Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

poze noi cu noi de la biblioteca; fetei mele ii plac cartile


Mirona, Laura, Ralumat Drum bun si distractie placuta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

uitati ce musafir am avut noi acum cateva zile in baie, de vreo 5 cm lungime..

am fost draguta cu el si l-am invitat afara pe balcon apoi cu ajutorul unui lighean si bat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, uite aici dintr-o brosurica primita in materniatte si publicata de min sanatatii:
laptele de vaca:
- este un lapte greu, cu mult prea multe proteine pt bebelusi, ceeea ce duce la distrofie si ii solicita grav ficatul si rinichii
-are un continut mult mai mare de sare decat laptele matern, lucru care suprasolicita teribil rinichii imaturi
-duce la anemi, rahitism, afecteaza cresterea copilului fiind sarac in fier si vitamine
-predispune la alergii pt ca are un continut crescut de subst alergizante
- favorizeaza constipatia dat unui continut prea mare de calciu si fosfati care afecteaza flora si tranzitul intestinal
- nu se asimileaza corect pt ca organismul bebelusului nu e pregatit pe elementele nutritive din acest tip de lapte si poate duce la malnutritie

si mai sunt muuulte... revin dc ma lasa Oana

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

sa raspund in urma putin, ca acum mi-am adus aminte,

a_deju, am vazut saptamana trecute poze cu voi, sunteti frumosi si tu nu esti deloc grasa precum spui, arati foarte bine.

Am vazut ca sunt cateva puisori bolnaviori, sper sa nu-i incurc si sa nu fi uitat pe cineva- Insanatosire grabnica si lui Matei de Ruxandra, Marc de Diana Rus si Alessia de Adinazot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

am citit acuma tot subiectul sosonicai........
:(((((((((((((((((((((

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Am vazut poze frumoase si cu Mark de Alexandra si Denis de Asiza - vorba cuiva de aici, nu mai stiu cine spunea, au crescut mari fulguletii, nu mai arata a bebelusi si a copilasi nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

quote:
Originally posted by a_deju

am citit acuma tot subiectul sosonicai........
:(((((((((((((((((((((





ce s-a intamplat? banuiesc ca e un subiect trist, unde pot gasi si eu subiectul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

aici : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102542

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

intru sa fac prezenta, semnez condica si nu stau mult. am de facut bagaje pt we.

salutari si pupici la toti bebicii si mamicile!

sbogdana, mi-ai amintit ca si noi am fost deja la biblioteca dar nu am pus poze....e adorabila Zara...iar taticul handsome tare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:



Sofia scārma maimuta-n cur.Adica toate jucariile le scārma la cur,acolo unde au eticheta de obicei,sa o roada.Nu jucariile o intereseaza,CI ETICHETA DE LA CUR !



hahaa bogdana,ce musafir verde ati avut !!




S.

Mergi la inceput