Azil privat pentru batrani?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

quote:
Originally posted by ardeiash

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Monden/68616/Ramona-Badescu-si-a-deschis-azil
s-auzim numai de bine! si



Hmmm...Da ...azil cu doua camere pentru 4 batrani! Din pacate noi avem probleme si de cantitate - sunt foarte multi batrani in situatia de a nu avea unde sa stea si cine sa-i ingrijeasca!

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Danutza Eu am avut impresia ca primesc batrani cu tot felul de probleme de sanatate. Nu stiu exact cum arata un batran cu Alzheimer, dar am vazut niste batranei destul de dusi,care aveau nevoie de ingrijire permanenta ca si in cazul Alzheimer.
Iti propun sa suni si sa vorbesti cu dna dr. Diaconescu(director) si sa intrebi clar acest lucru.
Mult succes,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miutza_c spune:

va rog mult, Laura T sau Moniboni, sa-mi dati si mie mau multe informatii despre azilul de batrani de la Adunatii Copaceni. Multumesc mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

quote:
Originally posted by moniboni

DAR!!! Am dat spaga de 20 de milioane..

...din pacate, bunica mea s-a stins la nici o luna de la internare...




stiu ca suna cam aiurea dar puteau sa iti dea banii inapoi...macar o parte
asta imi aduce aminte de cand era mama in spital si medicul stia ca nu mai are ce sa ii faca si ca deci va muri si tot au luat spaga
insa asta a fost acum 15 ani (deci cu vreo 2 ani inainte sa plec din tara)
credeam ca s-a schimbat ceva de atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkcucu spune:

Am vazut ca ati avut o persoana din familie, internalta in azilul din Adunatii Copaneci.

Daca se poate sa-mi dati si mie mai multe detalii, cum pot ajunge la acel azil, am o matusa de 86 de ani, pe care vrem s-o internam intr-un centru, are pierderi de memorie foarte dese, nu putem s-o lasam nesupravegheata.

va multumesc,
Puteti sa-mi scrieti si pe corneliapapahagi2000@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Buna. Stiu ca este un azil in Bucuresti numai pentru bolnavi Alzheimer. Anul trecut, cand m-am interesat costa 700eur/luna (fara pampersi si medicamente). Dar si asa exista o lunga lista de asteptare.
Azilul de la Pasarea nu il recomand....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura T

Cristiama, foarte trist ceea ce povestesti si tu...Sincere condoleante pentru moartea mamei tale, poate si stressul a contribuit la aceasta moarte prematura?...
Pai si asa platesti destul 10 mil pentru la tara, ma gandesc cu groaza...ca aici si mai greu gasesti femei dispuse sa faca asa o munca urata...

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi



munca asta nu numai ca e urata si nu toata lumea are stomac pentru ea, ca sa zic asa...ci este foarte, foarte grea!!
in pret nu se pune problema daca e 'la tara' sau 'la oras', a ingriji permament un bolnav la pat este la fel de cumplit de greu si la tara ca si la oras...
in timp, da, poti ajunge sa intri tu in pamant inaintea bolnavului, atat de greu este.
nici in Timisoara nu se inghesuie nimeni nici macar pentru 12 ore, daramite permanent...ganditi-va ca in banii platiti intra doar efectiv munca depusa, unde-s noptile pierdute, unde-i efortul fizic enorm de mare, unde-i stressul la fel de mare??
greu. foarte greu.

sanatate multa tuturor.

pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

ce stiu eu in bucuresti - private:

http://www.camindebatrani.ro/index.html
http://www.elbe.ro/
http://www.ganesh.ro/index.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_A spune:


Textul de pe prima pagina a www.camindebatrani.ro:

"Caminul de batrani se adreseaza batranilor care nu pot fi ingrijiti de catre copii deoarece cariera profesionala nu le permite, nu au copii sau nu vor sa fie o povara pentru copiii mofturosi."

Mergi la inceput