Bebelusi "made in USA" (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Intreaba compania de zbor. Asa cum au flight atendant ptr copii la fel au si ptr cei in varsta. Ii va ajuta in aeroport, la schimbarea portilor/terminalelor etc.
Se plateste extra dar o stii in siguranta!

si BUN VENIT AICI!!! SI tie si Madalinei!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Saru'mana mult Corinadana...Ma gandeam eu ca ar trebui sa fie si asa ceva...Chiar o sa intreb...cand o s stiu cu ce companie va veni (posibil KLM sau Lufthansa). Multumesc mult si pentru informatie si pentru urarile de "bun venit"...
Apropo, m-am uitat la poze si ai o fetita tare frumoasa si dulce..Sa-ti traiasca! Poate o viitoare miss?
Daca mai aveti sfaturi/informatii pe tema asta cu venitul parintilor aici, le astept cu interes...

Va pup,

Cati

(26+)&Matei
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Klm ul e usor ca si aeroport (Amsterdam ul). Aici (SUA) se tine si ea dupa lume si i spui sa se aseze la coada la "visitors".
Apoi ptr bagaje ii zici cum arata benzile alea ce invart bagaje doar sa caute pe display numarul cursei.

Cu multa placere! multumesc si eu de aprecieri!!!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Buna, as vrea sa ma primiti si pe mine , sunt de un an si jumatate in US si asteptam cu mari emotii primul bebe( o sa fie fetita).
Pentru Madalina, ti-am dat un mail pentru ca se pare ca o sa fim in aceeasi zona si avem acelasi numar de saptamani :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Eliza, Violeta, Madalina si Cati bine ati venit!! Si sarcini usoare, nasteri super usoare si .. cel mai important bebei sanatosi si papaciosi!!

Cati ai mai putea sa ii dai mamei tale niste cartonase cu anumite expresii gata scrise in engleza ( poarta la care trebuie sa ajunga, cum se ajunge la.., etc),musai numarul vostru de telefon ca la o adica sa va sune de la informatii si sa traduceti voi pentru ea prin telefon.

Cami 8+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

CamiM, iti multumesc mult pentru raspuns si pentru urari. I-am zis ca o sa-i scriu un roman cu ceea ce are de facut, ca ii scriu toate cuvintele si expresiile de care are nevoie, mura-n gura totul...E terminata de frica... ca totusi nu se descurca...E si o fire super-emotiva si se pierde repede..M-a innebunit ..nu stiu ce sa mai fac si cum sa o mai conving ca se va descurca fara nici o problema...A zis ca o sa vina, dar eu stiu ca deja nu mai doarme noptile, nu mai mananca ca lumea, se gandeste tot timpul numai la faptul cum o sa se descurce ea...Imi vine sa nici sa nu o mai chem..decat sa o am pe constiinta ca se imbolnaveste de grija si emotii...In afara de sugestiile pe care mi le-ati oferit si voi, nu stiu cum as putea sa-i inlatur frica asta teribila...Eh, asta este..mai vedem...intai sa ii dea viza si dupa aceea mai vedem ce-o mai fi...Nu stiu, frate, alti parinti in situatia ei, cum ori fi venit si ea nu poate...
Cami, suntem vecine... locuim in acelasi stat

Corinadana, si eu tind mai mult pentru escala la Amsterdam, din aceleasi considerente (aeroport usor..asta stiu de la sotul meu, ca el a venit de mai multe ori prin Amsterdam, eu am venit prin Frankfurt)..Ii este frica de escala asta de n-am vazut!! I-am zis ca nu o inteleg ce-i este asa frica ca nu trebuie sa faca nimic, decat sa se duca de la o poarta la alta si sa urmeze niste indicatoare..ca este mai dificil cand ajunge in state decat amarata aia de escala...granita, vama, bagaje (aici in Atlanta, practic, iti iei de 2 ori bagajele) etc..Cand a mai auzit si asta..mai rau s-a speriat..ca cica asta nu i-am zis..Ea credea ca vin si o iau de la scara avionului...
In fine..vedem noi..

Pupicei si salut si eu fetele cu noi care au intrat o data cu mine!

Cati

(26+)&Matei
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Cati da, suntem vecine, ma rog eu stau cam la 2 ore de Atlanta dar am fost de cateva ori si pare fain. Muzeul copiilor a fost mare hit la noi, i-a placut Sofiei ceva de speriat.
Eu zic sa nu te mai stresezi cat poti,... cu venitul mamei tale, daca dansa a zis ca vine si e gata sa isi infrunte teama.. e mare lucru si o sa fie ok. Soacra mea tot asa este tematoare ( o sa vina in iarna in Canada la cumnata-mea) si va fi primul zbor si are si rau de inaltime si e tare stresata dar dorinta de a-si vedea nepotii si mai ales fiica e mai tare decat teama, mai zice ea cate ceva dar nu da inapoi.

Cami 8+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Uitati-va aici ca am 6 luni!

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutare fetelor.
Nici o Texanca pe-aici? Noi o sa ne mutam curand in Texas, si ma interesa sa aflu mai multe, de la voi.
Prima grija va fi sa ne gasim causta si apoi un Spital/Clinica pentru urmarirea sarcinii si aducerea pe lume a lui bebe-cel-mult-dorit.

Va pupic si va doresc o Duminica placuta.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_dica20 spune:

BiancaM ai o fetita tare dulce si ce bine sta acum ridicata, de la cat timp sta in fund fara sustinere?
Ce mancare ai mai dai tu, ai dai din aia speciala pt bebe sau ai mai faci tu acasa.Eu am incercat la baiat sa-i dau ceriale si alte cutiute pt copii dar le refuza nu vrea sa le manance, daca ai dau eu banana sau alt ceva ce fac eu in casa mananca dar di cutii nu vrea deloc.
Madalina ce mai face oare, s-a intors oare din Romania?


Mergi la inceput