Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Chiar asaKikineata, zambeam citind mesajul tau cu "ignoranta"... Cum mai papa Sara???


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Roxanica2006,
la cat de greu a fost la noi acum sunt multumita. Este fan fructe si iaurt. A avut o pauza de legume de vreo sapt si m-a intristat ca nu eram obisnuita ca ea manca bine de toate diversificat. Incepe sa reia obiceiurile bune doar ca uneori ma satisface cantitativ alteori nu. De 2 zile dimineata ii dau pe langa cereale cu lapte inclus si 3 masuri de lapte. LE ACCEPTA! cel putin pt. moment poate tine DD si cu noi. Ideea e ca incercasem tot schimbare de lapte, cereale incluse, ore schimbate nu vroia nicicum. De la mamici patite cu laptele mi s-a spus sa nu-i mai dau o luna doua deloc. Asa am facut ca atat am stresat-o incat ii era scarba....e tot un fel de diversificare...lasi si reiei. Sper sa mearga. Aviz amatoarelor! E greu dar tb sa incerci pt. ca azi mananca doar 100, maine 50, pimaine 30 si apoi deloc...eu zic ca rezulatul negativ e acelasi. Mai bine sistezi si reiei cand crezi de cuviinta.

Nu mai stiu cine..dar multumesc parca madaluta sau teutz zisesera de giardia..ei bine Sara Maria avea giradia..am dat tratament si ducem 3 analize copro 3 zile consecutiv poate scapam si de asta. Multumesc celei care mi-a dat ideea.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La Multe Lunisoare Karina, felictari pt a 8-a luna de viata! Pozele-s superbe, fetita e sportiva mare de pe acum, ce echilibru are Miro!!! cum ati reusit mama s-o invatati asa curajoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006

Dia, scuza-mi ignoranta, dar nu mai retin daca Oana are au ba dintisori, iar daca nu, cum papa piersica sau caisa?? Nu se ineaca?? Eu tot socata sunt cu asta, mi-e frica sa nu rupa o bucatica mai marisoara si sa se invineteasca tot, ca mare talent are...


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui






n-are nici macar un dintzisor, da' are gingii puternice ... si mie mi-e frica sa nu se inece, stateam cu mana la gura ei sa o bag la nevoie daca era cazul sa ia o bucatica mai mare, ca si mie mi-e groaza de inecat... dar caisa era super moale si zemoasa, mai mult a supt din ea decat a mancat ... vad ca a mers, dar cu un fruct mai tare n-am curajul...

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dorsilia cum mai papa comoara? Ca suntem pe aceeasi lungime de unda cu mancatu-nemancatu. Cu toate ca de multe ori ma gandeam ca tu iti faci totusi probleme degeaba ca mananca ff mult lapte...asa tin minte..da' nu te baza pe mintea mea!!

Mai fetelor, cele cu copii de podium, supli, fulguleti de...ziceti si voi ce mai papa copiii la ce ore si cat cantitativ...asta sa avem si noi o referinta pt. cei din categoria usoara...Sara Maria are la 7 luni jumate 6.800...of of...nu-i usor...macar azi s-a ridicat de pe burta direct in fundulet, asa ma mai mangaie ea si cu zambetul mereu pe fata.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

miro tre' sa zic.... e'te flori. daca tu imi arati vreun economist sa stie botanica........ pai de unde sa stiu eu ce copac e ala? nu-i de ajuns ca stiu (pardon - stiam) cum se calculeaza concediul de maternitate? hai, adu de afara frunze, fructe sau ce or fi alea si fa-le poze.... sa ma mai destept si eu.

mai am o intrebare ffff importanta: tre' sa ma duc la psihiatru? sa va zic.... cand intra florin in casa.... bai, frate... parca nici nu mai exist! Dani nu are ochi decat pt el! si e cu gura pana la urechi! nu ca nu m-ar bucura sa vad ca se iubesc tare mult, dar, parca, is oleaca geloasa. sa ma caut???

in alta ordine de idei... ma duc in parc sa vedem o potentiala bona. wish me luck!

pup, revin mai pe seara....... ca bem, nu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by kikineata

Dorsilia cum mai papa comoara? Ca suntem pe aceeasi lungime de unda cu mancatu-nemancatu. Cu toate ca de multe ori ma gandeam ca tu iti faci totusi probleme degeaba ca mananca ff mult lapte...asa tin minte..da' nu te baza pe mintea mea!!

Mai fetelor, cele cu copii de podium, supli, fulguleti de...ziceti si voi ce mai papa copiii la ce ore si cat cantitativ...asta sa avem si noi o referinta pt. cei din categoria usoara...Sara Maria are la 7 luni jumate 6.800...of of...nu-i usor...macar azi s-a ridicat de pe burta direct in fundulet, asa ma mai mangaie ea si cu zambetul mereu pe fata.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Nici noi nu stam foarte bine. De cand cu constipatia asta i/am scos cerealele, asa ca mancam para dimineata, la pranz, seara si ori de cate ori e nevoie, lapte, si cateva lingurite de legume. Asta este. O sa manance ele. SPer!

FLORE ALESSIA LIANE 16-12-2006)
LUNA 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Mamici de printi si printese,

a venit judecata. Bai sa nu ma bateti da zic si io ceva ...mata-n pijama.

1. Nu va mai certati (asta e cuvantul nepotrivit as fi spus nu va mai innebuniti) sunteti atat de frumoase din afara...e pacat
2. Tre sa mentionez io ceva...mi-a placut mereu modul de abordare a tuturor subiectelor din partea lui desiree si a lui Ktrinel (nu pot zice Desireelei si Ktrinelei nu??)..inteligenta&intelegere
3. Toate fetele cu D...super fete..nu stiu daca ati observat da combat si bune sirele si desfac firu-n patru pana se lamureste omu'
4. Fetele cu Y...bun simt extrem
5. Bai mie mi-e dor de Porumbita
6. Mai incolo cred ca-mi va fi dor si de Ariadna...eu citesc in general toate mesajele.

Va pup pe toate ca sunteti asa "frumoase" (virtual zic).

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

DA, CAUTA-TE!!![:-)))


]

quote:
Originally posted by Laura13

miro tre' sa zic.... e'te flori. daca tu imi arati vreun economist sa stie botanica........ pai de unde sa stiu eu ce copac e ala? nu-i de ajuns ca stiu (pardon - stiam) cum se calculeaza concediul de maternitate? hai, adu de afara frunze, fructe sau ce or fi alea si fa-le poze.... sa ma mai destept si eu.

mai am o intrebare ffff importanta: tre' sa ma duc la psihiatru? sa va zic.... cand intra florin in casa.... bai, frate... parca nici nu mai exist! Dani nu are ochi decat pt el! si e cu gura pana la urechi! nu ca nu m-ar bucura sa vad ca se iubesc tare mult, dar, parca, is oleaca geloasa. sa ma caut???

in alta ordine de idei... ma duc in parc sa vedem o potentiala bona. wish me luck!

pup, revin mai pe seara....... ca bem, nu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!




KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

mirona tare frumoasa kara ...am admirat-o stind linga canapea singurica ...ancuta e la etapa in care se ridica tinindu-se de marginea canapelei iar cind se vede in picioruse e atit de grozava ca ia minutele si daca nu o sustine cineva pica in fund
roxanica felicitari pt ridicare ...daca david reuseste singur inseamna ca e pregatit sa o faca , nu il fortezi tu ...lasa-l sa se ridice daca vrea
diaeu am trecut fetele pe pasaportul meu si le-am facut si cite doua poze 2,5/3,5 ca sa nu le plimb cu mine prin oras dar neavind cu cine sa le las am mers toti patru ...pasaportul pt bb e valabil 3 ani iar pozele si consimtamintul celuilalt parinte le poti face la serviciul pasapoarte fara nici un cost ...pasaportul a fost gata in 7 zile iar in regim de urgenta poate fi gata pe loc ....am inteles ca sunt servicii in tara unde se fac mai repede
anateo iedutii tai frumosi foc ...se vede cit de mult se iubesc
dianarus , iuly m-ati topit cu dovezile de iubire ianis/malc si di /isa ...mici si dulci ...
dianocica , teutz , dianarus , roxanica pt ca nu m-ati uitat ...eu m-am gindit la voi toate dar inainte de concediu am avut o perioada tare proasta si prea putin timp liber....sper sa fi revenit la normal ...miine poate pun si poze

LA MULTI ANI ! sarbatoritilor de azi :

kara
anamaria
isa
d mic

Mergi la inceput