Bebelusi "made in USA" (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

imi pare rau arthurana, nu stiu ce sa iti mai zic, doar ca ma gandesc mareu la tine si la bebic

crisaS, ca ginecolog eu am o rusoaica de care mi-a placut mult de tot,dar din pacate nu mai face "livrari" de bebei, echipa cu care am nascut a fost ok, dar clinica in sine m-a scos din minti toata sarcina. tie iti trebiue un ginecolog de incredere cu care sa si nasti ,asa ca as incerca la ana maria ( ocebine). ea stie mai multe pe aici , in special locatii de magazine pt pofticoiase



Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Ok, multumesc Madalina. Am sa incerc.Primul pas e ca si facut. Imi place mult acest forum.
Crisa
ocebine o sa-ti trimit PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Multumesc mult de tot
Am pus cateva poze cu Ingriduta .


Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

Cristina, sa-ti traiasca fetita si sa va aduca numai bucurii!
este un copil tare frumos

cristina + i miei tesorini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_dica20 spune:

Arthuranasi la mine bebe a avut colici in prima luna si am incercat mai multe siropuri si ceaiuri din ro, dar nimic ba inca de la ceai mai facea si diaree. Mi-a spus o prietena de aici de Colic Tablets si sincer sa-ti spun in 2 zile i-au trecut, tb sa-i dai cate 2 pastile din 15 in 15 min atunci cand vezi ca plange asta mi se pare ca poti de 8 ori, eu nu am apucat sa-i dau decat 4 pastile si s-a linistit. Pastilele le pui pe limbuta si se topesc, le-am luat de la Walgreens, le gasesti acolo la produsele pt bebei si costa in jur de 5 $ .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

vai cristina...
e o dulcica scumpica! iar tu arati asa de bine!
sa va aduca numai bucurii !

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Noi am rezolvat colicile Ralucai cu un remediu homeopat special pentru asa ceva. Dupa ce incercasem cu de toate. Au fost singurele la care a raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Cristina, ieri dupa ce am vorbit m-am uitat si eu la poze. E superba Ingriduta voastra! Si mare dreptate ai: e mult mai frumoasa decat florile :)) Sa va creasca sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Un pupic dulce din partea mea pt fetita si mamica ei

36+, cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va multumesc mult, imi e atat de draga fetita asta mica. O ador, cred ca pot sa stau si sa ma uit la ea cat e de scumpa ore intregi.
In legatura cu colici eu am cumparat o carte : the happiest baby on the block" by Arvey Karp, MD. In aceasta carte te invata ce sa faci cu bebe cand are colici, sa il calmezi fara medicamente, siropuri sau ceaiuri. Merita citita.
Va pup pe toate si sa auzim numai de bine.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Am vazut si eu pozele cu Ingrid. Frumos copil!!!! Sa-ti traiasca tiza mea, si sa-ti dea D-zeu sanatate si tie si ei si tuturor.
E atit de firava si de mica incit iti vine s-o maninci.
Felicitari!!
Crisa

Mergi la inceput