Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Servus,
Nu am apucat sa citesc din urma decat pe apucate si am admirat: pe vecinul nostru drag (de oras) Denis, pe cataratoarea ana de marani (m-au inbolnavit pozele; ce as merge si eu pe munte - va invidiez sincer); mai am de vazut poze de la botezul lui mickey blue eyes
Eu voi disparea o vreme de pe DC. Colegul meu este in Malta si nu imi vad capul de treaba (acasa inca nu am reparat PC-ul; sper ca in weekend sa o fac).
Desi abia am venit din Buc ma simt obosita cronic.... dantura ma deranjeaza inca... parca nu mai sint eu; sper sa imi revin repede...
Poate imi fac timp sa aduc aparatul foto la job si sa mai pun poze cu Luca la semnatura.... vineri a fost o zi superba: m-am intalnit cu Diana Rus si cu Marc... (Asiza... cand mergem la Tg. Mures???)
O sa-mi fie tare dor de voi (sa nu ma uitati, pleaseeeeeeeeee)
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Foarte bine cum papa Sara Maria, grozav! e bine ca papa iaurt, are de unde-si lua calciul. Stiam eu ceva si de mancarea solida....perioada aia a ei. Ce fain doarme....of, de-ar dormi ziua si fata mea asa.....Noaptea se culca si ea la 21.00 si se trezeste la 8.00, dar cu pauza de masa la 6.00, foieli si scancete peste noapte din cauza dintilor. Azi noapte iar am tocit covorul, dar bine ca nu plange. Voi aveti dintisori?

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Marani, azi se pun intrebari la care noi n-avem raspunsuri pozitive. Adica greutatea si dintisorii. N-avem nici dintisori. Vrem si noi dintisori si mai vrem si masa de lapte cu cereale la 5 -6 dim!!
Acum serios nici de asta nu ma impacientez ...dar sa ma vedeti voi daca nu apar pana la un an ce plang pe aici pe umarul vostru. Avand mereu mici sau mari probleme am ajuns sa-mi controlez nemultumirea si sa spun ca asa e felul ei atat mananca, atat doarme...da dinti domle tre sa aiba copilu.


quote]Originally posted by marani

Foarte bine cum papa Sara Maria, grozav! e bine ca papa iaurt, are de unde-si lua calciul. Stiam eu ceva si de mancarea solida....perioada aia a ei. Ce fain doarme....of, de-ar dormi ziua si fata mea asa.....Noaptea se culca si ea la 21.00 si se trezeste la 8.00, dar cu pauza de masa la 6.00, foieli si scancete peste noapte din cauza dintilor. Azi noapte iar am tocit covorul, dar bine ca nu plange. Voi aveti dintisori?

Ajutati-o pe Sonia


mamica de bubamara (02.12.2006)
[/quote]

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

M-ati lasat pe baricade, salvez onoarea care o merita fulguletii! Hopa sus!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

kikineata, mare dreptate ai: da' dinti tb sa aiba, dom'le! ... cu nemancatul nu ma mai plang ca a mancat bine in ultima vreme, a inceput sa manance si fructe... de aia sunt contrariata ca a luat asa putin in greutate, ca doar a mancat... a avut luni in care nu manca nici un sfert de bine ca luna asta si totusi a luat bine in greutate ... mie mi-e tare frica de rahitism, de aia si vreau s-o vada pediatra, dar fontanela s-a inchis bine in ult perioada, asa ca... sper ca nu e cazul... da' tot o duc la examinat saptamana asta
luciaro, intradevar, nu ma prea linisteste ca mai sunt si altii in situatia noastra, cred ca stii si si tu asta, ca imi inchipui ca nici pe tine nu te consoleaza... dar cumva tot e mai bine ca stiu, asa, pt suport, ca daca toti ar fi ca baieteii fulguleti de pe-aici (d, denis, cristinel, etc) as muri de invidie si ingrijorare
si acum mai o chestie: sa nu fie vreo legatura intre kg astea putine si aparitia dintisorilor... huh? ce credeti? desi alessiei de flore i-a dat un dintisor si e si ea categoria musca

si nu in ultimul rand hopa sus ca picam de pe pagina

Dia de Oana 29.11.06



www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

revin.. pe de alta parte inteleg ca nu prea are cum sa ia bine in greutate dc se misca tot timpul... ea chiar nu sta nici o secunda! cica de aia incepand cu luna a-8-a tb sa ia in greutate bebeii cate 250-300 g/luna ca incep sa se miste mai mult... ori Oana se misca f mult de vreo 3 luni deja... si faza cu ridicatul in picioare toata ziua sus-jos si mersul asta de cativa pasi + umblatul in 4 labe in toata casa, pe care ea le face de aproape 2 luni, sigur are un consum mare ... acum de ex incerca sa iasa pe balcon ... da' nu mai stiu ce am vrut sa zic

Dia de Oana 29.11.06



www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

am uitat sa va spun ca oana a descoperit alta metoda de a ma imbolnavi de inima: incearca sa se dea jos din tarc dupa alta metoda, mai putin epuizanta decat precedenta- isi pune sub picoare o jucarie mai mare si se catara pe ea si apoi se ridica in maini... ea face chiar tractiuni, dar din alea ca lumea, de care eu nu pot!

Dia de Oana 29.11.06



www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

cum?????vrea sa iasa pe balcon????///e mortala oana!!!!!!dupa cum stau lucrurile pe aici,asa pare ,kg putine dinti putini,kg multe dinti multi!!!!!!!!!!glumim si noi,dk stam acasa.....

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

am postat la capitolul vechi ma duc sa-l mut

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 9
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

mamici si bb-ii

Terorista doarme si eu top pe calculator

Dianarus-si eu la fel am stat pana la 2 de noapte sa vad in reluare stirile de pe prima cu Sosonica si Oana nu au dat astia nimic tare am vrut sa le vad

Asiza-frumos cheliuta

Bebinuta-ce mai faceti?printesa e bine?

Marani-esti tare daca ai reusit sa stai cu 3 copii
ce ti-am zis eu ca dupa vanataie apare si dintisorul felicitari pt coltisor

Danutz-multa sanatate

Laura-ce harnicuta ai fost ieri
felicitari pt ridicatul in picioare
vazut pozele din ce in ce mai scump dani

M_monique-drum bun

Alexandra-

Dianocica-sa fie intr-un ceas bun botezul sa va traiasca micutul crestin
vazut pozele

Dia-bine ati revenit

Simo-1.apa plata am inteles de la fete ca nu se mai fierbe deci nu o fierb
2.daca as avea pe cineva de incredere cu cine sa o las as pleca in secunda nr 2 (cred ca as suna de 10 ori pe zi sa vad ce face)

Luciaro-interesante exercitiile dar cu cine sa le fac?

Kikineata-cand am fost la mare am inchiriat un apartament cu 3 camere de lux si am avut tot ce trebuie,Antonia a dormit cu noi in pat ea trona pe mijlocul patului si noi pe margini,cand ne-am intors nu a protestat deloc si dormea singurica in patut

Marani-tinem pumnii la vaccin

Yagmur-si noua ne va fi dor de voi Luca ce mai face?

in iasi vine maine sau anuntat 22 grade

ma duc sa pap ceva


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 9
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput