* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

ciuf felicitari pentru rufe!!! ghici ce ma asteapta pe fotoliul din mititor <dormitor>, vorba mariei...ete asa un munte de RUFEEEEEEEEEE!!! terfelite in weekendul asta la munte!! sa nu iti vina sa iti plangi de mila????

iriss mami de maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna fetele,
scuze ca ma bag peste voi.
Vai doamna in ce hal arata degetul tau .Mi se face rau numai cand ma gandesc.Saraca de tine .Of si tu ai mai multa grija.
Poza cu Maria de mami Iris77
Pupicei

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Iris, am vazut pozele postate de acina, ai o fetita dulce-dulce..cu ochisori negri, nu? Sa-ti traiasca!Sanatate la degetel si pofta de mancare la maria!
Stefanna, stiam eu ca mai trebuia sa scriu ceva. transfuzia cu pricina a fost facuta acum 20 de ani, undeva intr-un orasel, langa oradea, eram la bunici,anemica rau, cu hemoglobina 7. Acu'din cate am priceput eu, sangele transfuzat trebuie sa se potriveasca cu cel al primitorului din mai multe puncte de vedere, asa mi-a explicat neonatogul in maternitate. Eu nu stiu ce teste s-au facut acum 20 de ani, cert este e eu am anticorpi antiD. Cam asta e povestea, pe scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Anamaria, stii cum ii taiam lui Luca parul? In cada. Se juca cu jetul de apa si era asa de captivat ca nu mi se mai misca. Timp de un an mi-a functionat metoda ca apoi am trecut la masina de tuns si bietul de el nu clintea cand o foloseam. Acum sta locului, I se misca numai ochii si imi spune “mami, ai grija sa nu ma tai, da?!”
Referitor la deodorantul solid, i-ai spus pediatrei ce contine “inamicul”? Ca sa stie ingredientii. Dar, oricum daca fata e bine, facu caca sa speram ca e totul ok.
Catrinutza, iti urez insanatosire grabnica. Ai grija de tine.
Stefanna, e tare scumpa mica ta negruta. Are pigmentul ca al Evei, Mostenit de la mine. Luca e alb ca porumbelul, pigment luat de la taica-sau, se roseste imediat cand sta la soare. Insa maimuta de Eva se face rapid neagra. Chiar in dimineata asta in timp ce o incaltam remarcai picioarele ei bronzate.
Carmen, sanatate multa Anei. Chiar sunt curioasa care e tratamentul la copii mici. Stiu ca la adulti se face tratament cu usturoi, dar la piticii astia???
Imi pare rau.
Miha, chiar ma gandeam cum voi, fetele din Ro, faceti fata caldurii. Cred ca copiilor le e cel mai greu. Dorm bine galustele tale? Mananca bine?
Povesteste-ne cum se joaca ele doua, cum se inteleg.
Cica in Craiova vor fi azi 43 de grade. Coacere in suc propriu. Ai mei au aer conditionat si nu se plang, dar cica daca iesi afara e sufocant.
Am vazut pozele cu fetele tale. Au crescut mari si par bine facute. Vazut si carutul cel chelit. Care a fost demolatoarea ?
Aalina, mama ce repertoriu bogat are si mica ta. Ce ma fac? A mea nu zice nimic. Eu sunt “mimi”, “pa” apa si pa-pa, a zis odata “pishu”, “tata” , “da” si cam astea sunt cuvintelele. Ma cam speriati.
Despre scaunele cele moi si dese s-au reglat de la sine. Nu i-am dat nimic pentru ca stiam ca sunt de la dinti. Ei inca nu i-au iesit caninii. Are ceva maselute, dar ioc canini sus.
Hai, mai, Catrinel, acum te superi pe bunicu’. Zau ca nu e asa de grav. Ce daca ii da painica. Asa stie dumnealui sa linisteasca fata. Acum nici tu nu trebuie sa stai cu gura pe ei. Daca asa i-o fi mai usor. Mai inchide si tu ochii.
De ce vrei sa o duci pe Onichka la gradi? Nu are cine sa stea cu ea? Ca eu nu prea sunt de accord cu dusul asa de timpuriu la gradi. Daca as putea as angaja o bona sa stea cu ea acasa si sa mi-o duca in parc sa mai caste gura pe la copii. La Luca se observa ca merge la gradi, dar Eva e micuta. Ca sa nu mai zic ca zilele trecute sotul a imbracat-o pe Eva intr-o rochita mai flu-flu sic and am luat-o de la gradi avea pielea rece si incepuse sa ii curga nasul. La naiba, educatoarele alea nu s-au gandit sa ii puna ceva pe ea cand au scos-o afara? Ca doar avea pulovaras in dulapiorul ei. Altadata cand m-am dus sa o iau pe Eva mai devreme de la gradi pe motiv de diaree era ziua cu apa, cand copiii se joaca in curte cu apa. Pai statea o fetita cu fundul in namol, in apa murdara. Sa imi pice fata. Asa putea sa stea si fata mea. Cum naiba sa lasi un copil sa stea asa???
Eu mai mare incredere am in bunici sau in cineva care sa imi stea acasa cu copilul.
Iris, cunosc senzatia de “aripa ranita”. Anul trecut, dupa ce am nascut-o pe Eva am facut exact aceeasi manevra desteapta ca tine . Nu am reusit sa dorm doua nopti de durere, stateam cu degetul intr-o punga cu gheata, ma chinuiam sa alaptez,sa o apuc pe Eva in brate, pana cand mi-a licarit becul sa sun la pediatru sa intreb ce pot lua ca sa nu treaca in lapte. De cand am inceput sa iau analgezice m-am simtit mult mai bine. Unghia neagra ca draq a cazut, a crescut alta sanatoasa si frumoasa.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Salutare!
Ne intorseram de la mare! Am fost la Eforie Nord, cald, aglomerat, dar frumos cumva... Mariei i-a priit de minune, s-a simtit foarte bine. Noi... si noi ne bucuraram de bucuria ei. Plaja fooooarte aglomerata, deja la 9 si ceva nu se mai gaseau shezlonguri libere. In apa la fel... si din pacate mizerie cam mare. Pahare, cutii de bere in apa, pungi de la chipsuri, bucati de paine.... pe plaja nu mai spun. Desi (partea buna) erau amenajate tomberoane de gunoi pe culori diferite pt metale, plastic, hartii, erau foarte putine persoane care se catadicseau sa-si stranga gunoiul si cele care o faceau nu tineau cont sa le separe, punandu-le toate laolalta.

Maine o botezam pe Maria si poimaine sper sa plecam spere Sinaia. E infiorator de cald la bloc...
Aveti idee ce cazare putem gasi in Sinaia si daca se gaseste ceva?! Ar fi mai intelept sa rezerv ceva aici la o agentie de turism sau sa mergem si sa cautam la fata locului? Fetele care puteti veni aveti ceva ponturi? Sinaia nu e neaparat batut in cuie. Ma gandeam ca ar fi o destinatie buna avand in vedere faptul ca ar fi cateva obiective turistice interesante pt sotul meu, cred eu...

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

SUNT Studenta!!!Da,pe ultima suta de metrii intrata,....dar ce mai conteaza.Revin in cateva saptamani dupa ce termin de adus haine de la Ny...si ma instalez ....si contectez si eu ca omul la net!

CIUF,am sunat la tine dar nu te gasi.Ma intrebai cum a fost prima zi de scoala ieri....pai facuram 3 ore cu un tip....care a vorbit nonstop,fara exagerare...chestii dragute ca e bine sa te cunosti,sa stii daca poti invata in zgomot sau nu,daca esti visual-learner,si atunci sa foloim culori din plin,daca inveti mai bine dupa auz....si atunci sa il inregistram ca nu se supara.....etc,apoi la Anatomie veni o tipa super-draguta,rusoaica....si ne-a predat 2 ore....am scris 30 de pagini....in 2 ore,materia parcursa este de 22 de pagini din carte...si binenteles ca vrea sa stim din carte caci ce ne-a dat ea sunt doar schite,idei principale.Trebuie sa fug dar vorbim.Sunt seara acasa dupa ora 6,caci la scoala nu avem voie cu celularele deschise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Iris imi pare rau ptr degetul tau!!!!!!! si prietena mea a patit la fel acum un an...si-a bulit ambele degete mari la maini cu un scaun. Am vazut-o pe bubulia ta! Daca doresti iti postez eu poze in contul comun. Mailul meu este mihaser@yahoo.com.

Miha le-am vazut si pe gogosici..mai tu sigur nu le incurci?

Catrinelu cu rutina ma obisnuiesc foarte greu...mai am o gramada de pus la punct. Cat am fost plecata sotul a golit apartamentul de expirate si intile si eu trebuie sa continui cu smotru!

Delia felicitari si multa bafta! Pupici lui Rudy!

nshiro din pacate asa e la noi la mare! la greci era total diferit...sper sa fie si la noi in viitor ca acolo. Eu m-as imbolnavi daca as merge la noi! Bine ca ati putut sa va simtit cat de cat bine si ca Maria San a fost happy.

Poli e foarte greu sa nu alegi Grecia pentru concediu...Sigur vom mai veni in cateva concedii pe acolo. Am vazut ca si Shakira era pe acolo cand am fost eu. Ma uitam si eu la tv desi nu intelegeam mare branza...cea mai tare faza a fost la locul de joaca...imi tot povestea un copil grec ceva dar eu nu intelegeam o iota si el saracu` avea un debit...Poate imi dai si mie ceva lectii de greaca ptr ca numai Kalimera stiu sa zic! Pupici ui Nick! Am vazut si pozicile voastre.

In sfarsit ploua pe aici! Cand sa mearga si Cristi cu tati in parculet a inceput sa picure...Asa mila mi-a fost de el!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/crimsonbyte" target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Aalina2003 mai da si fata ta are vocabular bogat...Cristian spune foarte putine cuvinte si nu poceste niciunul.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/crimsonbyte" target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Rocsana, ma bucur ca v-ati simtit bine la mare. Romania are locuri frumoase, stie sa atraga turisti prin frumusetea naturii, insa omul cam lasa de dorit locul. Ma uitam ieri pe niste poze care le postase o fata de pe forum de prin Transilvania, Moldova. Doamne ce locuri frumoase! Nu mi-a fost de ajuns sa le vad o data, le-am revazut inca o data si ma minunam ce frumuseti.
Insa litoralul romanesc cam se degradeaza pe zi ce trece. daca omul nu face nimic, sa fie mai educat in privinta curateniei , pai atunci e normal ca turistul sa aleaga un loc poate la fel de frumos dar mult mai curat, cu servicii bune si mai ieftin.
Romania incepe sa devina un loc scump de facut vacanta. Si o spun facand referinta la banii din USA. Aproape cu aceeasi bani iti faci o vacanta de vis in Hawaii. Si nu exagerez deloc.
Sotul tau ce parere are despre Ro?
Crestinare frumoasa maine!
Imi pare rau dar nu te pot ajuta cu hoteluri in Sinaia.
Cosmina, ce mai faceti? Am vazut o poza de-a voastra, cu Woody, la "Sa ne cunoastem". Cum merge burtica? Ce mai face Harris?
Catrinel, o sa cer azi o lista cu meniul de la gradi ca sa iti spun ce haleala au piticii acolo.
Aida, ce crezi ca ascult la radio? vocea sictirita a lui Amy, "Rehab".
Aseara am fost la o prietena ce urmeaza sa se mute in alt stat (si tocmai incepusem sa fim si noi mai apropiate). Am stat vreo 3 ore la popcorn si o salata de fructe. Copiii s-au jucat in curte, in iarba uda, in leagan, tobogan.
Nici intunericul nu ne-a speriat sa plecam mai repede acasa.
Si inainte de plecare prietena mea ne-a chemat in dormitorul ei sa ne arate ce costume isi cumparase de la Mall, iar copiii prin picioarele noastre. Eva vorbea la telefon, Sofia (fetita ei) se juca cu o papusa, iar Luca bagase varful unui creion in gura unei sticlute de parfum, Cartier, si o tot invartea. Noroc ca am simtit prima picatura de parfum ca i-am si luat sticluta din mana. Parfum mai scump ca aurul .
Sotul imi este plecat in delegatie pentru o saptamana, iar eu sper sa fac fata copiilor. Ma cam incurca cainele ca nu prea stiu cum sa impart copiii ca sa pot iesi afara cu animalul.
De dim. Eva a dat trezirea la 6 si aia ne-a fost.
Despre scoala inca nu stiu nimic. deja ma gandesc ca nu am procedat bine sa aplic la cea mai tare Univ. de aici ca nu sunt eu chiar asa de tare . Incerc sa scap de un test care ar trebui sa il dau, ceva in genul bacalaureatului. Si daca trebuie sa il dau atunci adio scoala ca nu ma mai apuc eu acum sa invat mate, chimie, bio si engleza.
Deci nu e o situatie prea roza.
Astea fiind spuse ma duc la treaba mea.




Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Tocmai am aflat ca bunica mea este grav bolnava.... prin urmare vom renunta la mersul la munte si voi petrece timpul ce mi-a mai ramas cu ea. Sunt atat de trista...

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput