Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

au aparut gagicile

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

a deju ne bucuram ca motanul a revenit la sentimente mai bune fata de laptic! baie in mare, hmmmm, ia de aici ! nu ca vrei sa faci, dar ca ne spui si noua! a se citi.... mie
dandusa nu ma fa sa caut.... eu m-am inscris pe lista de prin martie! oricum, felicitari

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Laura13

hai sa bag aici meniul zilei:
05.00 - 240ml lapte praf
10.00 - 50ml suc de mar+apa (dar am pregatiti asa: mar+para+branza calcica la blender, caisa de la borcan, caisa+mar+para, para de la borcan). nu a vrut sa manance nimic
13.30 - 260ml lapte praf
17.30 - piure de legume (morcov+patrunjel radacina+verdeata+telina+cartof dulce+cartof+dovlecel+ardei - ardeiul nu il pasez, doar il fierb)+carnita de pui - cca150gr
21.30 - 240ml lapte praf+3masuri de cereale nutriben orez fara lapte





stiu ca nu se comenteaza meniul...,dar as vrea sa te intreb ceva...,daca vrei raspunzi,daca nu ...,nu...
vreau sa intreb ceva...,pentru ca am vazut ca nu a mincat nimic la 10,din toate ce i-ai pregatit...deci:...sucul de mar(50 ml),l-a baut inainte sa guste din vreuna din acel bunatati?...,deci l-a baut tot si apoi ai incercat sa-i dai una,alta?...
Crinuta maninca combinatie de mai multe fructe sau un singur fruct...,dar de obicei cu cereale...si le maninca bine...,de foarte putine ori,mi sa intimplat sa manince fructele simple...,asta ca un pont...,poate merge si la voi..,nu stiu...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Ura!Uraaa!Uraaaaaaaaaaa!! Bea motanul lapte!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

A-dejule, ...wwooww...ce vesti bune...super motan milkuit!!!! ...motivam, motivam in cazu' asta...
No, Dandusa, baga mare...io ma-nscriu de-acuma...suvite, tuns, vopsit, mese, freze si iar freze......
Dia, trimiti te rog si la fata link-ul ala cu borcanelele Hipp de vanzare ca m-am tot benoclat p-acilea, da' n-am gasit nimic.... Si cat costa borcanul pana la urma?...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

A_deju, dar a baut in somn lapticul??

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dandusa. NU! mai intai l-am incercat cu toate cele si apoi am zis hai sa ii dau un pic de suc, poate din ala bea. pot sa spun ca afara la plimare am luat lapte, dar nici din acela nu a vrut sa bea. cat despre cereale si eu ii pun in fructe, dar nu si cand ii dau branza. cand am desfacut borcanasele am uitat de cereale, recunosc!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salut fetele,
trimite careva si la mine lista aceea de preturi pentru papa de bebei? i-am scris si eu tipei deja de 2 zile si inca nu am primit nici un raspuns - e plecata oare in concediu? sau nu mai are nevoie de clienti noi?
as vrea sa-mi fac si eu o idee.

pupici celei ce mi-o trimite.

P.S. Laura trimis PM si un add. la mess.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Bine v-am regasit dragelor !
Recunosc ca va citesc doar in diagonala, timp avem ioc!
Am inceput serviciul de acasa 4 ore + o ora merg dis de dimineatza cu Dani-n carca inainte de sosirea celorlati colegi.
Dani inca se mai trezeste de 3-4 ori in fiecare noapte, acum cred ca pe langa caldurile astea nemernice mai sunt si dintii...doar doar ies odata, ca gingiile-s albe de vreo 2 luni.
Papam bine, o masa de legume cu vitica sau pui, una de fructe, si vreo 3 de laptic(180) cu cereale(2-3 lg). Ultima data cand l-am cantarit aveam 9,500.
In legatura cu casa...ce bine-i sa stai la casa cu curte/gradina! Are copilul unde se plimba cu rotobilul, unde facem petreceri, unde montam piscina(o sa pun poze cu piscinuta de la Carrefour) unde faci ce vrei si nici un vecin nu comenteaza.

Tema cu traspiratul: cred ca suntem campioni la transpirat...de-aia l-am si tuns, apropae chel, ca tot ud era la capsor, si-i transpira si piciorusele, cateodata-s reci, ca ale mele...sudoare rece= circulatie proasta.
Mai citesc din urma si mai scriu.
Pupaciuni


Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Ooooo, vesti bune!!!!
Dandusa, ma bucur mult, mult ca ai reusit sa te inscrii la curs! Bravoooo! Si eu sunt pe lista aia printre primele, da?
A_deju, ce bine ca motanul a inceput sa pape din nou laptic!
Aelita, felicitari pentru vaccin si va doresc sa aveti o noapte linistita! Sofia da din craci ca o caprita, aa?
Laura, si Alexia baga totul in gurita, dar, spre norocul meu, mai intai le studiaza putin, asa ca, daca ma misc repede, pot sa o schimb.
Dbunny, bine ai revenit! Pupam Daniel cel blondut si dulce, dulce!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia

Mergi la inceput