Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

am postat 2 mesaje la sf cap trecut. reiau:




roxanica, imi pare rau sa te dezamagesc. marc papa inainte de otita aia pacatoasa cca 200g x 3 mese diversificate. le papa el, cu placere, in 10 min si fara sa cada nimic pe langa, jur. acum reusesc cu greu sa-i dau 100g x 3 mese, pe care i le bag fortat in gura. sau il pacalesc cu o jucarie, o telecomanda, un telefon - merge 5-10 lingurite asa apoi ii trag maxilarul in jos. cand plange ma opresc. crede-ma, nu e normal asa si daca 6 luni copilul meu a fost cu totul altfel (adica f.mancacios) refuz sa cred ca a devenit brusc mofturos. e bolnav, il tratam si sper ca-si va reveni. imi doresc doar sa deschida singur gurita, sa accepte cu drag lingurita, chiar daca mamanca mai putin decat pe vremuri, sa nu vada ora mesei ca pe un chin la care il supune mami, asa nu e sanatos pe termen lung.



Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastrewww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Povestea nasterii lui Ianis

Povestea lui Andrei
Pe DC - Andrei are nevoie de noi




si Oana manca acum 2 luni cate un borcanel de 200 g de legume in 5 minute cu o poftaaaa... si cum zici, abia apucam sa-i duc lingurita la gura asa de repede o deschidea din nou.. si nu pica nici un strop... acuma calvar... mananca 5-10 lingurite cursiv si restul numai cu pacaleli de genul celor descrise de tine, teatru de papusi si cantecele... zau ca-s epuizata la sfarsitul mesei ... si Oana n-a fost bolnava, deci e clar ca de moft..

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by Laura13


baiiiiii, ca nu ma citesti e una, dar sa nu ma citesti cand vin cu vesti de la pediatra. pepenele rosu e ok, sub forma de suc, ala galben nu, mie asa mi-a spus




beiiii,te-am citit,sa mor de nu te citesc mereu..., citesc pe toata lumea...,stiu ce ai zis de suc...,da' mai vroiam si alte pareri...,ca n-o fi pediatra ta cea mai bengosa...,nu?,sau e?...nu stiam decit parerea ta si a alora din carte...,asa ca am cerut si alte pareri,sa traiti...

Mindrete de Crinuta




beiiii, n-o fi pediatra mea ceam mai bengoasa, dar sunt EU cea mai bengoasa, nu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Ehehehe...cine se scoala de dimineata...uite cat scrie...eu care m-am culcat tarziu am ramas rau in urma...las ca recuperez eu...!
Apropo de meniul zilei....parerea mea si numai a mea...sa punem intrebari da sa nu criticam....pentru ca iar se voi ivi acele dicutii si certuri...si chiar nu-mi placeau cand existau...!Daca se va vota altfel...voi fi de acord cu voi...ne adaptam...!
Daynara...plssssss....explica-ne si noua ce se intampla...pe cuvant ca nu inteleg...oi fi eu blonda......!
Roxanica...din surse sigure...am inteles ca s-au facut tot felul de teste si ca nu ar fi nici o problema...oricum cu o asa caldura nu il scot afara decat de pe la 19 seara...si stam in gradina pana tarziu cand e mai racoare...!
Asiza......eu v-am tot invitat...ai vazut ce fain e la mine in gradina?.....si e si mai fain atunci cand simti mirosul de gratarel...(merge bine cu cura lui Miky nu?..)...hai ca nu e departe Cj de Sighet...!Abia astept sa ne vedem la Hajdu!
Deci chiar nu-mi vine sa cred............nu mai e nevoie sa dau "quote"...cred ca stiti toate despre ce e vorba...sunt intru totu de acord cu A_deju....dar mai am de adaugat ceva...mai fetelor noi v-am primit aici cu bratele deschise...este un forum unde vorbim despre copii...nu un "birt"....de ce nu deschideti un subiect pe forum si acolo sa va duelati singure...!
Miro...mergeti si voi in Ungaria?unde?si cand?Si noi mergem?
Fatima,Bambo..multumim...
David de Roxanica
Maria de Aka
Rares de MarinelaF



alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

gata pleeeeec!
va pup, sper sa va gasesc intoarcere, pe toate, cu o mica exceptie!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Laura,Ralumat...Drum BuN!!!!!!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

drum bun laura!!!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

asiza edci si voi sunteti tot pe-o parte
ktrinel ea isi freaca degetul exact stanga jos..si mie mi se pare ceva tare acolo..dar nu ma lasa sa ma uit,si nu sunt sigura.
farmacistul mi-a spus ca ar fi foaaarte rar ! dar cum eu stiam ca au fost fete pe aici cu dinti "pe-o parte "


iaurtul ala de care zice dayanara e cum fac fetele in casa branza aia calcica.nu e din lapte de vaca direct .deci nu e pericol,cum zice si ea,pt proteina de vaca.


adinazot ma bucur ca gandesti pozitiv !!! ai sa vezi ca totul o sa iasa bine!
dar te inteleg,toate am fi speriate in locul tau .
dianocia

quote:
ca tot vorbiti de fructe din astea ne mai auzite.... spuneti si la baba ce fruct e ala care are sectiunea n stea? adica daca l tai felii , ies in forma de stea. feliile. sunt in mare forma...
iti arde de ghicitori ?
ie-te ce zice ktrinel,cica fructul pasiunii !


Alexandra,cred ca ma mut la tine,cand viu in Ro,ca zici ca desi e cald,e mai putin ca la altii.

dianocica,eu cred ca merge sa tii fructele la frigi 1 ora aia cu oxidatu' ,banuiesc io ceva,da' nu stiu sa iegzplic stiintificooo-fantastic
da'ti mai dau un iegzamplu: sucul de portocale(natural9,pt noi,nu mai e valabil tinut la frigider.nu se strica,dar..se duce!.

miki
sa iti traiasca picticii! sunteti de invidat,mamicile cu 2 copii!
roxanica
,felicitari pt 8 lunisoare !!
vad ca si tu si dianocica ziceti ca piticii prefera fructele acre.a mea e INVERS.cum e un piiic acrisor,refuza.tre sa fie copt si dulce.ca ma-sa! nuuu,nu coapta si dulce ca ma-sa,ci REFUZA CA MA-SA CE E ACRU .hi hi
dia bi,imi pare rau pt bunica ta...Nu are sens sa mai mergi sa te chinui cu copilul pe acolo...Si bunica-mea a murit in noiembrie,cand eram in 8 luni,si nu puteam lua avionul..


Ariadna,orice ati discutat voi acolo,ar fi trebuit sa ramana un privat.


radu.anca,doamne,asa ceva ...sa moara un copilas nevinovat de foame,un copilas atat de mic incat nu poate sa isi procure hrana singur..sa manance orice de oriunde...
o luau in carca si nu cred ca nu exista cineva sa nu ii dea macar paine goala si lapte..


si pt ca nu doar in Romania se intampla,de prin Europa la fel: doi copilasi,de 1 an si de 2 ani,aproape sa moara de foame,pt ca parintii lor erau adicti la video-jocuri.
diferenta ar fi ca aici vecinii au anuntat pana la urma,si serviciile sociale au salvat copiii la timp.pe cand in Ro,nu pot sa imi imaginez cum vecinii stau si se uita !!

alt caz: copil de 7 ani maltratat ,a trait doar o luna alaturi de MAMA LUI si de iubitul acesteia .(pana atunci il crescuse bunica) in numai o luna,iubitul mamei l-a umplut de vanatai,l-a ars cu tigara si ii rasucea testiculele !!!!
ei au tot sustinut ca totul e intamplator,ca nu a fost nimic intentionat...ea cica nu stia !!!!!!! iar el nega tot.pana la urma,le-au dat 3-4 ani inchisoare.

si a mai fost de mult ,un copil maltrata tot cam de vreo 7 ani,ROMAN infiat aici.era bagat in coma in spital,dar nu stiu ce s-a mai intamplat,daca a scapat sau nu.
pt cateva cazuri asa,prin Europa si America,Romania inchisese "granitele" adoptiei ,pt ca agentiile care erau insarcinate cu asta,in tarile respective,nu mai dadeau informatii despre copiii luati in adoptie,si una din oblicagtii era asta.


cum spune si danutz-pacat ca sunt copii pe jumate abandonati,adica dati la casa de copii,dar fara sa isi dea acordul pt adoptie..si copiii aianu au sansa unui camin,pt ca parintii nici nu ii iau acasa,nici nu ii lasa...
asta e tragic,ca statul acorda sanse unor parinti care din start nu sunt parinti...
le acorda adica lor o sansa sa isi revina,sa nu planga mai tarziu dupa copiilor lor,dar totul pe pielea micutilor ! lor nu li se da sansa unui nou camin.inteleg,teoretic e mai bine cu parintii biologici,dar daca ei din start te-au abandonat ??
bineinteles,ar trebui toate cazurile luate la studiat,nu data as ao lege,ca or fi si cazuri in care chiar nu au ce sa le faca,cu ce sa ii creasca,si ii incredinteaza statului doar pt o perioada de timp..

dar,daca in Romania e atat de greu sa infiezi un copil,in restul Europei e aproape imposibil !! de aceea se infiaza din Romania ,China,Sudamerica..etc.NU PT CA IN EUROPA NU AR FI COPII ABANDONATI !!! Doar ca in tarile astea e relativ mai usor sa obtii un copil(mai ales ca functioneaza bine spaga) ,si mai ales UN BEBELUS-ceea ce in alte tari e imposibil.

danutz,italienii aia au stat cei 6 ani de birocratie cu copil sau fara copil ???







S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Laura13

gata pleeeeec!
va pup, sper sa va gasesc intoarcere, pe toate, cu o mica exceptie!


era sa mor, sa scap copilu' din brate ... drum bun si distractie placuta!
ia uite ce am patit pe mess daca dormeam cand am scris lista pt 24 grade...deci, rectific...prima e a deju, sa traiti, sefa . si vine repede si raluca_u cu adinutza. cu grija ca adina ocupa 2 locuri

diana si david 03.12.06
M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

pt fetele care n au de ce sa si faca griji bucurati va ca nu au copiii dinti ! pai voi stiti ce naspa e dupa? la supt ma refer...hai ca jos mai e cum mai e, ca pune limbutza pe ei cand suge..dar sus...e crima! si pedeapsa...cum e un pic mai neconcentrat...plus ca astia de sus sunt de vreo 2 ori mai lati si tot de 2 mai grosi. deci muuuult mai durerosi...succes

diana si david 03.12.06


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor
am iar 2 probl:
bb are niste bubite si par de piscaturi de tzantzar (?) dar nu il mananca........ cu ce il dau?

finaly: ce borcanele recomadnati? de unde achizitionati ca pe caldura asta si depozitarea e o probl..... ''

pupici

D

Mergi la inceput