Piticodromul de sept-oct 2005 (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neata la amiaza. Raportam ca varuitul merge bine (l-am chemat pe frate-miu sa ne ajute sa scoatem mobila si mocheta din camera Smaranditei ieri, azi sotul a spalat peretii, si da o mina de var mai pe seara, miine speram sa punem totul la loc).

Monica, bine ati venit!
Bianca, ce-ai luat bun de la solduri? Nu prea putem sa iesim we asta ca il dedicam ordinii si curateniei.
Cristina, succes cu varuitul! Noi dam doar un var simplu de igienizare, asa ca presteaza sotul.
Irina, drum bun la bunicii lui Vladut.

Miruna are muci de 2 zile, mi se pare ciudat, ca nu a mai facut din martie de la gradi. Nu-i dau nimic, astept sa-i treaca.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Ioana, spre rusinea mea nu am facut nici un fel de shopping... am luat niste cadouri jalnice din aeroport! tot e mai bine decat cu alte ocazii cand am luat din avion

spor la curatenie!! Poate ne vedem saptamanile viitoare...desi cred ca mai e putin pana vine Smaranda...

...hmm, deci toata lumea varuieste??

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ioana, deci si voi suntti purtatoare de muci. Noi avem de 3 zile si tot in aceeasi cantitate si ii curge putin si ochisorul.


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am uitat sa va zic, ca la masina cea noua i-am comandat un nou scaun pentru Petra, de la Lyada, BebeConfort Trianos Safe Side, care merge pana la 14 ani...

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Voi visati cu copiii vostri?
Eu nu prea visez in ultimii 2 ani, dar si cand visez apare foarte rar Petra in vis.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leokris spune:

buna seara fetelor,de doua zile ma chinui sa pun poze si cred ca am reusit in sfarsit sper ca merge.noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Monica, frumoase poze, frumos copil blond cu ochii albastrii, pui de dac ce sa mai!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Salutare!
Va mai amintiti si de noi?
Sper ca sunteti toate bine si ca bbii, dar ce zic eu, copilasii, sunt si ei bine-sanatosi

Din pacate nu reusesc sa tin pasul cu voi, dar mai intru din cand in cand sa vad ce mai faceti si vad ca sunteti f active: curatenii, igienizari, plimbari, vacante... SUNA BINE TOTUL!

Am citit ceva si de mucisori, dar noi ne inscriem la nas infundat in perioada asta si la transpiratie pe spate si la gat in timpul somnului. Mai pateste cineva asa? Nu stiu ce-as putea face sa atenuez transpiratia asta care ii ingheata pe spate dc nu il schimb...

In rest, toate bune, ne pregatim de mare cu colac, creme, slipi, umbrela, ochelari si tot tacamul

Florin e un vorbaret, repeta orice cuvant nou aude, ii place f mult la rate si la apa si e fan dedicat Thomas&Friends (desene, locomotive-jucarii cu baterii, cu sistem pull-back, cu sine, tunel, gara, vagoane...pana si galetusa de nisip e tot cu thomas
Povesti preferate: Ratusca cea urata si Miti.
Poezii,stie mai multe, dar il mai aud spunand-o mai des pe aceasta : Cutu-cutu, na Grivei!/ Mamaliga daca vrei/Daca nu, o pun in cos/Si-o dau maine la cocos!/ . Mai stie inca pe cea cu piticul care face baie, cu fetita care merge la gradinita, pe cea cu pisica ce a zgariat manuta si cu iepurasul care a fugit peste imas.
Loc de joaca: la nisip. Nu-i plac inca bicicletele sau leaganele. Ieri l-am convins de-abia, dandu-i de exemplu o fetita mai mare sa se urce pe tobogan...
Eeee, dar m-am intins cu vorba...
La nani acum, ca e tarziu.
Sa ne auzim cu bine,


LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Inca doua zile si sunt in concediu . Abia astept sa intru in concediu sa pot sta mai mult cu Alex, ca saracul cred ca s-a saturat sa se tot scoale la 7 ca sa-l duc la soacra-mea (el care se scula de obicei la 8.30-9).

Leokris, bine ai venit.
Jadi, unde ai vazut tu poze cu Monica si Kris? Ca eu nu am gasit nici un link...

Ati terminat fetelor cu zugravitul? Eu vreau sa redecorez baia, da asa mi-e o groaza sa ma apuc...mai ales din cauza muncitorilor.

Prevad doua zile care vor trece foooaaartteee greu .


Deea, Alex si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Salut

Bianca, sorry, nu am mai intrat in w/e, abia acum vazut mesajul de la tine. Noi am fost sambata dimineata in herastrau, in rest vizite la greu. Ne-am specializat, ducem copilul in vizita si scap de facut mancare, paraziti ce sa mai
Te cred cu depresia, si eu pusesem buza ca matei nu ma mai baga in seama, si nici nu plecasem de acasa decat 2 zile.

Ioana, iesi la raport, cum e camera?

Lia, ce poezie complicata stie Florin

Monica, e mai mare Kriszul tau, desi nascut in aceeasi zi cu al meu. Cred ca acum cateva luni puteam concura, dar de atunci Matei a intrat in era alergatului non-stop si a mancatului mai putin.

Codruta, eu visez, cu sau fara Matei, chiar daca dorm putin si sunt muci de oboseala tot mai visez.


Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput