Stelute de ianuarie - februarie 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Alinuk,grisul asta se face cu apa,ca are lapte in el.Nush daca o fi bun si cu lapte.Mersi mult de sugestie.
Ce frumos sta Margelutza in picioruse!Tare mi-e drag cu bulanele lui,pupa-l-as.
De decolteul tau nu mai zic nimic...

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Gabi,si eu as zice sa-i bagi carnita,mai ales daca nu ii dai fier suplimentar.Vad ca tu-i bagi des cereale in lapte,eu nu i-am bagat deloc de frica sa nu se ingrase mai tare.S-a vazut la voi schimbare mare la cintar de cind cu atatea cereale?
Multumim de melodie,e tare faina.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

buna seara, dragele mele

mihacarm, liuda, cristiana, lily, dana, loredana va multumesc fetelor pentru raspunsuri.

laura-poppy mersi de pm. bubitzele sunt intr-adevar mai mult pe partile descoperite ale corpului, insa avand in vedere ca eu il las sa doarma noaptea doar cu pampersul si un maieutz, are cam pe tot corpul. nu stiu ce sa ii mai fac...lily imi spunea si de claritine, asa ca maine o sa cumpar sa ii dau. oricum maine ma duc cu el la Cluj sa vad ce spun cei de acolo. am sa te tin la curent.

alinuk mersi de intrebare, vacanta nu e gata, stam toata luna iulie in ardeal. am ales asa crezand ca scapam de caldura din bucuresti, insa si aici in bistrita este extrem de cald pentru aceasta zona. oricum nu e chiar ca in Buc

messa pai cum sa fie in rest? zi de zi muncim cu spor, insa aici ne si distram de minune, mergem la padure, la baie in raul Somes, sunt cu familia mea, e venita si Alina (sora-mea) de pe alte hotare zilele astea trebuie sa vina in tara si frate-miu si ne regasim dupa aproximativ 7 ani, toti...din nou impreuna pentru cateva zile, asa ca...sa se cunoasca verisorii intre ei. imi pare bine sa aud ca este asa cum am spus eu la un moment dat, cand tu iti faceai griji, pentru ochisorii Ariannei, ca e ok, si pe zi ce trece, se indreapta privirea. va pupam dulce si abia astept sa ne vedem cand ne intoarcem in Buc

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

hahahha, pe soru-ta o cheama Alina ca pe mineeee!!!

alinuk, zic la fel, combina ultimele doo mese...

gabi, io nu-s capritza, sunt fix scroafa cand e vorba de haleala... intreaba fetele care m-au vazut infulecand singura un meniu KFC Variety pentru 2 si doo portii de clatite in Plaza cand eram bortzoasa!

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

marybell - sa nu uit sa iti arat www.flickr.com/photos/terbitza/?saved=1" target="_blank">copiii mei asa cum ti-am promis nu de alta, poate ii uiti la cat de ocupata esti.

Delfinuta - si tu iti poti intreba medicul despre claritine pentru reactia la piscaturile de tantar. Azi pe Adam (la venirea de pe plaja, cred) l-a ciupit o bestie de cap, prin par Avea mititelul o galma cat fisa de 5 bani (5 mii), acum s-a mai retras, e cat un bob mare de fasole . Deh, acolo nu il dau cu Autan!

Alinuk - Ce mult imi place Teo! Il asociez mereu cu un baietel de pe la noi, nascut anul trecut pe 25 ian, si de cate ori il vad pe Raducu (baietelul) mi-l inchipui pe Teo...

Dana - l-am vazut si pe Lucas batait Asa face si Adam, motiv pentru care cred ca o sa mearga de-a buselea. Matei nu-mi amintesc sa fi facut asa, nu a mers in 4 labe decat 2 sapt, dupa ce invatase sa mearga singur in picioare!!! Ne-a uimit si pe noi, dar probabil era curios cum e...Si niciodata nu s-a deplasat intre 2 puncte (locuri, jucarii) in 4 labe. Sa vedem baietii astia ai nostrii ce or avea de gand?!
Amesteca grisul cu lapte, chiar daca are in compozitie, nu-i bai; sau elimina o masa si da-i grisul in bibe la 21:30 (adika nici-nici)

gabi - ff rumoasa melodia Da-i carnita la copil, ar fi vremea, si e un meniu bun acceptat de multi copii. Adam nu voia legumele insa papa mai bine de cand cu carnea.
Merci de sfatul cu caruciorul, maine caut...cred...ca sunt cam busy...

messa, alinuk - incearaca sa schimbi lingurita, poate nu ii place asta cu care ii dai acum. Fara sa vreau azi i-am schimbat lingurita lui Adam, cu una tot de la Primii Pasi, insa siliconata, mai adancita, insa mi se parea mie mai mica...A fost super pt copil, aproape nu a dat afara nimic!

diana - sanatate Theei! Nasol cu infectia urinara, mai ales la fete...

cam atat ca deja e tarziu si maine tre sa am nervii tari cand merg la analize cu Micul razboinic...offf, vai de noi!


Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

help! heloooouuuu! help!

raspundeti careva daca mai sunteti pe fir: Adinush a sters si datele contului pentru depunerea banilor Robertei (alinatxa)? Sa inteleg ca nu mai putem pune bani acolo? Contul l-am luat din capitole mai vechi, insa mai pun bani sau nu mai vrea sa ne ajute? Stie cineva ceva? E miezul noptii si nu pot suna, si maine dim la prima ora vreau sa plece banii, nu am timp de net/tel...


Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:


dana ii dau si carnita,am uitat sa scriu.de la 5 luni ii dau piept de pui in piureul ala de la pranz.o sa incerc si cu pulpe,poate sunt mai grasane decat pipetul si se pune si pe ea ceva daca nu asta e,sanatoasa sa fie.
de ingrasat,da,eu zic ca cel mai mult de la fulgii astia s-a ingrasat,mai ales de la portia de seara cred.

am pus poze noi pe flickr,daca vreti sa vedeti cateva bucati:

www.flickr.com/photos/9387936@N04/871662775/" target="_blank">la fel ca donsolu teo,din seria "ce palaria mea"

www.flickr.com/photos/9387936@N04/872473794/in/photostream/" target="_blank">cu mami

www.flickr.com/photos/9387936@N04/872473788/in/photostream/" target="_blank">cu tati

www.flickr.com/photos/9387936@N04/872473776/in/photostream/" target="_blank">va speliiiiiii bai!

www.flickr.com/photos/9387936@N04/872473764/in/photostream/" target="_blank">ca sa fiu sigura ca nu raman acasa...

www.flickr.com/photos/9387936@N04/871662845/" target="_blank">cu cine seman eu...?

www.flickr.com/photos/9387936@N04/872473756/in/photostream/" target="_blank">bre,am casuta mea,da? am luat-o cu credit (i)mobiliar


danawww.flickr.com/photos/9387936@N04/872473760/in/photostream/" target="_blank"> uite cum statea zuza in carut .cand adormea insa se "scurgea" toata ,statea chinuita rau





am citit si eu povestea soniei.cand vad asemenea tragedii,aproape ca mi este rusine de mine si de felul in care nu reusesc sa ma impac cu niste chestii care sunt fleacuri pana la urma.oamenii astia s-au resemnat cu faptul ca le moare copilul,e groaznic!cred ca ar da orice sa se certe cu soacra sau mama pe motiv de "cine are grija de copil mai bine",dar sa aibe un copil sanatos.
cand citesc asemenea lucruri imi este teama sa ma mai simt frustrata de ceva. este minunat ca am un copil sanatos,altceva nu mai conteaza!
am dat mai departe un mail cu povestea,poate ajunge unde trebuie,imi imaginez ca de la noi muritorii de rand nu se pot strange foarte multi bani,desi sunt buni si astia. am vazut ca are nevoie de o suma mare






pacat ca unii parinti nu sunt alaturi de copiii lor ,in timp ce altii trebuie sa ii piarda in mod nedrept.

www.youtube.com/watch?v=T3bht7S-3vI&mode=related&search=" target="_blank"> ugly kid joe-cats in the cradle


va pun si versurile.

My child arrived just the other day;
Came to the world in the usually way
But there were planes to catch and bills to pay.
He learned to walk while I was away.
He was talkin' 'fore I knew it.
And as he grew he said,
"I'm gonna be like you, Dad.
You know I'm gonna be like you."

Chorus :
And the cat's in the cradle and the silver spoon,
Little boy blue and the man on the moon.
"When you comin' home ?"
"Son, I don't know when.
We'll get together then.
You know we'll have a good time then."

Well, my son turned ten just the other day.
He said , "Thanks for the ball, Dad. Come on, let's play.
Could you teach me to throw ?" I said, "Not today.
I got a lot to do." He said, "That's okay."
And he walked away and he smiled and he said,
"You know,
I'm gonna be like him, yeah.
You know I'm gonna be like him."
Chorus

Well, he came from college just the other day,
So much like a man I just had to say,
"I'm proud of you. Could you sit for a while ?"
He shook his head and he said with a smile,
"What I'd really like, Dad, is to borrow the car keys.
See you later. Can I have them please ?"

Chorus :
And the cat's in the cradle and the silver spoon,
Little boy blue and the man on the moon.
"When you comin home, Son ?"
"I don't know when.
We'll get together then.
You know we'll have a good time then."

I've long since retired, my son's moved away.
I called him up just the other day.
"I'd like to see you, if you dont mind."
He said, "I'd love to, Dad, if I could find the time.
You see my new job's a hassle and the kids have the flu,
But it's sure nice talkin' to you, Dad.
It's been sure nice talkin' to you."

And as I hung up the phone it occurred to me,
He'd grown up just like me.
My boy was just like me.






Adriana Maria *iubita lu' mami si tati * //11 ianuarie 2007//*//pozele noastre
www.dropshots.com/gabriela_s28" target="_blank">filmulete cu fetita mica in burtica //www.desprecopii.com/info.asp?id=1080" target="_blank">Nasterea unei stele//

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Liliana, de ce nu cauti un carut la Marvimex in Cta. Au o gama larga la preturi f. accesibile.
Pe de alta parte, daca socrela vrea sa o vada pe fata nu am nimic impotriva. Ba dimpotriva, doar de castigat
Alinuk, pt raspuns. Acum fructele cand le introduci? In locul cerealelor pe care le muti ca masa de seara?
Teo devine pe zi ce trece mai cuceritor! Ce dragut sta pe iarba! Si in piciorusele goale!? Bravo, mama Alinuk! Ca eu acum ocolesc boschetii de la o posta de cand cu invaziile de purici, capuse, paianjani si tantari.

Messa, chiar asa de greu se deprind cu lingurita???
Liuda, fetei mele nu i se mai cunoaste vaccinul pe mana. Sa inteleg ca nu a reactionat cum trebuie?

Gabi, ce dom'soara frumusica si cocheta aveti! Sa va traiasca! Am ascultat ambele melodii, dar 'Cats In The Cradle' m-a impresionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Lilisor, , sa va treaca orice bube! Si eu as alege tot Hauck pt carucior, emult mai tzapan, l-am vazut live.

Messa, bine ti-au venit!!!

Ma duc sa ma culc adik sa dorm...

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Originally posted by Daconst

Alinuk,grisul asta se face cu apa,ca are lapte in el.Nush daca o fi bun si cu lapte.Mersi mult de sugestie.
Ce frumos sta Margelutza in picioruse!Tare mi-e drag cu bulanele lui,pupa-l-as.
De decolteul tau nu mai zic nimic...

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)




Dana eu ii dau lui Teo orezel care nu contine lapte si il prepar cu laptik muls de la mine...



Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput