Bebelusi "made in USA" (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Madalina, nu am idee de picaturi ... daca ajuta sau nu.

Dar suc de prune nediluat , sau prune uscate nu ajuta? La cel mic cel mai bine si mai bine ajuta prunele uscate, o pruna dimineata pe stomacelul gol face minuni la el.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

gabriela, nu am curaj sa ii dau nediluat , da ar fi variabta sa fac infuzie din prune uscate , le-am cumparat deja da mi-e sila de ele....
am baut si eu suc de prune si vai de mine! m-am cam scurs pe la baie...

Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Fetelor intalnire placuta si asteptam si noi pozici de la marea intalnire sa ne bucuram cu voi!!!

Cristina superba printesa Ingrid!! Mi se pare mie sau e copie fidela a mamicii ei?

Madalina multa sanatate tatalui tau!! Voua drum bun si sa veniti cu vesti bune si micului Sebi .. well...spor la baut suculet si a functioneze!!


Edit: Cristina de filmele cu Sofia mea vorbesti? daca da multumesc mult pentru aprecieri.. e drept ca nu am prea apucat sa mai pun unele mai noi.



Cami & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_dica20 spune:

Madalina, stii ca in aceiasi situatie sunt si eu cu baiatul, acum a inceput sa faca o data la 4 zile si ai dau suc de prunde din magazin o data pe zi cam 2 lingurite, ai place atat de mult si acum e bine, 3 zile la rand a facut caca, acum astept sa vad daca face si astazi. Picaturile am vazut ca sunt pt copii mai mari si nu vreau sa-i dau acum pt ca mai sanatoase sunt fructele, a eu i-am mai dat si putin suc de piersici proaspete pt ca tot am acum in gradina, poate si asta l-a ajutat.
Poate ne pui niste poze cu baiatul, cred ca a crescut mare si el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by CamiM

Edit: Cristina de filmele cu Sofia mea vorbesti? daca da multumesc mult pentru aprecieri.. e drept ca nu am prea apucat sa mai pun unele mai noi.

Cami & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Da, de Sofia ta era vorba.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Cristina multumim inca o data. ma umflu in pene ca paunul..

Madalinas-ar putea sa fie cam devreme dar intreaba pediatrul daca poti sa ii introduci cerealele pentru bebei, pentru noi sunt absolut grozave mai ales barley -ul, cum papa Sofia cum are scaun. Ei nu ii placea sucul si nici prune nu manca la inceput deloc, cred ca ti-am mai zis noi a trebuit de vreo doua ori sa ii punem supozitor cu glicerina asa de rau era.

Cami & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

rodica am pus poze pe pagina 4.

apropo de cereale : am vazut si cumparat din magazinul nostru ruso/isdraelo /moldovean niste cereale care se numesc TAAMI, eu am luat pt 6 luni sa vad cum sunt - nu au nici un gust dar toate mamicile si bunicile din magazin le-au tot laudat, parca am mai mare incredere in astea mai est europene (astea sunt din isdrael) ca sunt mai naturale si fara alte adaosuri de zahar,sare, coloranti.

IMI CADE PARUL RAU DE TOT, cu pumnii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

verifica cutiile si compara. sunt obligati sa puna pe cuti, ce si cat este adaus...

quote:
Originally posted by madalina78

rodica am pus poze pe pagina 4.

apropo de cereale : am vazut si cumparat din magazinul nostru ruso/isdraelo /moldovean niste cereale care se numesc TAAMI, eu am luat pt 6 luni sa vad cum sunt - nu au nici un gust dar toate mamicile si bunicile din magazin le-au tot laudat, parca am mai mare incredere in astea mai est europene (astea sunt din isdrael) ca sunt mai naturale si fara alte adaosuri de zahar,sare, coloranti.

IMI CADE PARUL RAU DE TOT, cu pumnii...



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cerealele pentru bebelusi de la Gerber, cele simple, nu contin decit cereala respectiva, care este scrisa pe cutie. Si asa este - dupa barley scaunul este asigurat. Atit de bine, ca am papat si eu de citeva ori si asa a fost! Si bineinteles prunele uscate sau sucul din ele. Si ala e sigur, poate cu ceva mai multe crampe.

Mai, dar ce, deja s-a stabilit cu intilneala si eu am ratat-o? Mi-ar parea extrem de rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Buna

in cautarile mele pe forum am dat de acest subiect.. sunt proaspata 8+... DPN 26.03.2008
problema (daca pot spune asa) consta in faptul ca anul asta am castigat la Loteria Vizelor 2008. Vestea cu bebe a venit cand nu ne asteptam bineinteles, desi ni-l doream foarte mult... suntem debusolati amandoi si nu stim cum sa procedam mai departe cu plecatul in USA. Financiar nu e totul prea roz.. nu stiu cum ar fi mai bine: sa nasc aici in Ro si sa plecam cam cand o sa aiba bebe 5 luni? e in regula calatoria cu un bebe asa mic in avion? daca ar fi sa plecam inainte sa nasc in US ar insemna ca prin ianuarie cel tarziu sa plecam, ca stiu ca nu te lasa sa te urci in avion daca ai peste 7 luni sarcina...
Insa o alta problema la care ma gandesc este cum o sa ne descurcam acolo toti 3... asa daca eram numai noi doi era altceva... acum nu stiu daca se mai merita sa plecam...
Va rog mult daca se poate un sfat cat de mic..
Multumesc mult!

Mihaela
8+

Mergi la inceput