Bucurii de sept-oct 2006-LA MULTI ANI DAVID (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare!

Lexi felicitari pentru noul job!Ma bucur din suflet pentru tine!Cat despre aparatul de AC sa-l folositi sanatosi o gramada de ani!

Andra eu nu-i fac cu nimic pentru bubitele de la caldura ci doar le fac dushuri mai dese.....de hidratare are nevoie pielea acum....Vladutu!

Lili pe unde ai disparut?????

Si noi ne topim de cald....ma putin si evadam!

Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Nici eu nu ma mai stresez cu bubitele de la cadura, am vazut ca dispar singure.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Pufy, aici sunt!

Am absentat cateva zile din lipsa de timp + excursie la Lacul Rosu si Sovata.

Suntem bine, ne topim...

Lexi, felicitari pentru obtinerea noului loc de munca si ptr achizitie. Azi ne-am luat si noi AC, pana vineri il monteaza.

Cum v-a zis si Andra,ne-am intalnit spontan in metropola Suceava (la asa oras mare e si greu sa nu te intalnesti). Poate o convocam pe Xandrutza + Narcisa la o intrevedere 3 + 3.


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Buna seara mamici!

Lexi - felicitari pentru noul job! Sa-ti aduca multe satisfactii!
Mirabelac - pana la urma ai reusit sa-l convingi pe sot ca nu-i face rau muntele lui David?
Ramomar - ia zi-ne ce mai face Patricia!
Itzy - bine ai revenit! Vrem pozeeeee! Felicitari pt umblareata!!!
Lilina - tu te-ai ascuns de caldura de nu mai apari pe-aici decat foarte scurt?

Nici eu nu-i dau cu nimic lui Vladut la bubitele de la caldura.

Eu intentionez sa dorm azi separat de barbatii mei, sa ma odihnesc si sa-mi incarc bateriile
Aradence minunate?
Alexutza - tine-te de spate Eu am preferat sa fac ca si Pufy, adica sa nu-l port de manute. Ca de mers tot o sa mearga el o data si o data. De cateva zile vad ca a inceput sa impinga un scaun si paseste odata cu impinsul. Iar azi in parc impingea caruciorul si mergea si el.




Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna seara!!

Ne-am intors si noi de la plimbarica pe la 9:30, acum grasanu doarme dus de vreo jumate de ora....dar cu siguranta se va mai trezi peste noapte macar pt vreo 2-3 guri de apa....

Marina - inca nu ai rezolvat problema cu netul in noua locuinta???

Cristina - asa incerc si eu sa-l car cat ai putin prin casa ca ma doare groazni coloana deja, dar face crize, s eda pe spate cu capul de premergator, mi-e frica sa nu se loveasca, se isterizeaza teribil si se face rosul ca racu' la fata....incerc sa stau mai pasiva....

Itzy - bine ai revenit..si vrem pozeee cu plimbareata....

Azi toata ziua m-am chinuit printre picaturi sa incarc niste poze, promit ca maine il veti vedea pe grasan daca doriti(care nu prea mai are falcute....dar macar s-a mai lungit si el!!!)

Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu am ajuns la un punct critic din cauza caldurii. Mai am un pic si clachez, nu mai rezist. Noroc ca de maine se mai "racoreste" cu vreo 3-4 grade. Am venit de la plimbare si dintr-un cuptor am intrat intr-altul.
MamiLili, daca ai timp, inaugureza tu albumul cu Bucuriile calatoare. Ca doar tu ai fost prima care ai plecat la drum. Si le facem pofta si celorlalte mamici sa completeze albumul.



GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, iar faci prezenta la Aradence?
MamiLili, cat ati avut voi maxim de temperatura? Ca oricum voi sunteti mai in nord si ati dus-o mai bine ca noi. Zic eu


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



Ramomar si Itzy felicitari pt. primii pasi.

Alex ma gandeam eu ca acolo ai evadat. pt. grasan.

Mexxa spor la mutat.

Pufy concediu placut.

Andra eu pt. bubitze de la caldura ii dau cu pudra Johnsons dupa dus(2-3 ori/zi).

Lilina ce mai face Vlad?

Monique dar Cosminutza?

Cristina cum mai este Vlad ?Ati scapat de infectia urinara?

Susa felicitari micului sofer.

Lexi felicitari pt. noul job,stiu cat de mult ti-l doreai.

Eu am reusit sa o fac pe Rebecca sa doarma singura in patutz fara leganat si sunt tare multumita.Ma exaspera in ultimul timp leganatul care putea dura si 1h de amorteam de tot.Asa ca am pus piciorul in prag si dupa ce am citit mai multe sfaturi am reusit.Sunt happy si am vrut sa va spun si voua.

Va pup si va doresc o NOAPTE BUNA si RACOROASA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Lexi, felicitari ptr noul job. Tu ai lucrat pana acum? (dupa ce ai nascut). daca n-ai lucrat o sa fii in vrie vreo cateva luni pana te obisnuiesti si cu copil full time si cu job full time.

Sa va spun despre noi

-Sambata plecam pe Gold Coast ptr 7 zile de vacanta sa ne mai incalzim ca sun congelata. Desi nu avem bani nici sa trecem strada sper sa fie f frumos si sa uit de toate grijile ...si sa doooorm muuult (ceea ce n-am mai facut de aproape un an).

-dupa ce ne intoarcem din concediu ma mut si eu la o noua firma unde voi lucra numai 3 zile pe saptamana ... f frumos dar atata s-au rugat cei de la firma la care sunt sa mai raman ca ... le-am promis c ami lucrez o zi pe sapt si ptr ei. oricum, una peste alta, balanta va fi lucru 4 zile pe saptamana si ceva timp ptr familie. ma bucur f tare ca o sa lucrez mai putin si o sa am mai mult timp ptr Erik.

-Erik si-a facut un obicei sa se culce la 7.30 pm (asta extraordinar ptr obosita lui mama) dar se trezeste la 6.00 cand pleaca tac'su si are chef de joaca baiatul.

-Eu sunt din ce in ce mai obosita si cu stari alternante de fericire si depresie caracteristice hormonilor care ma incearca. Nu prea am inca greturi dar nu pot sa sper ca voi scapa de faza asta ... ca la prima sarcina a fost tareee nasool cu greturile.

Cam atat despre noi. va doresc un pic de briza sa va ma racoreasca.



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza mamici!
Haideti la !

Cata - odihna placuta! Fain ca mergeti sa va odihniti, iar despre bani, nu conteaza asa mult atata timp cat reusiti sa va simtiti bine si fara ei. Chiar, e scumpa viata in Australia? Felicitari si tie pt noul job! Iti doresc sa te realizezi profesional. Ai grija de tine acum, sa nu cumva sa te deprimi prea tare, ca amandoi copiii au nevoie de tine!
Gety - fac prezenta, dar degeaba o fac, ca tot in afara de Pufy nu mai intra nici o aradeanca pe-aici
Alexutza - Vladut nu se isterizeaza, pt ca prefera inca mersul in 4 labute, ca ajunge mai repede unde-i trebuie.
Roxanae - fain ca ai avut vointa sa o reobisnuiesti pe Rebeca cu patutul. Eu nu am destule celule nervoase pt asta, asa ca dormim impreuna Am terminat tratamentul cu antibiotic si maine mergem sa facem iar analize.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput