Stelute de ianuarie - februarie 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-popy spune:

quote:Originally posted by marybell

sper ca maine, de fapt azi, deja sa gasesc mai multe pareri, sper ca fetele sa nu de-a scroll la mesajul meu, ultimul de pe pagina precedenta. plsssssss, daca ati mai patit careva, ceva de genul asta cu bebelushii, spuneti-mi ceva, ca pana luni, cand voi ajunge din nou pe la vreun spital, cu Erik, macar sa stau linistita ca nu e, cine stie ce...

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
poze bb
varsta lui Erik





pe langa ce iti scriam si in pm,( ca si David prezinta aceleasi simptome-bubite rosii) voiam sa intreb daca si la voi ( si la Erik de Delfinutza) bubitele sunt numai pe partile descoperite ale bbilor(fara imbracaminte)??
Piciul meu are bubitele numai pe partea descoperita a pielii de unde am si crezut ca sunt de la tantar......sper eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

LAURA POPY, la voi sunt si parti acoperite la bebe? Ca David sta doar in pampers, la plimbare cand il scot il imbrac "decent", ii dau un chilot...

MESSA, la reflux ti-e gandul? Unde ma-sa a stat refluxul asta pana acum, ca acum doua saptamani manca incat sa unga la inima orice mamica gen Liuda.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

buna seara fetelor!

vin repede sa va zic ca suntem bine. thea ia augmentin. dupa analize la urina are o mica infectie. mai facem alta analiza sa vedem ce fel, adica sa o tratam pana la capat, sa nu revina ca cica asta revin, doamne fereste. bea numai lapte, de mancare nu e vorba... vomita daca ii arat numai lingurita... deci suntem pe lapte doar, de joi. miercuri mancase putin. a slabit. da e ok. vedem dupa tratament.

n-am mai ajuns sa citesc, imi e dor de voi. poate maine apuc.
va pup , noapte buna!

sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Dinamizzi,ma bucur ca sunteti ok,chiar asteptam vesti de la tine.sa ne mai scrii ce e cu infectia asta pacatoasa si de la ce se face?
Messa,si eu iubesc usturoiul.Cind eram in Ro mancam cantitati industriale,dar aici m-am cam lasat ca nu se prea mananca si sotul nici atat.Ma miroase de la o posta,mai ales ca acum pun numai praf de usturoi si tot il simte.

Cristiana mi-am salvat linkul cu Sonia sa pun ceva banuti cind ajung in Ro,ca vad ca doar cont in lei au.
Doamne ca probleme au altii,mi se rupe inima cind vad asa ceva.

Gabriela,ce fericire pe voi,singurei acasa.
Vroiam sa-ti spun ca am trimis si eu caruciorul inapoi.Ai avut dreptate ca inca nu e pt bb de 6 luni.O sa-i cumpar la 1 an,ca acum nu poate sta in el.

Alinuk,bine ati revenit acasa.
Inca nu stiu exact cind plecam,cred ca lunea viitoare ca in we e dezastru pe la vami si nu am nervi sa stau la cozi.De acum e vacanta si se intoarce puhoiul acasa.

Fete,am si eu o intrebare la cele care aveti 4 mese.Lucas pare ca vrea sa renunte si el la o masa,ca pina acum avea 5.Si nu stiu ce sa-i scot din meniu???
El mananca asa:
7-8 lapte 180ml
11-12 piure de fructe(azi piersici cu caise) si biscuiti 2 masuri
17 orez cu legume si carne de pui
20 gris cu banane de la Hipp
22 lapte 180ml pe care nu l-a prea baut tot

Intre mese 150ml suc de la Hipp multivitamin.

La ce sa renunt????



www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Originally posted by Daconst


Fete,am si eu o intrebare la cele care aveti 4 mese.Lucas pare ca vrea sa renunte si el la o masa,ca pina acum avea 5.Si nu stiu ce sa-i scot din meniu???
El mananca asa:
7-8 lapte 180ml
11-12 piure de fructe(azi piersici cu caise) si biscuiti 2 masuri
17 orez cu legume si carne de pui
20 gris cu banane de la Hipp
22 lapte 180ml pe care nu l-a prea baut tot

Intre mese 150ml suc de la Hipp multivitamin.

La ce sa renunt????



www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)




Dana eu zic ca din ultimele doua mese de seara ai putea sa faci una... pe la 21h30 spre ex...

desi mie pedi imi spusese ca din 4 sa incerc sa-i fac 5 mese...dar mi-e imposibil, caci noi inainte de diversificare aveam tot 4..manca la 6 ore.

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

in we ne-au chinuit dintii. urla si nu doarme :((((( iar legumele mi le scuipa si tipa daca vede lingurita. maine ma duc sa ii iau la borcanel poate alea or fi mai bune. meniul nostru e simplu la 6 luni si 1 sapt. lapte lapte lapte si o masa de cereale cu mar. :((((

, mami de
Alexia Ioana
si
Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Alinuk,sa-i dau la aceeasi masa si grisul si laptele?Ma gindeam ca e prea mult?
Laptele stiu ca e important si parca macar 2 mese de lapte as pastra.Of,ce probleme am si eu...dar simt ca ma impotmolesc cu diversificarea asta.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Sa va aratam cam cu ce ne-am indeletnicit noi zilele astea...


ce palaria mee

cum s-o tulesc de aici

splendoare in iarba

dunt un volbaletz

poop fete cucuiete

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Originally posted by Daconst

Alinuk,sa-i dau la aceeasi masa si grisul si laptele?Ma gindeam ca e prea mult?
Laptele stiu ca e important si parca macar 2 mese de lapte as pastra.Of,ce probleme am si eu...dar simt ca ma impotmolesc cu diversificarea asta.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)




ii faci grish cu lapte. Grisul nu e sub forma de preaf ca si orezul de la Nestle spre ex...!?

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

bonsoar


dana ai vazut,desi scrie ca este bun chiar de la 4luni (!!!) pentru bebe este confortabil abia ceva mai incolo.adica na,a mea statea in el,se tinea ea tapana acolo cat se tinea,dar ea inca nu a trecut de faza cand adoarme de la aer si plimbareala si se chinuia sa doarma in el.dupa 1 an e excelent,mai ales pt mine care nu am permis si nu se stie cand voi avea,si ma deplasez cu metroul deocamdata,este super un astfel de carut.mie mi-a placut mult faptul ca ,desi este usor si finut,este f rezistent,bine lucrat.
am spus ce am patit cu "primii pasi",a doua zi mi-a iesit roata din dreapta spate,nu era prinsa cu nici un fel de surub,are un arc acolo doar de fason.ce sa mai spun...jale!pana acum eram multumita de produsele lor,se pare ca la curicioare au dat-o in bara,sau am avut eu ghinion


alinukule din ce scrii tu acolo,domnisolu teo papa mai putin decat domnisoala adriana,dar ea e mai slabuta.cine stie,o fi si la picii astia chestie de organism,unii se ingrasa mai usor,altii mai greu.e drept ca tu ii dai laptic de muma,cred ca si de-asta e mai bine facut domnisolu teo,nu?

haideti sa va spun ce papam noi

7:00=>180 ml laptic simplu sau laptic cu cereale (daca isi aduce mami aminte...)
10:00/11:00=>branzica de vaci sau iaurt cu cereale sau cu fructe
13:00/14:00=>piure de legume cu cereale+60 ml supa+60 ml lapte cu cereale
18:00-180 ml laptic simplu
21:00/22:00 -180 ml lapte cu cereale

am trecut valorile maxime ca sa zic asa,nu intotdeauna papa cate 180 ml,depinde.dar cam asta e portia obisnuita.

ce parere aveti?mamzel cica trebuie sa puna carnita pe ea

da,ma sunt bune bruschetele,dar mancati si voi doua felii,nu fiti caprite sa dati iama in toata painea (cele cu regim)ca ce ne facem asa??? pe urma ziceti ca sunt eu de vina

monuincearca sa ii pui ceva cereale cu fructe in legume,eu stiu?...le mai schimba gustul,cel putin eu asa o mai pacalesc pe adriana.sau putin ulei virgin de maslinemulta bafta!

www.youtube.com/watch?v=Yf0U6FR3UeU&mode=related&search=" target="_blank">O melodie pentru voi doamnelor :)




Adriana Maria *iubita lu' mami si tati * //11 ianuarie 2007//*//pozele noastre
www.dropshots.com/gabriela_s28" target="_blank">filmulete cu fetita mica in burtica //www.desprecopii.com/info.asp?id=1080" target="_blank">Nasterea unei stele//

Mergi la inceput