...n au mai plecat pana nu le am intrerupt...daca ti a fost bine cu ele nu vad de ce sa intrerupi.

mai vin, mai bag un ochi, mai fug in curte la racoare si vanticel..

diana si david 03.12.06
www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru Sonia


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Fetelor am fost la Miniblu, am cumparat scaun de masina Maxi-Cosi cu isofix -1500 ron si tot de 1500 ron am cumparat tot felul de lucruri si lucrusoare. Promotia e incepand de maine dimineata pana maine seara, dar le-am cumparat de azi. Era nebunie acolo. DAca nu era promotia asta nu as fi dat atatia bani pe el, dar asa am zic ca merita.
Bambo, Ada e bine acum, nu a avut nici un fel de reactie la cazatura, cel putin pana acum.
Multumesc fetelor ce mi-au raspuns la acea intrebare.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

salutare de la mare.. scriem si noi prezent la condica si cerem motivare de absenta pt week-end, pe motiv ca.. am frecat duda :))) se pune???? :)))) trebuia sa vina mama vineri, si ca sa ma umplu de nervi, bineinteles ca n-a mai avut cum sa ajunga (dianocica...sorry, mai bine te-ascultam si-mi luam suncile pe spinare si suflam in panze pan'-ajungeam la voi... :((( ). sambata ne-a mancat in fund sa iesim in mamaia, seara, ceea ce echivaleaza cu sinucidere curata (..am facut o ora jumate pan'-am ajuns inapoi acasa...), cu copil urland si cu niste nervi pe el, de n-am mai vazut... duminica ne-a apucat decoratu' prin casa, si mai exact, montatu' de perdea&draperie la motan in camera.. foarte frumos.. si normal ca a durat trei ore ca inginerul casei sa dea fix trei gauri, si inca vreo doua sa prinda sina pe tavan, timp in care io tot prindeam clesti de-aia mici de plastic de perdea - care perdea era de fapt..doua... si tot prinzand clesti acolo..ma loveste la un moment dat faptu' ca s-a transformat perdeaua... geniul artistic din mine..normal ca nu s-a uitat la ce cumpara, da?? asa ca una bucata era de-un fel (si de-o anumita marime - mai mica - of course) si ailalta altfel. aia buna era ultima, adica "ailalta"... asta asa, ca cireasa pe coliva, dupa ce-l spurcasem bine pe mihaiul ca nu-i in stare sa gaureasca cum trebuie... :))) asa ca azi, fuga la carrefour, si-am cumparat doua perdele, modelul "ailalta", sa fie :))) (pe aia naspa am trantit-o in bucatarie... daca nu ia in foc in maxim doua sapt...sa-mi ziceti "miau".. :))) )
in rest, ce sa zic, toate bune. am masurat motanul, avem vreo 81 cm, kile cam 9 juma', foarte bine, sa-mi traiasca :) dinti nu prea dau semne, in schimb i-a crescut un paaaaarrr... bai, nu-mi vine sa cred.. adica na, nu va imaginati cine stie ce plete, ca e tot scurt si pufos, dar..s-a indesit :) si e blondin-saten, si nici urma de bucla.. :((((((( ehhhh, io inca mai sper....
asa...si mai era ceva... de bine ce s-a deschis si la noi miniblu, doar nu erau prosti sa se sparga ei direct in promotii, nu??? normal ca la noi nu se aplica aia cu ziua clientului pe 31... mor de nervi, ca erau ceva chestioare pe care mi le doream de pe la ei, si oricum... promotia e super super... asta este. o sa trec totusi pe-acolo, poate...cine stie.. macar sa le bat obrazu' :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mai vroiam sa zic ceva, dar uitasem.. luciaro, ma bucur tare ca te-a apucat logoreea... era cazu' sa mai dai si mataluta semne... o fi bine si racoare in umbra acolo, da'...mai scoate omu' nasu' si la lumina :)) pupam serbanutu' :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

A-deju, am intrebat de ce au promotie doar in Buc, Sibiu si Timisoara si mi-au spus ca aici sunt magazinele lor, in rest sunt fransiza, de aceea. Daca vrei ceva te ajut cu drag. Acum dupa ce am cumparat o gramada de prostii mi-am dat seama ca as mai fi avut nevoie de un patut pliant.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

simo, la intrebarile tale, zic asa:
apa plata - n-am fiert-o niciodata. incalzita (la microunde, direct in biberon) si apoi preparat ce trebuie (lapte, ceai...);
concediu - as plecaaaaa..... si ce-as mai plecaaaaa...si m-as duceeeeee :))) dar...asta doar asa, ipotetic, pt ca eu chiar nu am cu cine sa las copilul, si asta nu e o remarca tip "mama,eroina-sufletului-meu" ci e purul adevar... chiar nu am cu cine. mama nu sta in acelasi oras, plus munceste, soacra-mea e inca cu coada pe spinare prin strainataturi.. iar alta lume, din pacate, nu cunosc :) iar bona pe care s-o angajez si sa stea non-stop cu bebe...ma indoiesc... oricum, nu as avea incredere. drept urmare, o sa ne facem mult-asteptatul concediu, cu copilul calare, si sincera sa fiu...cred ca o sa fie super bine :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

bebinuta, saru'mana, esti o draguta, dar...e prea complicat. las' ca n-am murit inca fara produsele lor, nu cred c-o sa crap nici de maine incolo :))) oricum, stii cum e...e una cand vezi produsele in fata ochilor, e alta cand le vezi pe site (ca eu pe site ochisem niste unele chestiute...). asa ca..asta e, multumesc inca o data

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

seara buna. am scris si aseara un mesaj dar am apasat pe undeva si a disparut...
ne-a mai iesit un dintisor, avem 3 in total si un al patrulea foarte aproape de iesire. am si cantarit-o in seara asta si are 8,080kg. am fost sa vedem o bebelusa de o luna. frumusica tare si cu mult par...iar Cristina mea parea uriasa pe langa ea. bai nene, s-a invatat in brate si avem niste "concerte". nu vrea nici in pat, nici in patut nici in scaunul de masa. doar in brate nu mai plange...si ma doare mijlocul de nu mai pot.
ieri am fost la Sonia. tocmai manca. m-a impresionat puiul de om. abia daca am putut sa articulez cateva cuvinte la inceput, imi venea sa plang, cata suferinta se citeste in ochisori ei...era bine Sosonica si mami a ei la fel, mi-a placut tare mult de Oana, vorbea cu optimism despre ceea de va urma. nu imi mai venea sa plec parca ma lipisem de bebelusul ei. are ceva divin in privirea ei...in fine, cobor si Cristina mea plangea cu lacrimi de crocodil iar in momentul in care am luat-o in brate a tacut instantaneu.
Laura sarcina usoara surorii tale si nastere usoara cand va veni vremea.
Dianocica trimite un pic de racoare si pe aici. sa fie intr-un ceas bun crestinarea lui David. vazut si poze...
Yagmur
mai revin mai tarziu. pupici


Monica de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Maria Cristina 1, 2, 3,4, 5, 6 ,7

Mergi la inceput