Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Wauuu...Felis...bag seama ca tre sa faci ceva sa proptesti bine monitorul acela...
Si....sa mai spun cat de bine arati? Esti fotomodel mey...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Pt cine vrea un rezumat... ad nu are rabdare sa frunzareasca poza cu poza... Al meu pitic pe acele cumplite calduri... se trezea noaptea din jumate in jumate de ora... si dupa vreo 2 saptamani in acest stil a ajuns sa adoarma in cele mai diverse pozitii... cum il prindea flama si acolo unde il prindea... asa sau asa
Ce copil ATOMIC am ?... La ordinea zilei e sa faca traznaile, una dupa alta... Perete daramat?... dar cat fumeaza tata... poate fac si alpinism si poate invatz ceva si despre echilibristica Daca nu i-a reusit cu echilibristica ca a venit tati just in time... las ca mai fumeaza tata... si il prind eu pe picior gresit cd uita usa la baie descuiata... Ha-ha... in aceeasi zi cu alpinismul... s-a racorit baiatul cu apa din WC cd a uitat tati usa descuiata... Dadea cu apa pe fata si corp... deh... caldura mare... Sau incercam sa scoatem unitatea ca nu sta bine unde au pus-o ei, si nici nu au sters-o de praf... oamenii astia...
Cand tati si mami mai merg la terasa... eu socializez pe acolo si cu alte vietuitoare
In rest isi iubeste verisoara de care la inceput ii era f frica

Azi tati trimite mesaj lui mami "sa imi luati casti, ca azi dimineatza piticania se credea cawboy si-a facut lasou din ele"
Dupa 2 ore telefon de la tati (mami incuiase la plecare toate usile... ) "unde ai lasat cheia?" mami rasp "una in bucatari si cealalta in usa la baie" cea din usa de la baie piticania a scos-o si a bagat-o in baie pe sub usa,,, evident cu usa ramasa incuiata... noroc ca avem chei de rezerva...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by try

hai ca ma luai cu kilogramele si uitai sa-i spun lu' Miha ce Robert frumos are si ce mult mi-aduce aminte de alex cu mdormea el pe burta in pat la hotel.
Si ce burta frumoasa are, of Doamne cat am iubit eu burtica de gravida. Si dupa 2 sarcini parca tot nu m-am bucurat destul de perioada asta. Zau de nu m-as face mama purtatoare pentru femeile ce nu pot face copii.





Ai putea sa fii mama purtatoare? Cumnata mea din nush ce motive nu poate sa aiba copii si la un moment dat mi-a zis "sa-i fac si ei unul".Atunci am ras,chiar n-am crezut ca vorbeste serios,dar cand am ramas insarcinata mi-a zis sa il dau ei... Si mie imi place sa fiu insarcinata ,imi place starea de euforie pe care o am (exceptand perioada greturilor ) si stralucirea din priviri,pe care zice lumea ca o am,dar nu cred ca as fi vreodata in stare sa fiu mama purtatoare...Dar nu se stie niciodata...Poate ca data viitoare va fi cineva cu mai multa putere de convingere...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Wauuu...Felis...bag seama ca tre sa faci ceva sa proptesti bine monitorul acela...
Si....sa mai spun cat de bine arati? Esti fotomodel mey...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...





Multu mult... Ideea de baza... costumul galben si fusta fff scurta le am din clasa a 12-a ad de ... 15 ani ... si le tot imbrac... macar la 2 ani...
Cat despre monitor... de ex TV-ul e prins in... CUIE... ca l-am gasit in aceeasi pozitie ca si monitorul...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

tanti try, tanti tryyyyy, nu ma mai intineri atat, sa nu se suere alte tinerele ca nu sunt singura, onita e doar cu 6 luni mai mare, si cred ca nu suntem singure, mai e si mamaluidavid, care e chiar mai mica ca mine, si or mai fi dar tin secret, si in plus voi la suflet sunteti la fel de tinere ca mine daca nu chiar mai tinere, cat despre kg sunteti cu mult sub mine

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

FELIS - Cand am vazut pozele imi venea sa tin monitorul!!!

Iar de tine, ce mai, esti o adolescenta.

PAXELA - Lasa modestia la o parte, ca e pe drept ce zic fetele!

Desi nu am o varsta "rusinoasa", daca ma ia cineva repede nici nu stiu cat am, asa imi neg frumosul numar 32.
Mamaaaaa, 32!!, macar cu 30 sa fi ramas!

TRY - E alta lume la tima, mai! Alta civilizatie, alta munca, alta educatie. Aici e primitivism.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

MONICUTZA - De ce zici ca sunt harnica? Ca ma faci sa ma simt...prost.
Te-ai referit la prestanta mea pe forum astazi sau la treaba din casa?
Ca de la amandoua am absentat destul pentru ca am dormiiiiit ca un ingeras cu vremea asta.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Mey, Mihaita e mortal de-a dreptul. Iubesc in ce pozitii adoarme. Iar traznaile multe sunt semn de inteligenta, mami.
Iar pozele cu tine sunt de , in nici un caz de .

Miria, poti sa fii mama purtatoare, aici chiar am vazut o emisiune legata de o mama care facuse din asta o meserie. Dar dpdv legal treburile sunt foarte nesigure si risti multe. Mama purtatoare a ramas la un moment dat cu 2 gemenusi pe cap pt ca parintii legali nu i-au mai vrut dupa nastere. Cu tot contractu lsemnat si cu tot tacamul, nu exista suportul legal care s-o protejeze pe mama purtatoare de neplaceri. Relatia de cuplu a celor ce au "comandat" bebelusii se deteriorase si au ajuns la divort si apoi nici unul nu a mai dorit copiii. In final, mama purtatoare s-a ingrijit de copii si le-a gasit o alta familie potrivita (desi ea dpdv financiar era nasol, ca de-aia ajunsese sa faca pe mama purtatoare). SI cu toate prin cate a trecut tot a continuat sa mai fie mama purtatoare.
Ma rog, cand o faci pentru sora-ta e alta mancare de peste si nu apar probleme de genul asta.

Dar iti dai seama ca se face fertilizare in vitro ceea ce nu e deloc ieftin. Nu stiu in Ro ce preturi sunt legat de FIV.
Eu mai stiu cazuri cand unii parinti si-au dat unul din copii (caci le prisosau) spre adoptie fratelui/sorei care nu puteau avea copii. Mie mi se pare un gest foarte frumos cand o faci gandindu-te la fericirea fratelui/surorii tale. Putine femei insa ar putea sa faca asta (nu ma refer la a-ti da copilul tau biologic, ci la a purta copilul genetic al surorii tale).

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Try, bine ca am fost pe faza. Eu ma gandesc serios si la astfel de alternative in caz ca nu reusesc cu bb2 din cauza incompatibilitatii Rh. Mie mi-a ramas insa speranta si faptul ca in Norvegia se fac transfuzii intrauterine dar exista un risc de brain damage. Am discutat cu doctorul de familie si mi-a spus ca nu se poate face aici unde locuiesc dar sunt totusi 2 spitale in Norvegia unde se poate. Si de cum aflu ca sunt insarcinata trebuie sa fac analizele pentru anticorpi.

Eu de azi tin post, sper sa aibe efect si sa rezist pana la sfarsit desi plecam in concediu pe 11. Iar ieri am fost la fotbal si am alergat cat de cat.
Mai exista si solutii radicale insa nu ma gandesc inca la electrostimulari sau la operatii estetice desi am inteles ca o liposuctie este floare la ureche.

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

wow ce nazdravan este mihaitza of Doamne si ce frumos adormise in diverse locuri cat despre tine felis
mai si eu am costumas galben la fel ca al tau tot cam din perioada aceea l-am luat dintr-un bazar de la mare...numai ca mie nu-mi mai vine la fel de bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput