Bucurii de sept-oct 2006-LA MULTI ANI DAVID (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Hi!

Multumesc tuturor pt. felicitarile de ziua piticului, acusi implinim si noi un anishor, nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul, mai ales cand il vad ca deja merge, parca as vrea sa mai ramana bebe, acusi nu mai vrea strans in brate sau pupat ca-l vad colegii...

Gety felicitari pt. ditzuc, si noua ne-au iesit 4 de sus deodata, e asa haios acuma ca scrasneste din dinti.

Mai avem si noi putin si mergem la munte, abia asteptam sa ne racorim putin.


*****************************************Mirabela, mamica fericita de DAVID STEFAN (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata tuturor.
La multi ani Bucuriilor de 24 !!!
Itzy si Ramo, felicitari pentru progresele papuselelor!

Noi am dormit tare prost azi noapte, Maria s-a trezit din 45 in 45 de minute iar dimineata cand am plecat de-acasa simteam ca mi se face rau pe strada de oboseala. Dar m-am tinut tare si acum ma simt mai bine.

Pufy, sa ne anunti cand plecati sa stim ce-i cu voi!

Si acum sa sarbatoriiiim: va invit la cate un sau (dupa gust) si la o . Motivul: de luna viitoare incep lucrul la alta firma pe un salariu mai bun! Sunt asa de fericita!!!!! E drept ca probabil asta va insemna ca voi intra mult mai rar pe forum. Poate doar seara de acasa, sau in week-end. Dar asta nu inseamna ca n-o sa ma gandesc la voi!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lexi felicitari pt. noul serviciu, sa fie intr-un ceas bun. Ma bucur ca ai gasit in sfarsit ceva mai bun, stiu ca demult cautai.

*****************************************Mirabela, mamica fericita de DAVID STEFAN (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mira, multumesc mult! De 2 ani tot incerc sa-mi schimb serviciul.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am venit si noi de afara. Maria a dormit in carutz si am stat in parc pana s-a trezit. Acum iar ne-am intors in cuptor, adica in casa.
Anangel, eu prefer un pahar maaaaare de pepsi, ca nu mai pot de cald. Si sa fie intr-un ceas bun si la noul loc de munca sa-ti fie cat mai bine!
Itzy, bine ai revenit. Si daca tot a fost asa de bine, pune pozici in albumul cu "Bucuriile calatoare" cu papusica ta, pe unde a fost ea. Asta daca ai timp.
Si as invita toate Bucuriile care au fost deja plecate in concediu si s-au reintors sa faca acelasi lucru.
Mirabelac, ceilalti 3 dintisori sunt si ei gata sa erupa. Eu cel putin asa ii vad.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Salutare bucurii!

Noi suntem la Suceava, am dezertat din Iasi din cauza caldurii, aici parca e mai respirabil, cel putin ieri dupaamiaza a fost chiar bine de tot -24 de grade-
Ne-am intalnit spontan cu Lili & Mathias si urmeaza sa ne intalnim mai organizat zilele astea (noi stam pana duminica)Xandrutza, poate ne vedem cu ocazia asta.

N-am citit nimic din urma, am avut niste probleme cu netul pana in dimineata asta. Sper ca sunteti cu totii bine, mamici si copilasi.

Chiar, a propos de caldura, ce are cu adevarat efect impotriva iritatiei la bebelusi? Vladut se irita tare pe gat si piept, il dau cu Bepanthen dar nu are neaparat un efect durabil.


Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, pe Maria a ajutat-o mult pudra de la Sanosan si mixtura mentolata. Acum insa are niste bubite pe maini, arata ca niste piscaturi de tantari dar sunt mult prea dese ca sa fie de la insecte. Cred ca tot de la caldura, ideea e ca trec ffff greu.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

salutare,

lexi, sa va racoreasca bine aerul cond. si sa ai mult noroc la noul loc de munca. Ma bucur mult pentru tine ca ai gasit ceva mai bun.
itzy, bine ai reaparut. Ne-a fost dor de tine si de papusica ta, asa ca pune repede pozele sa va vedem
eloise si eu incerc sa gasesc un leac la bubitele de caldura, dar se pare ca nu prea reusesc. Mi-a zis cineva sa-i dau cu Advantan crema, dar nu stiu multe despre crema si nu ma pot lua dupa gura lumii.
Poate ne ajuta ceva mamici care au gasit solutia, sau poate singura solutie e rabdarea sa treaca caldurile acestea mari
aa, demult tot vreau sa zic si uit, Vauva bine ai revenit! Tare dor ne-a fost de tine si de Bianca cea frumoasa. Pune-ne mai multe poze
xandrutza
pupici





***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cum mai sunteti, mamici si bebici?
Noi suntem relativ bine, Maria a mai marait inainte sa doarma, dar i-am masat gingiile si s-a culcat.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety- suntem relativ bine...a reusit sa doarma vreo 2 ore adunate...e greu pe caldurile astea...dar poate se mai potolesc...

Ramomar - Advantan crema stiu ca se da la copii mai marisori si la fel ca si Advantanul Milk este pe baza de hidrocortizon si noua ne-a zis pediatra cand am avut problemute pe fata cu bubitele sa nu dam mai mult de 5 zile...acum nu stiu ce sa zic, asta ne-a zis dr!

Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput