Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Laina, uite un de la Vladut pentru Antonia.

Am uitat sa spun despre scosul la plambare dc bebe doarme. Eu cred ca am un copilas mai tolerant ca nu prea face gura mare chiar daca il trezesc sa il scot. Si papa si doarme unde il apuca. Si, cel mai important, doarme singur. Eu nu m-am "obosit" niciodata sa il adorm. Daca vrea doarme daca nu, nu. Am noroc ca nu face urat. Vorbeste cu jucariile lui sau cu becul sau pur si simplu mediteaza. Doar daca e f obosit maraie putin, ii dau suzeta si in 5 min maaaaxim doarme.Uneori seara adoarme in living si trebuie sa il iau sa il duc in patut dar nu se trezeste. Doarme bustean. Ce mai, am un copilas cuminte si rabdator, ca altfel cred ca ma duceam in lume la cat de nervozoasa sunt eu din fire.

Diversificarea nici eu nu vreau sa o incep decat dupa 4 luni juma'. Asa mi-am fixat eu in cap. Cu toate ca eu mai am foarte putin lapte in san, mai trag cu dintii ca puiul meu sa il suga si pe ala. Cred ca si legat de regimul de papa din diversificare o sa fac cum simt eu mai bine. Ca vorba cuiva...cel mai bun doctor pentru copilul tau esti tu, mama lui. Si cred ca e foarte adevarat ca o mama isi simte muly mai bine copilasul decat orice doctor care da tratamente sau face recomandari doar dupa niste simptome.

Hai ca v-am facut capul calendar. Va rog sa ma scuzati daca v-am plictisit.

Pupici!
Uite ce frumos sunt si eu

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 07.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

ureaza Thea si mami tuturor celor care s-au nascut in zi de 23!
5 lunisoare implineste azi Alexia, de Ghibuadina!
4 lunisoare implinesc azi Raresu', de Roxanici, David (utza) , de Sherbi, Radu George, de Doina.todor si Diana, de Mikkyy!
3 lunisoare implinesc azi Maya, de Crina_mio si Alexu', de Diana_jors!
Tuturor multa-multa sanatate ca-i mai buna decat toate!


de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

sherbi si eu sunt de acord sa aratam si poze cu noi chiar azi am sa-mi fac niste poze sa le trimit.
iubita 2007 bine ai venit printre noi
bebe adormit la plimbare eu o si imbrac cat doarme si apoi o scot la plimbare
loradin eu ii dau suc amestecat din mai multe fructe de la inceput si nu a avut niciodata nimik
acum sa va intreb eu ceva bebeii vostri nu au facut bubite de la caldura? printesa mea are niste bubite de mai mare "frumusetea" nu stiu cu ce sa o mai dau
Ana mamicuta de www.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070719&ctime=184406" target="_blank">MIRIAM RIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Asa doarme puilu meu mai nou, ce parere aveti? priviti aici

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)Poze Adita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

anaanamaria si al meu a mai facut bubite de la caldura chiar zilele astea. Eu nu il dau decat cu apa fiarta si racita. Si ii trec foarte bine. Zic ca nu e bine sa ii incarci porii pe vremea asta cu tot felul de creme. Incearca cu apa fiarta si racita si vezi daca merge si la voi.

Sanatate va dorim!

Uite ce baiat frumos are mama

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 07.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu nu mai trec pe aici ca nu ma prea baga nimeni in seama daca intreb si eu ceva nu mi se raspunde.Nu vreau sa va mai intrerup de la discutii.




"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

radcarmen mersi am sa incerc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

iuliana, nu te supara, te rog! nimeni nu a vrut sa ignore pe nimeni, toata lumea e uper incordata...sorry pentru orice. acuma am vazut ca intrebai de burtiera...stiu si eu? suporti pe caldura asta? daca da, atunci foarte bine. insa nu stiu cat se mai retrage de acum, s-ar putea sa trebuiasca neaparat niste exercitii pentru intarit muschi...

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Anaanamaria eu pe Thea de cand o spal cu apa distilata pe fatuca nu a mai facut prea multe bubite de caldura. Mai face pe la barbita cand adoarme la san si eu ii var suzeta fara sa o mai sterg sa nu se trezeasca. Sau noaptea, cand nu vad ce sa sterg .Eu cred ca ideea e sa fie curatata cat mai des zona sa nu aiba timp transpiratia sarata sa roada pe-acolo, desi unii recomanda spalatul cu ser fizologic. Acum, cine stie?

Am uitat sa va zic. Mai nou, Thea mea isi vara buzita de jos in gurita. Parca ar vrea sa tina saliva acolo. Nush ce sa-i mai fac sa nu mai faca asta. Oare sa ma fi vazut pe mine ca-mi rod buza? Cine stie? Ca acum si, cred ca mult timp de acum incolo, se afla la capitolul "imitare adulti". Trebuie sa fiu mai atenta ce gesturi fac in preajma ei. Si ce spun, probabil. Ca e asa atenta la ce vorbesc... parca ar intelege. Si cand ne pupam - cu tati - asa uimita ne priveste cand pe unul cand pe celalalt.

Si eu sunt de acord sa punem poze cu noi, intr-un album separat, daca se poate, sa stim exact unde ne gasim si tot pe webshot, ca sa nu ne cautam de fiecare data cand vrem sa mai vedem pe cineva. Si cu bebe in brate sau fara? Cum preferati? Mai bine cu bebe, nu?

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

elpower o curat mereu nu o las sa transpire dar tot face bubite si nu numai pe fata ci mai ales pe umeri si piept.Da si eu zic mai bine cu bb in brate cel putin eu asa am sa fac ,daca altcineva nu vrea nu e nici o problema

Mergi la inceput