Bebelusi "made in USA" (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Happy Halloween!!

Si in avanpremiera gargarita noastra: probam costumul

Cami 12+ & Sofia Alexandra(8 mai 2006)
poznewww.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">1 si 2 si filme1, www.dropshots.com/camiM" target="_blank">2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Cati !Nu mai e mult pana la marea voastra intalnire..Ma gandeam la numele ce l ati ales, noi avem muuulte probleme cu numale Ralucai...astia au limba scrantita...Nici Matei nu i vad in stare.

Cami ce mai gargarita! E totalaaaaaaaaaaaa...Ehe, au trecut vremurile cu Winnie, gargarite, printese...ai sa vezi si tu! acum suntem la vampire girl.....

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Corina merci . De asta ma tem si eu ca o sa treaca prea repede vremea cand alegem noi costumul..
Intre timp mami infuleca de zor din dulciurile pentru colindatori..
Vezi ca asteptam poze cu "vampirita"

Cami 12+ & Sofia Alexandra(8 mai 2006)
poznewww.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">1 si 2 si filme1, www.dropshots.com/camiM" target="_blank">2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Doamne, Cami, ce scumpa este gargarita ta mititica...

Corinadana, daaaa...mai avem putintel si deja m-a apucat tremuriciul, emotiile...
Cu numele...intr-adevar il stalcesc astia ceva de groaza...tipa de la ecografie s-a chinuit ceva pana sa-l pronunte cat de cat bine...In general, le spun ca este echivalentul romanesc al lui Mathew si este ok....

Am si eu o intrebare...la controlul de saptamana trecuta doctora cica a vazut ea (fara sa faca vreun test) ca as avea niscai yeast infection si mi-a prescris o pastila, fluconazole se numeste...Dar eu am citit ca nu este recomandata in sarcina si, mai mult face parte din clasa C de medicamente (cu riscuri) vis-a-vis de sarcina..
Voi v-ati confruntat cu candida din asta in sarcina si ce v-au prescris doctorii de aici? Ca pe mine ma bate gandul sa-i spun, saptamana viitoare, la urmatorul control, ca n-am luat pastila si sa-mi dea ceva crema sau ovule...ceva de genul asta, ce-am vazut si eu ca se da fetelor din Romania...

Pup fetele!


(30+)&Matei
AMR 10 saptamani
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

buna fetelor!

dupa o luna si jumatate ne-am intors si noi din asa zisa vacanta. Sebastian a fost un dragut, la dus am facut 12 ore de zbor dar a fost si tati cu noi, iar la intors am tras singurica 14 ore lungiiiiiii , doar eu si bebe, care ,na , a mai facut figuri.

intre timp are 2 dintisori, am inceput diversificarea, de intors , rasucit, tarat,nici nu mai zic.

eu inca nu mi-am revenit complet....ma simt tare obosita.

sebastian se trezeste noaptea plangand/tipand dar rau de tot si abia il linistim. voua vi sa intamplat asa ceva?

pupici si multe bombonele

Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Cati multumim!! Asa stiu si eu ca pastilutele antifungal nu sunt safe in timpul sarcinii.... poate ar fi bine sa suni la cabinet si sa intrebi sa te lamureasca.

Madalina bine ai revenit!! Ce mai face tatal tau?
Felicitari lui Sebastian pentru primii dintisori!!
Cu trezitul noaptea .. hmm.. poate are night terrors..suna la pediatru si intreaba.
Numai bine si somn usor!!

Cami 12+ & Sofia Alexandra(8 mai 2006)
poznewww.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">1 si 2 si filme1, www.dropshots.com/camiM" target="_blank">2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena2001 spune:

Bianca si Cati,

imi spuneti si mie cam care este perioada de asteptare pt. interviu?
Bianca, ce i-a intrebat pe parintii tai?
Vreau sa-i trimit si eu chemare mamei pe la mijlocul lui noiembrie....numai ca nu prea mai vrea sa mearga, au refuzat-o de doua ori pana acum...anul trecut i-au spus frumos ca sa mai incerce

Va pup si bun venit noilor fete!!!

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Elena2001 ai mei au fost de 2 ori la interviu, prima data au fost refuzati, iar a doua le-a dat dar pe 3 luni. Pe ei i-a 'frecat' cu intrebari de genul 'dar vreti sa ramaneti acolo? dar vreti sa munciti?....'
Ca si interval de asteptare, la prima incercare au asteptat 9 zile, la a doua 14.
Ce iti mai fac printesele?
BAfta mamei tale!

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Fetelor !

Mai, cu cata pasiune am citit cele 3 capitole, din urma...ce atmosfera misto se crease si ce frumos a fost in ultima perioada cand incepusera nasterile...Citesc de vreo 3 zile si mi se pare ca un roman de aventuri...plus ca am aflat zeci de informatii interesante si importante pentru ceea ce va urma si la mine...
Poate mai revin fetele (unele dintre voi inca sunteti active) din vechea gasca sa ne mai spuna ce mai fac ele si bebeii lor dragalasi..

Acum vad ca a venit si Madalina (care a fost super tare cu nasterea si cu sotul reporter) si Elena pe la noi...
Eu sunt noua aici, la bebelusi de USA, dar citindu-va, parca va cunosc de mult timp...

Elena, la mama perioada dintre momentul cand si-a luat PIN-ul de la Banca Transilvania si interviu este tot de vreo 14 zile...La ea este prima data cand se duce la interviu..pe 7 noiembrie este "marea zi"..sper sa nu o refuze...I-am zis, sub nici o forma, sa nu spuna de sarcina mea, de nastere sau ca vine sa ma ajute cu copilul...Sa le zica ca vine sa petreaca sarbatorile cu noi si cu asta basta...

Pup fetele!

(30+)&Matei
AMR 10 saptamani
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Cati, de ce crezi ca ar fi bine sa nu le zica de sarcina ta, de bebe? Crezi ca ar putea refuza viza din motivul asta?? Si eu as vrea sa o chem pe mama aici cand nasc si chiar ma gandeam ca asta e cem mai bun motiv, sa le spuna ca vine sa-si vada nepotul.

Vio 21+
http://community.webshots.com/user/violetahar

Mergi la inceput