Bucurii de sept-oct 2006-LA MULTI ANI DAVID (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Multa sanatate Soniei! O sa incerc si eu sa ajut ... cu un gand bun, cu niste bani, cu multe e-mailuri.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Buna dimineata! Poftiti la !
Inca o noapte urata. Am ajuns sa ma rog sa se faca mai repede dimineata Cred ca totusi caldura e de vina.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neatza! Daca pot sa zic asa.
Mamici din Bucuresti, sa treceti ziua asta cu bine.
La noi s-a mai racorit azi noapte, dar tot cald mi-a fost. Maria face in continuare febra, dintucii de sus se "albesc din ce in ce mai tare.
Pun masina la spalat si ies afara.
Va pup, ne citim la intoarcere.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata fetele!!!

Am revenit si noi in cuptorul din oras dupa inca o sapt neasteptata la munte...unde tareee bie fuse!!! Aseara am ajuns si er practic irespirabil aerul...groaznica a fost acomodarea pt grasan , de unde la munte dormea cu pantaloni lungi si bluza cu maneca lunga....aici mai avea putin si dormea dezbracat!!!

Cristina, Xandrutza - multi ici ca nu ne-ati uitat!!!
Aproape ca am reusit si eu sa termin de citit din urma...harnicute ati mai fost!!!

Cristina - felicitari pt dintisorul nr 4, si rabdare multa la mofturile domnisorului ...si al meu are deseori accese de furie, de isterie, dar nici ca-l bag in seama si se calmeaza instant cand vede ca nu-i de gluma!!!!
Gety - felicitari pt dintzocul nr 1!!!!
Mexxa - spor la mutat si tare imi pare bine ca s-au rezolvat toate!!! Cat despre luatul copilului la ora 4 dupa-amiaza - eu am patit-o la ziua nepotelei mele, tot asa la ora asta a inceput petrecerea si am stat la umbra cu grasanu, nu i-a fost cald mai deloc, nu a transpirat, a fost vioi...numai ca acasa cand am ajuns a inceput sa vomite saracutu in jet pt prima oara...si asta numai de la atmosfera irespirabila de afara!!!
Adriana- felicitari pt ridicatul in picioruse al lui Dudu - mi-a placut ingeniozitatea miscarii!!!
Sephora - nu te ingrijora de greutatea lui Matti - nu mi se pare slabut si atata timp cat el este vioi si energic asta e tot ce conteaza!!!!
Susa - dar ce conducator auto smecher aveti!!! Sa va traiasca si sa va bucurati de noua casa!!!!
Roxanae- felicitari pt Rebecca plimbareata!!!! De acum sa te tii!!!

Daca am uitat pe cineva revin...daca nu...oricum revin!!!


P.S.
Vad ca s-a dat startul la fratiori si/ sau surioare pt bucurii...bravoo fetele pt curaj!!!



Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Pufy, eu mai am pana plec exact 29 zile, sau 1 luna fara 2 zile, sau...
Trebuie sa am rabdare, ca n-am ce face.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Cristina, saru`mana pentru cafea! Si eu cred ca aceasta caldura perturba somnul copiilor, de unde reusisem sa coboram ora de culcare a Narcisei pe la 20.30 acum greu adoarme pe la ora 23... e plina de bubite pe manute, cele de pe ceafa au mai trecut, transpira mult... Macar mananca bine si bea apa multa.
Gety, dintisorul numarul doi la 9 luni si 3 zile, multumim frumos pentru ca ne-ai trecut pe lista! Eu am reusit o poza la dintisor, dar am avut noroc...
Lexi Ce bine ca v-ati luat AC! Ma bucur pentru voi!
Andreea, sper sa terminati repede cu mutatul si cu tot stresul asta!
Pufy, cand ajungi la mare si o sa te balacesti in apa, sa te gandesti si la noi...
Ma duc sa citesc povestea Soniei...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

He-he, cat m-am chinuit sa scriu un mesaj ati aparut si voi Gety si Alexutza! Neatza!
Ramomar, felicitari pentru primul pas al Patriciei si pentru "Mama"!
Monique, hai la cafea!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

La multe lunite bucurii de 24!

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Xandrutza - neata si am uitat sa iti zic felicitari pt progresele Narcisei, cu bautul din cana trebuie sa mai exersam si noi!!!! Noi in schimb mergem prin toata casa tinut de manute ca nu mai e bun premergatorul ...nu se poate ajunge peste tot cu el

Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Neata mamici!!!

Eu sunt cam in urma pt ca nu am mai citit in ultima vreme...

Dupa mini vacanta in Delta a urmat concediul la mare, la munte, si la tara la bunica mea...ne-am intors acum 3 zile si promit ca o sa recuperez.
Vacantele i-au priit micutei noastre excelent...deja avem 9 kg 100... a papat si a dormit fff bine...dar vad ca si acasa suporta bine caldura caci imi doarme pana la 9 jumate -10 dimineata ...deci cam 11 ore pe noapte cu o singura trezire...rareori se trezeste de 2 ori...deci e bine.

Papusica noastra creste frumos, face progrese ca restul bucuriilor voastre, deja face si cativa pasi singurica cand o chem la mine sau de la canapea spre biblioteca...zicem mama, tata, apa, pa....etc ...bem din canita cu cioc...ca vad ca tot ati discutat despre asta...dar daca ii dau cu sticla sau cu ceasca ....e fff incantata...

Am o gramada de poze facute si o sa le pun sa ne mai vedeti.

Felicitari tuturor bucuriilor pt progrese ...uite ca mai e un pic si aniversam un an....incepem cu David al lui Ignatica...avem copii mari!!!

hai ca ma apuc de pus pozele

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput