Piticodromul de sept-oct 2005 (183)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neata! Raportez o camera varuita, cu ex-mobila Mirunei reasezata in pozitie strategica de folosit usor pentru bebe; amenintarile cu bataia scrise pe forum au tinut 100%, daca stiam le foloseam de acum 2 luni.

Ruxandra, buna treaca cu vizitele, dar asta inseamna ca ati ales bine gazdele, sa aiba mincare.
Bianca, tinem legatura, poate ne vedem duminica. Dar nu e groaznic de cald in parc? Voi pe la ce ora iesiti in weekend?
Deea, succes cu baia. O sa renovam si noi o baie in august; teoretic n-ar trebui sa dureze mai mult de o saptamina.
Monica, v-am admirat in poze.

Noi am fost ieri la restaurant, pentru prima oara anul asta de buna-voie in 3, ca muream de foame in casa. Miruna a stat cam 75% din timp pe scaun, si a primit cea mai mare farfurie cu mincare (data viitoare fac schimb de farfurii cu ea, am zis).

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

netza si de la mine,

Si eu am ganduri de zugraveli, dar sotul nu stie inca .

Bianca, LiaMia bineti ati revenit!

Bianca al meu s-a coportat exact pe dos dupa ce am lipsit eu 1 luna. E mai lipicios ca niciodata, desi nu l-am alintat nici pe departe ca in iarna. Azi dimineata incepuse sa planga cand l-a luat ta-su in brate ca el vroia cu mami . Sper sa le treaca la amadoi copii !

Ioana cum a iesit camera? Pup nasucul mic al Mirunei sa-i treaca mucisorii!

Noi raportam un WE racoros (la Sf Gheorghe), stat cu sosete in casa si dormit cu geamul inchis si patura in spinare.
Am fost cu Vladut la pescuit si am ramas masca de cat de incantat a fost copilul. S-a asezat direct langa undita si se tinea de ea de parca era pescar de-o viata. Tati si bunu pescuiau separat si-l ignorau pe Vladut cu undita lui... Ghiciti cine a prins primul peste ? Exact... si l-am pus intr-o galeata cu apa si apoi Vladut l-a prins cu mana din galeata pana abia mai misca saracul peste . Abia l-am luat de acolo mazgalit ingrozitor . Acasa dupa ce l-am imbaiat incepuse "meghem a picuit, pindem pechicoi".

Eu cred ca voi rata toate intalnirile vara asta , ca nu intentionez sa stau in capitala nici un WE . Mai ales acum dupa ce am citit ca sambata viitoare o sa fie 43 de grade .

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Irina - nu ai poze cu "pescarul"... ?

Ioana - sa inteleg ca este gata camera?Wow ce repede se misca unii... , dupa amenintarile de rigoare , poze ceva?

Ce bine ca nu vom fi in we viitor in Bucuresti...., vom fi in vacanta la turci...

Catush & Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Catush in desteptaciunea mea nu am luat aparatul foto cu mine si a facut maica-mea cateva poze cu telefonul, dar cine stie cand le voi recupera.... Concediu placut de pe acum!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Irina - mersi

Azi vine Briana de la tara,imi este tare dor de ea,joi seara plangea dupa mine la telefon "Mammy mea, mammy mea", si vineri tot ii zicea mamei ca "ine mammy, ine mammy", dar nu a fost asa caci a trebuit sa facem cumparaturi pt plecare... Aseara cand am vb cu mama, zicea ca fata mea scrie pe hartie "M A M A", sunt curioasa ce a iesit...


Catush & Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Catush, te inteleg ce bucuroasa esti.

Si noi mai avem cateva zile pana recuperam copii, si vom sta apoi impreuna toti 4.

Ioana, cum a iesit camera Smaranditei ? Daca poti, pune poze.

Irina, super weekend ati avut daca Vlaut a fost incantat.



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Fetelor, multumesc, dar camera este varuita alb, simplu, pozele nu ar avea farmec acum. Eu am o fantezie cu un perete in dungi in multe culori, dar o voi implementa abia dupa ce rezolvam lista curenta de taskuri.

Catush, distractie placuta diseara!
Irina, ce fain ca ati fost la pescuit. Ma bucur ca Vladut stie sa-si procure singur de mincare.

Si-a luat sotul prelungitor de 6 metri, si acum poate sa o alerge pe miruna cu feonul prin toata casa, mai putin in bucatarie. Si i-am luat fetii un sistem audio pt camera ei, sa-i pun un cd cu mp3-uri si sa o tina citeva ore; doar ca inca nu se descurca cu telecomanda, si cind da de o melodie care nu-i place zice "alta, alta" si apasa cam haotic pe butoanele alea.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Cge asa e, daca Vladut e incantat suntem si noi .

Ioana esti tare cum povesteti de Miruna. Sunt convinsa ca va invata f repede sa apese pe butonul de "alta, alta"

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leokris spune:

locca,si baietelul meu alearga mult si de cand cu caldurile astea foarte putin mananca mai mult fructe Lia, si kriszti transpira dar numai la somnul de amiaza desi doarme doar in maieu si chilotei dar eu am pus pe seama caldurii deoarece stam la etajul 4 si e foarte cald la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

leokris, merci de raspuns. nu stiu ce sa zic, cald-cald dar parca transpira prea rau...


LiaMia si Florin

Mergi la inceput