Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

gata,bre,iata-ma ! teutz
am fost si noi la vaccinul de 6 luni,si masurata,catarita e in porcentil 50.
deci am crescut,de la porcentil 25.si cica pare mai slabuta pt ca e mai inalta .

mere,pere in panere,voi le stiti pe-astea.

nu ou,nu branzeturi,pan la 11-12 luni.nu spanac pana pe la 8.
nu gluten pana la 8.

fructe cica cel mai bine evitate piersici chiar si pana la un an,e cel mai sigur si nici o belea ca nu le mananca,ca avem de unde alege.

nu a plans rau,cateva secunde,si am zis ca i-au bagat cofeina pe vena ca da din craci ca o capra si nu mai doamre ,nu mai mananca de chef de joaca nu de alta! o pun la somn si sare ca o capra ,da din copite yahahaaaa .
pana la urma a dormit,ca era moarta de somn.

deci suntem foarte bine.


p.s. picaturile -vitaminele-A ZIS SA II DAU PANA LA UN AN!
deci nu se intrerup.




Alina,suntem alaturi de tine ! Ne rugam pt sufletul lui ROBERT !



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

multumim de complimente


nu mai muriti de invidie ca pozele sunt bine alese numai alea fara burta si in care am iesit cel mai bine burta tot mai am nu am scapat de ea

Mirona-multumim

Dianarus-multa sanatate la micut

Laura-felicitari pt dintisor
poate iesim sambata cu fetele


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

va recomand calduros http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=103456&whichpage=1

la inceput am ras de nu m-am putut opri, iar finalul e in coada de peste. astept reactii!

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Danutz, dupa ce au scris fetele, mi-am amitnit cum in urma cu vreo 2 ani, sefa mea (om cu foarte multi bani), il sfatuia pe cumnatul ei (om cu aproximativ tot atatia bani) sa nu-si ia vila intr-un complex rezidential aflat la vreo 15 km de Bucuresti. Argumentele ei : omul avea fetita de 5 ani si i-a zis ca urmeaza cursuri de dans, balet si tot ce altceva vor copiii, serbari, iesiri in parc, febra, momente cand vrei cu disperare sa ajungi la un medic bun, alegerea unei scoli bune, etc, si ca toate astea ar presupune ori renuntarea la ele, ori angajarea unei bone competente care sa detina permis de conducere si care sa fie dispusa sa penduleze asa. Ei au renuntat atunci si sincer, daca ar fi sa ma mut in jurul Bucurestiului, si eu as face la fel, pana ce ar fi capabil fiu-meu sa conduca singur.

P.S. - sper ca nu va ganditi la casele ieftine din Pantelimon - nu au fundatie si cad la inundatii. Un prieten de-al nostru tocmai s-a pacalit.

Raluca, mami de David Calin (28.11.2006)
luna a saptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Ktrinel, da, pe calea Calarasi, colt cu Popa Nan. Blocuri de-alea "noi". Eu stau la etajul 8 si cand trece tramvaiul, vibreaza blocul. Am grija sa le spun musafirilor, ca se cam inverzesc cand simt prima data....cred ca e cutremur.

Raluca, mami de David Calin (28.11.2006)
luna a saptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

lumeee, dar ce facurati ca ati cazut de pe pagina....ia treceti unde va e locul

se vede ca nu sunt fetele cu D prin preajma sa va tina calde !






Alina,mami de Mihnea-Octavian
pozici Octavian;varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

mai mai.... ce e cu linistea asta? unde v-ati ascuns??
hai sa bag aici meniul zilei:
05.00 - 240ml lapte praf
10.00 - 50ml suc de mar+apa (dar am pregatiti asa: mar+para+branza calcica la blender, caisa de la borcan, caisa+mar+para, para de la borcan). nu a vrut sa manance nimic
13.30 - 260ml lapte praf
17.30 - piure de legume (morcov+patrunjel radacina+verdeata+telina+cartof dulce+cartof+dovlecel+ardei - ardeiul nu il pasez, doar il fierb)+carnita de pui - cca150gr
21.30 - 240ml lapte praf+3masuri de cereale nutriben orez fara lapte

donia pt ca esti tu, dar in special pt mesajul catre dianarus, mi-a placut tare tare mult.
a deju e totul in regula cu motanul?
dandusa unde ai disparut?

va pupic

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by chris80

va recomand calduros http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=103456&whichpage=1

la inceput am ras de nu m-am putut opri, iar finalul e in coada de peste. astept reactii!

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri




ar trebuie sa scriu si eu la psi? ca n-am priceput nimic!!!! recunosc, is cam grea de cap!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

hop si je, la ora cand nu mai presteaza nime'.. :) suntem bine, doar ca am avut eu niste zile mai...blue...ca altfel nush cum sa le zic..
motanu' a cam luat-o iar pe maraiala, in seara asta am observat sus pe dreapta parca o gingie ceva mai umflata, umflatura care ieri nu era acolo... sincera sa fiu, mai curand o sa-mi iasa mie peri albi, ca mi se pare cam prea scurt timpul scurs de la iesirea dintilor de jos ca sa fie deja vorba de vreunul pe sus... dar...om vide' :)
tre' sa recunosc ca am profitat de zilele de chiulangeala, si-am bagat antrenament la supercat..pai cum dom'le... numai el nu face nimic... nu sta-n fund, nu umbla, nu zice, nici macar nu trage apa la veceu...rusine :))) asa ca am prestat la tras de labe din pozitie orizontala, in pozitie in fund, ii place, se hlizeste, fantastic, dar scopul...tot nu l-a priceput :) seamana cu tac-su, se prinde greu :)) daca stau eu in fund, cu picioarele intinse, si dumnealui intre picioarele mele , sta fara probleme.. daca-l las singur..jap, pica-n nas.. da' fix in nas, nu pe-o parte, ba chiar i se pare interesant, ca imediat se-apuca sa-si suga deshtele de la picioare in aceasta pozitie... ehh.....
in rest.. de la minunatul fier ne-am pricopsit cu un kk moale, da' moaleeee..de nu mai stiu cu ce sa-l opresc acuma.. am incercat cu smecta, jumate de pliculet, doua seri la rand, nu mere'.. azi am bagat muuuuuuult orez in piureut (pe care de fapt l-am facut numai din orez, morcov si fff putin cartof) si pe seara un ceai de menta... sa vedem maine. si nu, nu e de la altceva, ca n-are de la ce sa fie, le-am luat pe toate la rand, n-a fost nimic nou introdus...doar fierul... (nu cred ca are vreo importanta, dar in sarcina, si la mine a avut acelasi minunat efect..).
maine vine mama, drept urmare sper sa apuc si eu vreo trei de ore de plaja in acest week-end, ba chiar imi permit sa visez si la o baie-n mare... heheeee, parca vad ca tuna si fulgera de maine dimineata pana duminica seara :))
si ca sa inchei si cu o veste cat de cat buna: copilu' bea lapte :) da' sa nu mi-l deochiati acuma, da...???? :)))) cum s-a intamplat minunea?? pai nici eu nu stiu... de obicei se culca pe la 10, la 10 si un sf deja doarme... acu' cam o sapt, la 12..hopa mitica..chitaia prin pat..ce-mi veni mie: ia sa-ncerc cu milku'.. scot din frigi (era pregatit, ca eu...temerara, i l-am tot facut in fiecare seara, in tot acest timp :)) ), incalzesc asa..sa fie (ca oricum eram convinsa ca nu pune botu') si cand colo... l-a lins.. si-ar mai fi baut, da' nu mai era (erau cam 120 ml...). a doua noapte, la fel, dar facusem 160 ml - ii rade si pe-astia, si parac tot ar mai fi vrut... booon, de-atunci i-am facut 200, si bea tot, hai sa zic..mai raman 10 ml...da' cine e mai uita la ei :))) iar dimineata...tre' sa-l las..sa se joace.. sa admire peisaju'...sa-si numere deshtele, de la maini, de la picioare, ale mele, ale elefantului, etc etc.. si intr-un final, bea cam 80-100 (dar mai des 80..)... bai, si ma bucur pt rahatelu' asta de 80 de ml ... de nu va pot spune :)
dap... cam asta... deci..ce ziceti..motivati absenta? :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Transmisiune in direct,zici???...aoleuuuu,pai sa ma aranzej putin...,unde trebuie sa ma uit???...aha...,deci...
Doamnelor si domnilor...,stirea zilei...,minunata stire a zilei de azi...,am reusit sa ma inscriu la cursul muuult asteptat......da ati auzit bine...,de acum sa nu aud discutii...,ca aia vrea prima,ca aia vrea suvite...,nu,nu...,va rog eu frumos...,sa ne comportam civilizat...,faceti lista cu cine doreste si ce doreste...,nota de plata...,dupa...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput