Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

TRY - Din pacate eu n-am sora, asa ca nu pot ajuta pe nimeni sa aiba copii. Mariussimiuc, adica MIHA ar avea problema asta.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

'Neata1 La sfatul Cristinei, iata-ma la o cafea mica dupa ce am pus ciorbita lui Paul la foc. Azi-noapte am visat ca incepusem sv si intrasem in clasa, tabla nu mai era, bancile jalnice ... deja ma gandeam ca trebuie strans fondul clasei ca sa cumparam tabla! Cand m-am trezit, desi visul nu a fost unul ideal, am avut un sentiment placut, ca nu mai e mult si incep si eu serviciul!! dar ma bucur si de statul acasa cu Paul!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ONITZA - Sa-ti fie de bine cafeaua! Eu o beau cu lapte, dar tot ma incumet s-o fac pentru ca stiu ca tensiunea mea o ia razna.
Pacat, insa, ca n-o putem bea impreuna.

Cat despre servici, fiind tanara, ai tot timpul sa te si saturi.

Nu spun ca am obosit de cat am lucrat, dar imi amintesc pe la 20-20 si ceva de ani ce fericita eram sa termin concediul ca sa ma intalnesc cu fetele. Acuma, insa, ma antreneaza mai putin activitatea de la servici ca ma gandesc la sot pe unde umbla, la Damiana, daca e bine, la cate au ramas nefacute prin casa...

Nu-s o fire casnica, mai degraba comoda. Mi-ar fi trebuit un servici la domiciliu sau ceva cu un program de voie.

Oricum, eu inca mai pot sta acasa spre bucuria mea.

Am auzit ca s-a facut gradinita obligatorie?
Mai sa fie! Eu oricum oo dadeam din motive individuale, dar daca ar fi avut bunici sau bona sau vecina care sa stea cu ea, de ce sa ma forteze s-o dau la gradi?
Si asa nu-s gradinite, iar taxele sunt enorme la particular!
E absurd stiind conditiile pe care le ofera statul sa te si sileasca!

Ma rog, la noi ca la nimeni!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Eeee, a doua zi de pikovit si a papat ciorbita toata si 2 mere inainte sunt asa de linistitaaa!!chiar incepusem sa imi fac probleme ca nu mia voia deloc sa pape.....ma rog nu stiu ce va fi maine, ca este destul de imprevizibil, dar ma bucur pentru ziua de azi!! bravo Paul!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna si de la noi..da' harnicute ati mai fost,abia de am reusit sa citesc cateva randuri din tot ce s-a scris.
Monica,nu ma enerva!..e slaba moarta fetelor,i-au iesit osasele prin piele..asa ca ...
eu una nu ma plang,am kg din anul cand m-am maritat,adica 52-53.Asta dupa am atins maximul de 85kg in sarcina..dar si de-ar fi sa ma fac tot de 85 kg,tot mai vreau unu'!..numai sa-l 'pacalesc'pe Sebi,care mi-a decretat ca "plec la munca-n Israel"daca mai fac BB!.Am un metabolism super bun,nu am tinut niciodata regim,manac si 2 paini pe zi..numai dulciuri nu mananc,nu-mi plac
Mariuca e bine,tot cu bona mai mult,eu una inca alerg pentru apartament.Stiu ca am zis ca ma mut sapt.asta..imposibil si sper sa pot saptamana viitoare.
Va pupic pe toate,am citit cam tot,vazut poze(Miha esti o graviduta super frumoasa,Felis,mi-e dor de tine,macar de un mess mic,si Mihai e un nebunatic,tu o frumoasa),dar nu am decat putiiiiin timp.
Pup

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

Try, bine ca am fost pe faza. Eu ma gandesc serios si la astfel de alternative in caz ca nu reusesc cu bb2 din cauza incompatibilitatii Rh. Mie mi-a ramas insa speranta si faptul ca in Norvegia se fac transfuzii intrauterine dar exista un risc de brain damage. Am discutat cu doctorul de familie si mi-a spus ca nu se poate face aici unde locuiesc dar sunt totusi 2 spitale in Norvegia unde se poate. Si de cum aflu ca sunt insarcinata trebuie sa fac analizele pentru anticorpi.

Eu de azi tin post, sper sa aibe efect si sa rezist pana la sfarsit desi plecam in concediu pe 11. Iar ieri am fost la fotbal si am alergat cat de cat.
Mai exista si solutii radicale insa nu ma gandesc inca la electrostimulari sau la operatii estetice desi am inteles ca o liposuctie este floare la ureche.

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana





Oti, eu am facut 2 transfuzii intrauterine cu adrian. Dar la noi motivul a fost diferit, insa procedura e identica. Ai un risc de delansare de nastere de cam 1% sau ceva de genul asta, nu mai tin minte bine, insa e o chestiune mult mai simpla decat iti imaginezi, chiar daca cere finetze din partea medicului. In salon cu mine la un moment dat era o mamica ce era la a cincea transfuzie fetala (cam la fiecare 2 sapt. avea nevoie de inca una) pt ca avea incompatibilitate de Rh cu bebe. Si ajunsese la 37 de sapt. si ea a cincea transf. Deci stai linistita ca se poate. Fiecare prelungire a sarcinii inseamna sanse mai putine sa nasti prematur sau macar cat mai aproape de termen.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina

TRY - Din pacate eu n-am sora, asa ca nu pot ajuta pe nimeni sa aiba copii. Mariussimiuc, adica MIHA ar avea problema asta.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."



Sorry, mereu va confind nick-urile. Tot zic ca ma obisnuiesc sa va scriu pe nume ca deja ne cunaostem de mult.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by onitza

'Neata1 La sfatul Cristinei, iata-ma la o cafea mica dupa ce am pus ciorbita lui Paul la foc. Azi-noapte am visat ca incepusem sv si intrasem in clasa, tabla nu mai era, bancile jalnice ... deja ma gandeam ca trebuie strans fondul clasei ca sa cumparam tabla! Cand m-am trezit, desi visul nu a fost unul ideal, am avut un sentiment placut, ca nu mai e mult si incep si eu serviciul!! dar ma bucur si de statul acasa cu Paul!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL



Acu' imi dau sema ce metoda aiurea era si cu fondul clasei, practic din banii elevilor se dota o parte din clasa. Nu mi se pare corect. Banii ar fi trebuit sa vina de la minister, nu sa puna elevu' din buzunar pt creta, burete, tabla si alte de-astea. Nu mai zic de sticle si borcane, maculatura si alte reciclabile pe care trebuia sa le aducem la scoala din cand in cand si astfel scoala se ma ifacea cu niste fonduri.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Tot deschizand paginile aici pe forum am observat la u nmoment dat ca la "sa ne cunoastem" era poza lui Olga stan cand era insarcinata (o poza de la birou) in primele lun ide sarcina. Oare ce-o ma iface ea si bebicu' ei? Ca nici nu mai stiu ce avea, baiat? Fata?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Try,Olga_Stan parca avea tot fetita si BB2.....daca nu m-a lasat memoria de tot.Din pacate nu am mai vazut-o prin Pitesti cu cei mici cam de mult,de pe vremea cand nu avea BB2...

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput