Bucurii de sept - oct 2006 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Si noi avem probeleme cu somnul de noapte, de fapt dintotdeauna am avut... desi nu doarme ziua decat f putin, se foieste toata noaptea si plange chiar, se ridica in fund si pana ma dezmeticesc eu din somn, el deja se trezeste bine... doar cu tzatzuca se calmeaza si adoarme la loc, o sa vb si eu cu pediatra ca nu mai rezist, poate imi da ceva sa-si regleze somnul... cand era mai mic si dormea mai mult ziua, ziceam ca a inversat ziua cu noaptea dar acum nu stiu care o fi cauza...

*****************************************Mirabela, mamica fericita de DAVID STEFAN (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mai dar vad ca sunt amatori de dulceata in zona, nu gluma(acum am vazut ca si Xandrutza zicea ca vrea).
Ia uitati aici o farfurie de dulceata pentru fiecare!Si va mai dau si-un langa ea!

La capitolul probleme cu somnul ne inscriem si noi.Nu foarte mari, dar sunt, in sensul ca piticotul meu doarme fff agitat si se trezeste fff des....eu zic ca de vina-s dintii care trebuie sa iasa(sper) si tzatzuca lui mama-sa de care ii e dor...
Cu Alesio am avut probleme mari cu somnul pana pe la vreo 2 ani..... abia dupa 1 an si doua luni(cand l-am intarcat) a inceput sa doarma mai rezonabil si sa-si regleze somnul de a ajuns la 2 ani sa doarma normal.....acum la 2 ani jumate avem probleme cu somnul de ziua(ca nu mai doarme ziua)....dar sper sa il reia la gradinita...
Deci rabdare mamici ca o sa vina si momentul cand vor dormi puii bine...



Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Lili, e tare scump Mathias! de la cine a furat ochii astia frumosi? Sa-ti traiasca. Se vede ca sunteti tare mandri

acum alta tema: fetelor, care dintre voi intelege cat de cat germana?
Ca vreau sa va rog ceva.

O zi faina tuturor.

Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adina, zi-mi care-i problema, poate te pot ajuta eu.
Pufy, eu am glumit, dar totusi sper sa ma intalnesc cu sotul tau ca sa-i dau CD-urile alea, ca in nadejdea Postei Romane...
MamiLili, cred ca Mathias al vostru o sa franga multe inimi asa ca te rog de pe-acum sa ai mila de inimioarele fetitelor noastre
microbu, tare frumoase pozele cu gargarita. E o dulce!
Ma bucur ca macar Xandrutza mi-a raspuns si mie la problema mea cu Maria, eu chiar incep sa ma stresez...Xandrutza,
Al multi ani tuturor Bucuriilor nascute pe 11

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Multumim de aprecieri!

Adina, Mathias are culoarea ochilor lui tati si forma rotunda de la mine.

Lexi, o sa-l instruiesc sa nu franga inimioarele Bucuriilor!

Am vazut si eu scumpetea de Gargarita, de care mi-a fost tare dor.


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Fetelor, puiutii vostri rontaie biscuiti, piscoturi etc etc ca noi inca nu ne descurcam cu asa ceva... I-am dat la mare un biscuite dar se ineaca tare cu el si mi-e frica sa-i mai dau. I-am dat si cativa pufuleti si aia se topesc in gurita dar ea mai mult se joaca cu ei decat sa-i bage in gurita.

Plus ca mancarea tot pasirata i-o dau, uneori mai zdrobesc o leguma doar cu furculita dar nu-i prea place.
Ea are doi dinti si un pic deci nu prea are cu ce mescteca.
Voi cum procedati?

poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

De pasat ii pasez si eu cat se poate de fin ca altfel nu mananca. Dar papa bine biscuiti rupti in bucatele mici, la fel banana, miez de paine sau galbenus de ou fiert tare.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Multumesc pt.raspunsuri.

Mirabelac, mie doctorita mi-a spus ca singura solutie este sedarea, dar parca nu prea-mi convine, mi-ar fi frica sa-i dau sedative. Cand aud ca o sa doarma pe la 2 ani bine (multi mi-au spus asta), mi se ridica parul in cap!!!! Pana atunci ce fac? Si azi noapte, de la 3 la 6 dimineata, nu a mai vrut sa doarma, si noi suntem terminati. Sotul merge dimineata la servici, eu de bine de rau mai dorm ziua, dar el??? Nu pot nici sa-i scot masa de noapte, de ex., azi noapte a mancat pe la 1, la 3 s-a trezit, si pana pe la 5:30 nu a vrut sa adoarma (cu toate ca casca incontinuu), pana nu a baut laptele.
Of, poate mai stiti ceva sfaturi, le primesc cu mare bucurie...
Va pup pe toate,

Zina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Lexi !

Floricel al meu n-are nici un dinte dar de aia mananca fara probleme mancarea pasata cu furculita(deci bucatele mai mari, nu fin)....de rontzait e mare amator de coaja de paine si biscuiti(fff rar ii dau din astia).Piscoturi nu-i dau ca sunt cu zahar.



Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Zina, eu nu-s de acord cu "sedarea" copilului din cauza ca nu doarme noaptea si este, totusi, sanatos.
Eu sunt tare suparata. V-am citit, am vazut poze cu Gargaritza si Mathias. Mariei ii trece greu bronsita, tot mai tuseste si produce muci: eu ii scot, ea produce altii. Luam tratament dupa prescriptia dr.
Pufy, multumim pentru dulceata virtuala! Eu am gatit o ciorba de burta. Stiti ce-am observat? Ciorba de burta intra la categoria de mancaruri "love it" ori "hate it". Mie imi place tare mult. As manca la mic dejun, pranz si cina.
Am observat ca ccc cei mai tzatzivori au ramas baietii.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput