LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (225)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tocmai ma suna barbata-miu sa imi zica ca-s 39.5 grade la umbra. asta ca sa intram si noi in randul lumii, nu?
Alice welcome back. imi pare bine ca v-a priit concediul. ce se mai intampla prin jupiter?
Cristal asa deci....ai lasa ca poate plecati marti. nu-ti face griji cu gradi, Maria va instrui pe toata lumea sa zica cand fac pipi si kk . cat despre analize...te cred cu urletele si isteriile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

roxana, la mine in gradina, la umbra sunt acum 37 grade! Imi imaginez ce este in Bucuresti pe strada!
alice, bine ati venit din vacanta!La fix sa prindeti canicula
mamagiuliei, vacanta placuta! Sper sa va simtiti bine, chiar daca sunteti in formatie redusa!
cristalin, cum te-ai indurat sa tai carliontii fetei ??!! Trebuia sa ii faci codite, moatze, dar nu sa o tunzi!
Apropos de analize, eu pana acum nu mi-am intepat copilul! Informati-ma si pe mine daca ar fi cazul sa o fac si daca da, ce anume ar fi neaparat necesar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ueee, sa fac o pauza de hirtoage si acte ...
Da, chiar ca am revenit odata cu temperaturile astea criminale ! Or fi 39 cu 5 la umbra, da la nivelul asfaltului sint vreo 50 !! Si cum zilele astea nu circul cu masina firmei, ma bucur din plin de soarele minunat care pirjoleste orasul (norok ca la metrou e racoare, hahaha!).
Vaz ca vorbiti de nush ce nor toxic ... citeam si eu aseara o stire la teveu, am vazut-o si azi dimi prin ziare, da ziceau astia la radio ca nu e nimik grav, doar ca de la ucrainieni nu a venit nici o stire oficiala, asa ca astept cu interes continuarea !
Cristal, !! Si multe de la mine pentru intreaga trupa de fete de acolo, plus una bucata John ! Sa va priasca racoarea de la munte (pentru care eu una va invidiez).
Si eu l-am tuns pe Andrei gen "micul aruncator cu prastia in geamuri", scurt, scurt de tot, cit am reusit sa tai cu foarfeca, asta pentru ca la frizer nu imi bat capul sa il duc, ca nu ar sta neam cuminte !! Cit despre analize, nici aici nu bifez nik, Andrei are oroare de medici si cabinete (seamana cu muma-sa leit ), ultima data cind am fost la vaccin asistenta ne-a spus ca asta e ultimul pina la 7 ani si ca sa nu mai venim delok acolo, sa fim sanatosi si sa stam departe de policlinica, sfat pe care m-am grabit sa il urmez ! Cum copilul e sanatos, toate sint bune !!
Roxi, ma intrebi de Jupiter .. hahaaa, daca nu m-as uita in calendar sa vad ca sintem in 2007, as jura ca poate fi si 2006, ca asa cum am lasat totul anul trecut asa este si acum ! Culmea ar fi fost sa stam si in aceeasi camera a hotelului Delta din 2006 !? Aniuei ... multumirea mea a fost ca este o staiune mica si cind am ajuns acolo, cam sufla vintul de turisti, lucrurile s-au mai schimbat dupa 1 iulie, cind hotelul era full ! Serviciile insa sufera rau, ca la romani, nah ... gen bucataria nu facea tot ce era in meniu si erau zile cind ospatarii umblau cu bucati de hirtie pe care erau scrise felurile de mincare disponibile !! Cel mai fain a fost in ziua in care doar unul din ei avea o asemenea hirtie si ceilalti strigau dupa el sa stie ce pot aduce la masa !! In rest, mincarea a fost foarte buna, aia care era, nu am ce zice !!
La capitolul plaja insa Jupiterul e nashpa rau ! Si cum nu se ocupa mai nimeni de nisip si alge ... era preferabil sa mergem in Neptun pentru baie, dar cum Andrei nu era fan apa de mare, puteam sta linistiti si pe plaja goala din Jupiter ! Overall ... cam asta !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alice, tare sunt trista cand aud sau vad lucrurile astea, zau asa. si cand aud/vad lumea plangandu-se ca la turci/greci nu e plaja cu nisip fin ca la mamaia sau ca nu e intrarea lina in apa. si au dreptate. stiu ca din pacate majoritatea patronilor de hoteluri si restaurante merg pe varianta haiduceasca ca sezonul dureaza doar 6 saptamani asa ca baga preturi mari ca sa recupereze celelalte perioade. sincera sa fiu macar incalzirea asta globala sa aduca un sezon mai lung si mai cald, tot e bine .
mai vad din cand in cand si lucruri pozitive si sincera sa fiu ma bucur tare. si tot mai sper ca in vreo 10 ani sa fim si noi destinatie favorita de vacanta cum au fost grecii si spaniolii acum 15 ani, sau turcii acum. [ca bulgarii, sincer vorbind, nu prea au sanse sa fie asa...decat daca pompeaza altii bani in litoralul lor. a propos, povesteau niste preteni cu ceva cunostinte ca incet-incet rusii se vor muta din Turcia in Bulgaria (ca de', au fost atata timp a 15-a republica urss) si chiar ca Sunny Valley (statiunea de la sud de nisipuri, nou-nouta) ar fi construita aproape in exclusivitate cu fonduri "noroioase" provenite din nord de la fratii slavi.]
final de paranteza.
scuze de pledoarie......eu tot sper ca se va rezolva si pe la noi cate ceva si ca incet incet ne-am mai destepta nitel. si recunosc tot foarte cinstit ca nu se va intampla in viitorul teribil de apropiat, asa ca tot in turcia vom zbura cu copiii in urmatoarea perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Multumim de aprecieri, chiar sunt mandra de copilul meu...deh....stiti vorba cu cioara

Noi plecam in Bulgaria, in Nessebar, la un club all inclusiv, abia astept!

Concediu placut tuturor!

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea
http://community.webshots.com/user/bogdanel2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Apoi Roxi io una tooot sper de ceva ani sa vad ca se misca ceva-ceva si pe la noi, in sensul bun, ma refer, dar in afara de Mamaia, prinprejurul ei nu prea am vazut diferente mari ! Reunosc ca nu am fost niciodata mofturoasa si nici cu nasul pe sus, dar parca ma apuca si pe mine supararea cind ma uit peste granitz, la vecinii nostri ! Florin chiar a fost pina la bulgari si zise ca nici nu se compara cu litoralul romanesc !
Eu muream de ciuda ca in fiece zi coboram la plaja hotelului (chiar asa si scria - plaja hotelului Delta) unde erau sezlonguri si umbrelutze, nimik de zis, doar ca la malul apei era un munte de juma de metru de alge pe care nu le-a luat nimeni fro doua-trei zile ... si stii cum miros algele statute in soare !? Ce sa mai zic de baie in apa ?! Si mentionez ca hotelul delta din Jupiter are patru stele ! La fel si California, acolo mergeam sa facem baie la piscina si acolo si mincam !! Tare m-am distrat cind de fiece data veneau ospatarii si ne aduceau meniurile ! Pina s-au prins ca sintem de-ai casei (ca Florin cinta acolo) si am inceput sa ne intelegem mai bine, nu mai aveam nevoie de meniuri, intrebam direct ce se poate minca in ziua respectiva !! Dar tot ma distram, ca ma uitam la restul de clienti care nu cunosteau povestea si stateau minute sa aleaga ce sa manince ... si incepea povestea cu "asta nu avem ... asta .. aaa, sa vedem, sa ma duc la bucatarie sa intreb" !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Chiar daca e trist, cel putin bulgarii sunt cu MULT inaintea nostra, ca sunt fonduri negre sau gri, important e rezultatul...care este!
Eu am fost si anul trecut si credeti-ma ca nici macar nu exista termen de comparatie, totul este mult mai curat, mai frumos, serviciile foarte bune, pana si apa are alta culoare.
Am fost in multe locuri, dar este comparativ chiar cu Turcia, clar este peste Grecia.
Deci...ce sa alegi? servicii proaste, mancare infecta, hoteluri vechi, doar ca sunt in Ro sau pe aceeasi bani te duci la lux?
E pacat, dar e realitatea cruda!

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea
http://community.webshots.com/user/bogdanel2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sper sa nu fi inteles cineva ca incerc sa va conving sa mergeti la marea noastra in locul alteia. no way. n-am nici un interes in industria turistica si cu atat mai putin in cea de pe la noi. era doar un panseu
si mai am si o ciuda super intensa pe vecinii de la sud care fac chestiile astea.....si 85% dintre ei au un IQ de nivelul unui scaun de gradina . na, asta e....ghinion ca nu ne mai iubesc si pe noi rusii asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hai, mey, Roxi, relaxxx ! Nici eu nu as fi ales varianta litoralului romanesc, doar ca prin prisma meseriei sotului meu mi-a convenit sa stau la mare pe gratis doua luni !! Plus ca Andrei este inca mic si chiar nu aveam de gind sa fac un drum lung peste hotare si sa imi stric vacanta ascultindu-l pe fii-miu spunind everidei "vreau acasaaaa la bucureeeeestiii !!".

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Vad ca v-ati incins pe teme turistice! Apropos de asta, va arat si eu ceva poze cu Codrut, facute in vacanta asta la....turci
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro


Mergi la inceput