* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Dandusa, cum trebuie sa procedam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

aalina, da-i un mesaj pe PM la dandusa si ea o sa te anunte cand se pot trimite bani in contul de la BCR. Se pare ca asta de Reiffeisen nu functioneaza.

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare, salutare !
Pe fuga, ca de obicei...

Catrinel, felicitari pentru mica ta crestina. Masi, da' mare a crescut ! Imi place rau, e asa scumpa...ai poza aia in care e ea de aproape, iti vine sa o papi, nu alta. Iar tu arati super , nu stiu ce te tot plangi. Papa-i falcutele din partea mea.
Stefanna si pozele voastre le-am vazut, Nicola pare mai mare decat varsta si pare si tare smecheruta, asa, stapana pe ea si zvapaiata tare, am dreptate ? Ce bronzata e !
Micaalsa, sa stii ca nu se vede ca ai tuns-o urat pe Iulia, pare tunsa cu masina. Eu nu ma incumet inca...la noi e invers decat la voi : niciunul nu avem parul ondulat, dar Teo il are (il mosteneste pe bunicul). Nu-ti face griji ca a papat deodorant solit, sa vezi ce de crema de fata si ulei de corp a mai papat Teodora...uneori nu o vedeam imediat si cred ca mai si inghitea...
Catrinutza, cum te mai simti ?
Diana, voi pe unde ati umblat? Bia ce mai face?
Andreea ? Bubu e tot la Brasov?

Fetele, am sunat-o pe Rocsana aseara pe fix la parintii ei si inca era la mare, se intoarce azi, asa ca o sun diseara sa vedem cum ramane cu muntele. Anunt fetele doritoare sa vina la intalnire.

Pup, ca mai am treaba multaaaaa

Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

"Eu muncesc, tu muncesti, el fura" - conjugarea verbului "a munci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Catrinel, ti-as povesti despre mesele Anei, dar e departe de a fi un exemplu..mananca putin si des si nu pot sa-i raresc mesele fiindca plnge si cere 'papa,papa..sau 'pale=lapte', dupa caz..eu astept de vreun an sa manance mai mult o data, deci mai rar, fiindca asa scrie in carte..da;ei nu-i pasa..,cat despre Oana, daca poti sa-i dai 4 mese, de ce nu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele
CAtrinutza muuuuuuuuuuuuulta sanatate!
Polixeni limbricii nu se iau de la caini, acel vierme se numeste hidatidoza. Limbricii se iau de la alimente nespalate, stropii ce sar dintr-o baltoaca s.a.m.d. Intradevar tratamentul cu usturoi este f eficient in combaterea lor. iti mai spun ce aflu dupa ce iau rezultatul de la analize.
Dandusa o sa ne uitam cu toti si o sa vedem ce putem face pt ea.
Catrinel Ali mananca la micul dejun, apoi la 1, apo cand se trezeste si seara cu 1 sau 2 inainte de culkcare casa poata bea laptele.
Micaalsa ai dreptate si eu la orice fac sau mut prin casa ma gansesc sa fie safe pt ali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doublemom spune:

Buna fetelor!
Mai puteti de caldura? Noi stam pitite in casa, facem dusuri dese si etc... Din pacate nu stam la curte si nici nu avem vreun loc suficient de umbros ca sa stam pe afara, asa ca iesim doar dimineata, pana sa dea urgia...

Am pus niste poze cu gogosicile aici. Sunt si mai vechi si mai noi.. Cele foarte noi nu am apucat sa le descarc inca.

Incerc sa citesc din urma... ca unde ramasesem eu ...cred ca s-au mai intamplat unele, altele..

Va pup si revin dupa lectura,

Miha
mamica cu doua fetite
Maia si Stefana (16.02.2006)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

buna la suratele de ghiocei!!!

dragele mele weekendul meu de la munte abia asteptat de subsemnata, s/a transformat intr/un ...cosmar sa/i zic de toata frumusetea...sambata dimineatza cand am catadisit sa ma dau jos din masina si am inchis usa...am uitat sa mai trag si degetul mare de la mana dreapta dupa mine... ce isi face omul cu mana lui se numeste....durereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee de mi/au iesit ochisorii din cap.... ce sa va spun m/am urcat in masina in mare graba si am inceput sa tippppppp cat ma tinea gura...ca unii oamenii bietzii de ei aflati in aproprierea mea .. se uitau uimitzi ca nu pricepeau la cine tzip din moment ce eram singura in masina si nici hands free/ul nu era la purtator....
asa ca iata/ma lipita toata ziua si toata noaptea de congelatorul din dotare!!!! doar ghiatza era cea care ma mai linistea...
draga catrinutza se pare ca nici uneia nu i/a priit weekendul deloc...sa aiba legatura cu muntele...????? cum te mai simti?? probabil ca oboseala isi spune cuvantul, din moment ce faci nopti albe, iar din cate am citit picea e ATOMIKAAAA!!!! sanatate multa iti doresc!!!

catrinel 17 doamne ce bucalata frumoasa de ONIKA aveti in dotare!!! sa va traiasca si sa va fie de bine increstinarea!!! legat de mese maria bea lapte dimineata pe la 8, 9 apoi eu ii dau masa de fructe cu biscuiti pe la 11,12 si un alt bibe de lapte cand o duc la somn.cand se trezeste mancarica sau supa, evident pasata, pe seara un iaurt si la culcare lapte din nou.maria nu mai bea lapte noaptea de la varsta de 4 luni. ea a avut un somn foarte bun insa la capitolul masa...e crunt!!trebuie sa am o rabdare de fier!!!mai ales cand mananca supa sau mancarica...

polixeni maria de regula se aseaza pe olitza doar ca sa se joace..si mai nou cu caldurile astea am lasat/o si fara pampers si s/a intamplat ca de 2 ori sa faca duchi <cum ii zice ea la kk> langa olitza desi cu cateva momente inainte zicea mami duchi... asa ca nici eu nu o stresez cand va fi sa faca o sa faca...la olitza.

aalina2003 e super buna la inventat cuvinte Ana!!! asa ca am copiat listutza pt distractie!!doamne ce haiosi pot fi ghioceii astia!!!asa ca FELICITARI!!!

stefana e super dulce fetitza ta!!e asa de bronzata!! si copila noastra poseda ceva bronz dar e drept ca si din...nastere!!!
multumim foarte mult pt apreciere!! asteptam si din partea voastra o listutza cu ce pronunta Nicola.

micaalsa vad ca te pricepi la tuns! ma bate gandul sa te vizitam....sa ne motzezi si pe noi...

iris77 mami de maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna Iris. dar ce ati avut cu muntele si starea de rau ac weekend mai fetelor? S-a umflat, s-a inegrit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Doublemom, scumpe fetitele tale, dar ceva povesti la dublu, nu ai?
Iris, si Ana e mai negruta..iar Mariana mi-a spus ca si fetita ei mai mare, Monica e tot asa..asa ca suntem 3..tu ai ceva poze pe undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

carmenpit daca s/a innegrit??? ei bine noaptea e mic copil pe langa culoarea unghiei mele...imi plang de mila de una singura. am fost la spital ...cu o mare jena..oamenii au probleme mari si eu ..hop cu degetul meu ...si mi/a spus asistenta ca se rezolva...intreb eu da???cum??? si scap de durere??? ea raspunde simplu.. smulgem unghia... ei bine in cazul asta zic eu ...multumesc cred ca mi/a trecut durerea....
s/a si umflat dar nu asa de rau ca am pus gheatza.

aalina2003 super sa facem un fan club ...negrutza din nastere!!! din pacate nu ma pricep cum sa postez poze!! mi/a explicat una din mamici dar nu mi/am alocat timp pt asta! si imi pare asa de rau ca maria este fff dragalasa si nu v/o pot arata din cauza lipsei mele de cunoastere...
poate sa trimit un calup de poze uneia din voi si sa ma ajutati sa le postez!!!AJUTOLLLL!!!!

iriss mami de maria

Mergi la inceput