Stelute de ianuarie - februarie 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Cristiana, am facut un banner pentru Sonia pe Animalutze.com, in prima pagina... saracuta sper sa poata fi ajutata...

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

salutare mamici!

ce face fetele?va simteti bine?
hai ca am chef de poante azi...


tin a va anunt ca timp de doua minuntate saptamani sunt SINGURA ACASA
adicatalea s-au carabanit in concediu parintii si ne putem simti si noi trei ca o familie la casa ei(bebelina,bogdan si cu mine).


ylilimicia sun speed ala,chiar daca te costa 1 mil in plus,crde-ma.am primit eu unul din ala de la primii pasi si s-a rupt roata a doua zi .

danacum adica te inhibi cu copilul in camera?daca stateai ca noi,cu bebe in camera si ,colac peste pupaza,si cu parintiiiti dai seama cum e?pe muteste,asa!

alinukma bucur ca iti sunt de folos proviziile de laptic!
sa stii ca adriana cam in 3-4 saptamani s-a obisnuit cu lingurita bine de tot.
cu lapticul la legume,si eu i-am mai pus ,ca sa ii dea un gust mai bun atunci cand mai stramba mamzel din nas.nu sa cacacit imprastiat!spor si rabdare!!!

am vrut sa cumpar si eu niste borcanele de legume ,sa am prin casa in caz de urgenta.mama,65 de mii 130 ml!!!asta e jaf!

messasunt bestiale retetele!acum le blendai,dar mai incolo o sa i le poti servi ca atare,super!si eu ma gandeam sa ii pun ceva condimente in papica,in fond sunt verizturi uscate si maruntite,oregano,patrunjel,boia.
usturoi am mancat la greu cand eram eram lesinata dupa el!
apropos de mancare,pentru fetele care tin regim si au pofta totusi de o gustare sanatoasa ,delicioasa si cu putine calorii:2 felii de paine(alba,graham,etc),cu putin ulei de masline pe ele,cu mult oregano presarat si cu o felie de rosie sau de sunca slaba,bagate la cuptor...mmmmm!!!

mi-am adus aminte ca am vazut spanacul ala congelat,broccoli da cineva la bebeloi?


revin mai tarziu



Adriana Maria *iubita lu' mami si tati * //11 ianuarie 2007//*//pozele noastre
www.dropshots.com/gabriela_s28" target="_blank">filmulete cu fetita mica in burtica //www.desprecopii.com/info.asp?id=1080" target="_blank">Nasterea unei stele//

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

MESSA, in primul rand iti multumesc din suflet pentru bannerul despre micuta Sonia, micuta trebuie stabilizata si sa fie transportabila pentru operatie, din cate am inteles, in Italia sau SUA.

David face figura asta la ORICE. ieri a urlat ca din gura de sarpe cand am incercat sa-i dau mar cu biscuite (desi biscuitele l-a lins cu placere, ca mai mult nu poate), acum jumatate de ora a baut 40 ml de lapte cu cereale dupa care a zis: niet! L-am pacalit cu un pic de suc diluat, a baut vreo 60 ml, ieri il refuza si pe asta. Cine zicea ca adopta picii mofturosi?

ALINUK, subiectul despre Sonia este aici, le-am sugerat fetelor sa-l mute pentru mai multa eficienta in ceea ce priveste strangerea de bani la ajutor umanitar. Poate adminii ii vor ajuta.


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

haha, gabriela, dai retzeta de bruschetti? Mamma mia! cum sa nu ingrase, ca-s asa bune, de mananci o paine intreaga!

Eu am dat broccoli si conopida la gārgāre, dar a tras niste bashini de la ele incat am zis ca mai bine mai astept sa i se mai dezvolte intestinele inainte sa trec la cantitati mai mari, mi-e teama sa nu o baloneze si s-o aud ca schitzaie de durere de burtica si bashini din alea afurisite care se plimba prin matze si nu vor sa iasa Asa ca acum ii mai dau in supa de legume, asta cand fac supa din cam toate legumele pe care le gasesc prin casa - si atunci, daca dau si peste conopida sau broccoli prin frigider, sar shi ele in oala; daca nu, nu

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

MESSA, si sa nu cumva sa-ti inchipui ca e plouat istucanul meu, dimpotriva! Pot sa faca figura asta si de la dinti? Caldura stiu sigur ca nu-l incanta, in casa sunt 31 de grade, afara au fost vreo 40, acum inca nu s-a racorit cine stie ce.

Ceea ce ma deruteaza e mirosul asta de acru din gurita, dar parca si pielea are miros, si i-am facut dus azi.

De dormit parca doarme mai mult ca de obicei, dar e valabil si pentru mine, ma oboseste caldura.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Salutare mamici!

Ce faceti dragutelor? Cum va descurcati cu caldura asta? Noi nu mai putem... Roni, iar e plin de bube...

Marybell se poate sa fie de la vreun purice, asa cum ti-a zis si Mihacarm... Cauta in hainutele cu care care a dormit, la cusaturi mai ales... intorce-le cu grija ca sar...

Noi papam asa...
la 9h, branzica + piure de mar + suc de morcov cu piure de mar (un mar mic il fac piure si pun 2/3 in sucul de morcov si 1/3 in branzica)+ lapte de la mami
la 12h-13h supita (deocamdata doar zeama) + lapte de la mami
la 15h-16h lapte de la mami
la 18h-19h lapte de la mami
la 23h lapte de la mami
Cateodata la 4h, 5h, 6h sau 7h lapte de la mami
Daca nu se satura sau nu mai are chef (ma musca si trage de titi ca un catelus), completam cu lapte praf (90ml)... cam tot timpul...

Sa nu va suparati pe mine, dar nu mai am timp sa citesc chiar tot si cu atentie...

Am vazut ca v-ati mai uitat la poze... Daca mai vreti, mai avem...

Pup mamicile si bebelusii...


Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Mniammm , bruschettele sunt bune si cu usturoi, vorba MESSEI, mananci o paine odata!

GABRIELA, si pe mine ma streseaza sa fie piticul in camera cand e vorba de utze, ma inhiba si cainii daca sunt in preajma, asa ca fiecare la cusculia lui!

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Am vazut ca inca mai intrebi, Lili, noi am luat un Chicco CT 0.5 ( e si pe bebelusultau); suntem multumiti de el... material ok, chitul de iarna, la fel... Nu m-am prins daca se poate scoate husa s-o spal (nu are capse, e prinsa in suruburi si n-am incercat sa-l desfac inca...)...

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Respiratia miroase a acru? Mmmm... reflux?

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

buna fetele,

revenim dupa o absenta indelungata, scuze..dar n-am avut net. de recuperat nici pomeneala...


vroiam sa-i transmit condoleanta Alinei txa, ne-am gandit la voi in tot acest timp.

in rest recuperam, cand o sa mai prindem net.

pe scurt, suntem ok,

ne-ati lipsit,

pupici

Mergi la inceput