Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare fetele,
am ridicat pasaportul - deci maine o ne cautati prin strndurile ungurilor, da???

mama cat ati scris (6 pagini am de recuperat)- nu am timp acum sa citesc tot - am dat o raita pe diagonala diagonalei, dar doar in capitolul trecut si am vazut discutii despre meniul zilei - ma bucur ca in sfarsit ati gasit aceasta idee utila. Hotarati ce vreti - eu sunt de acord cu majoritatea si puneti pe prima pagina hotararea finala sa ia la cunostiinta si baba la intoarcere.
- ici la toate si fuga la bagaje.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

9-pentru
o-impotriva
3-whatever


Dianocica,
nu are ce rau sa-i faca...daca il maninca ,inseamna ca-i place...,dac-o fi ca mama mea...,cel putin doua-trei mere pe zi......,dai faliment...,zau...
si eu ii dau Crinutei,cel putin doua mere pe zi...,de marime medie...,de la tarani...,ii plac foarte mult...,prea multe optiuni,oricum nu am...mere,piersici,caise,pere,prune...,cam atit ii dau...

Intrebare,intrebatoare:Ce stiti de pepene...,care din cele doua sortimente este admis...si de cind...Eu stiam ca cel galben este ok,de la 8 luni in sus...,iar cel rosu nu este admis acum...De curind am citit intr-o revista contrariul...,cica cel rosu este admis...,iar cel galben nu este admis...Poate ma ajutati,ca as vrea sa-i dau si eu ,dar nu stiu care-i ok...

Mindrete de Crinuta




baiiiiii, ca nu ma citesti e una, dar sa nu ma citesti cand vin cu vesti de la pediatra. pepenele rosu e ok, sub forma de suc, ala galben nu, mie asa mi-a spus

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

drum bun miro, racoreala placuta si.. aer curat :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:




Tema zilei-votez pt discutarea meniului dar nu pt.bice,rosii si certuri

pe bebelusul tau sunt disponibile jucariile de la "Tiny love" au si mingea si jucaria pt carut

Alexandra-f frumoase pozele,imi place noua tunsoare Mark e din ce in ce mai scump

Ralumat-buna decizie ai luat eu cred ca as fi stat numai la mare drum bun si relaxare placuta

radu.anca-nu-mi vine sa cred ce monstri

Laura-si eu vroiam la concerul lui Julio,de unde ai luat bilele?distractie placuta

Miki-tare scump printisorul tau

Dandusa-mie pediatra mi-a zis ca cel rosu e ok si cel galben nu cate bordeie atatea obicee

Ariadna,Dayanara-

Miro-drum buna si distractie placuta

Ana Mihaela de Panaa
David de Roxanica
Antonio de Crykett
Maria Cristina de Aka
Rares Bogdan de Ma

Pt.sarbatoritii zilei ce poarta numele SF.ILIE


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 9
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Laura13


baiiiiii, ca nu ma citesti e una, dar sa nu ma citesti cand vin cu vesti de la pediatra. pepenele rosu e ok, sub forma de suc, ala galben nu, mie asa mi-a spus




beiiii,te-am citit,sa mor de nu te citesc mereu..., citesc pe toata lumea...,stiu ce ai zis de suc...,da' mai vroiam si alte pareri...,ca n-o fi pediatra ta cea mai bengosa...,nu?,sau e?...nu stiam decit parerea ta si a alora din carte...,asa ca am cerut si alte pareri,sa traiti...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

buna fetelor
nu am mai intrat de mult pt ca am fost cam agitata zilele astea
sa va povestesc sa ma descarc
bunica mea statea la ai mei pt ca e paralizata dar vara cand merg ai mei la sat o i-au cu ei
ei in fiecare vara merg la statiune la trat si atunci bunica sta cu cealalta fata a ei
au plecat ai mei la statiune si dupa nici o sapt s-au intors inapoi ca nu se simtea bine bunica-mea
ieri m-au sunat ca a murit
dumnezeu s-o odihneasca
nu pot sa merg la sat pt ca nu avem masina,acum am facut credit sa ne luam una dar deabia sapt viitoare ne da banii de la banca
si cu autocarul nu pot merge cu bianca pe caldurile astea,facem 4 ore pana acolo

DIA-mami de bianca-andreea(19.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006

Buna dimineataaaaaaaa !!!
Dianarus, tot voiam sa-ti zic o trebusoara: mai, fetitzo, pai cum sa ne stresezi cu problemele tale, mai ales ca problema asta cu nemancatul o avem mai multe mamici, eu sunt una dintre ele. Dar, asculta-ma bine!! Parca spuneai ca ,intr-un fericit final, Marc papa 300gr de piure de fructe si legume, asta in perioada dificila, nu, parca asa am inteles?! Pai, e EXCELENT ! Noi papam in mod obisnuit cam 300, poate si mai putin, 130 fructe, 130 legume +carnita, si e sarbatoare ! e adevarat ca in cateva zile, printr-o minune inexplicabila a mancat 300 gr de legume si carne, dar a fost un fenomen paranormal, caruia inca nu i-am gasit explicatii lumesti, deci... sunteti cu siguranta pe drumul cel bun!
Acum, pe caldurile astea groaznice, david , cu exceptia laptelui, refuza cu indarjire orice mancarica. Il mai pacalesc cu cateva lingurite, asa sa nu uite ca exista si altceva pe lume decat lapte. Desi suna egoist ma incalzeste ideea ca si alti bebei fac nazuri la mancare in conditile astea "toride", asa ca rabdare, rabdare, rabdare...
[
ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai




bey, tot am vrut sa sciu si n-am apucat: voi nu sunteti zdravene la cap... sunteti nemultumite ca papa 300 g de pireu si 700 ml lapte pe zi??? diana, Oana de cand ii ea n-a adunat atata mancare in burtica intr-o zi.... daca papa un borcanel de 125 g de legume si cateva guri de fructe si 5-600 ml lapte eu fac chef! ptiu, io cred ca nu stiti ce inseamna sa nu manance copilul: gen mese de 30 ml de lapte (cate 4 pe zi) si nimica altceva

adeju, nu-s de acord.. sa stii ca si noi am trecut prin greva laptelui de 2 ori si chiar f nasol, mai ales ca oricum stateam f rau cu kg.... si nu mi-a trecut nici o clipa prin cap sa-i dau lapte de vaca ... as fi pus in balanta: o greva temporara sau sa-i suprasolicit copilului rinichii imaturi( care se stie ca inca nu pot procesa sarurile din laptele de vaca) si ficatul



Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

12-pentru
0-impotriva
3-whatever

Mirona,
adica ce vrei sa spui?...,ca la intoarcere nu cetesti tu scoarta din scoarta?...nu crez...,zau...Distractie placuta la strand...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

9-pentru
o-impotriva
3-whatever



Intrebare,intrebatoare:Ce stiti de pepene...,care din cele doua sortimente este admis...si de cind...Eu stiam ca cel galben este ok,de la 8 luni in sus...,iar cel rosu nu este admis acum...De curind am citit intr-o revista contrariul...,cica cel rosu este admis...,iar cel galben nu este admis...Poate ma ajutati,ca as vrea sa-i dau si eu ,dar nu stiu care-i ok...

Mindrete de Crinuta




socrosenia (care e pediatra) mi-a zis sa nu-i dau pepene de nici un fel ca fermenteaza f rau in burtica si poate sa se chinuie cu dureri de burta si diaree mult timp... acum nu stiu ce sa zic dc e asa sau nu, n-am incercat si nici pe pediatra mea n-am intrebat-o

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dia..ok, ai dreptate, si stiu ca e asa... dar..cum stii ca e temporara?? doar pt ca alti bebei au trecut si ei prin asta, si unii din ei s-au revenit la sentimente mai bune??? la momentul respectiv, nu aveam eu urechi de asa ceva... si sincer, cand ceva e in neregula cu AL TAU, nush cat mai stai sa te gandesti la ce s-a intamplat si cu altii..... si daca intr-un final nu ma prindeam ca laptele se doreste servit rece..nici pana in ziua de azi n-ar fi baut...........

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput