Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

cred ca in toate pozele din casa se vede cate un colt de jucarie de-a teodorei! dulci de tot copiii tai.
seba tot in scoica papa? si noi, deocamdata. in scaunul de masa se tot balangane inainte si inapoi si il nimeresc prin ochi, nas, numai gura nu...

quote:
Originally posted by anateo2004

am pus poze proaspete

Ana mamica de doi iezi Teodora(20.04.2004) si Sebastian(11.12.2006)



Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastrewww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Povestea nasterii lui Ianis

Povestea lui Andrei
Pe DC - Andrei are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dianarus, ma bucur ca sunteti mai bine. transmite-le lui marc si ianis ca, de bucurie, winnie, ramele si melcii vin spre ei ...cu viteza melcului, bineinteles..

roxanica, deci chefuiesti cu sotul si pe noi ne lasi de izbeliste.frumos...ei, las' ca=i sanatos '...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

am si eu o intrebare pt fetele care au carucior brevi: sunteti multumite? ca am o prietena care tocmai vrea sa-si ia unul si am zis sa intreb inainte...dandusa, adeju, parca voi aveati brevi, nu? rotile sunt de cauciuc?

ana, superbi iedutii tai, imi place mult ce tare se iubesc

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Laura13

quote:
Originally posted by Mirona

www.flickr.com/photos/8904209@N07/705219906/" target="_blank">dedicatie speciala pentru Laura si iubitul nostru Dani.

www.flickr.com/photos/8904209@N07/sets/72157600393576856/" target="_blank">aici sunt pozele noastre Laura - cel putin pana in septembrie cand o fi pe bani gazduirea lor.


Miro



vaiiiiiiiiii, e dulcica foc! mor de dragul ei! astept sa se treseasca jr si i-o arat si lui. sa vedem cum reactioneaza! da' ce are .... un trifoi? cum a ajuns acolo?
pozele voatre.... faine toate, da' pune si tu un link la semnatura..... ca ne mai apuca dorul. dulce!

Laura lui Daniel - 14.11.2006


Laura - daca recunosti ce pom/copac e www.flickr.com/photos/8904209@N07/704724565/" target="_blank">asta - poate stii ce fel de fructe face - sunt pe o ramurica multe multe chestii cu forma de nas - se despica intr-o parte si se scoate un samburel ... si partea aceea se pune pe nas - e ca un fel de prelungire a nasului. Daca nu intelegi - o sa aduc eu de pe afara o exemplificare.
Ma voi executa cu pozele la semnatura - doar pentru dorul vostru.

Da. Da dianarus78 - aceea este rochita ... dar nu mai stiu nici eu cui i se parea neagra. pupam si pe voi.

Multumim tuturor pentru urarile de multe lunisoare. si pentru restul sarbatoritilor.

Vazut si eu pozele anateo2004. Ultima ... cea cu amandoi in fotoliu - e absolut superba - cum il strange ea la pieptul ei - draga mi-e.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

miro Kara e tare,tare draguta.f frumoase pozele!
dianarus la inceput i-am dat in scoica cand era vorba de cateva lingurite.acum ii dau in scaun.
casa noastra e plina de jucarii,si tot cumparam
sa va zic cum manca seba azi piureul de legume:cand am reusit sa ii introduc lingurita in gura,dupa lupte seculare si scalambaturi o mie,a...inghitit.deci nu a mai scuipat.asta e un pas inainte.spre sfarsit a inceput sa se plictiseasca,asa ca i-am pus castronul la gura si la supt/baut.cand s-a terminat si i-am luat castronul de la gura a inceput sa planga.acum nu stiu de ce? dupa castron sau ar mai fi vrut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Multumesc, fetelor pentru raspunsul cu "fortarea". e logic ce spuneti, asa m-am gandit si eu
Laura, eu ii dadeam lui David biberonul cu lapte numai in brate, dar pe acele vremuri masa era un chin, trebuia plimbat, cantat, etc. Acum, de cand accepta laptele, il pun in scoica si asa bea. Iar masa de noapte in patutzul lui cu o pernita sub cap. Stati!!!! Nu dati!!! Numai cand bea laptele are pernitza, sa fie putin mai sus caputzul. Ufff! Am scapat ca prin urechile acului!
anateo, faine pozele! Teo are stofa de model.

Azi iar a mancat bine David, acompaniat la masa de fratele meu. I-am pus pe amandoi sa manance, oricum si Ionut e slab, slaaaab, asa ca am impuscat doi iepuri dintr-o lovitura!Super! Sper sa-i tina Dumnezeu naravu' !


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Anateo, ingenioasa metoda cu bautul din castron. Dar David, de ex, nu poate bea nici din canitza aia de formare, se ineaca, ii vine prea multa cantitate de lichid, d-apoi ma gandesc ca din castron curge in cascada, nu stiu de-oi putea aplica metoda si la noi..hmmm..
Oricum, bravo, Seba, stiu ca poti!!!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dia, scuza-mi ignoranta, dar nu mai retin daca Oana are au ba dintisori, iar daca nu, cum papa piersica sau caisa?? Nu se ineaca?? Eu tot socata sunt cu asta, mi-e frica sa nu rupa o bucatica mai marisoara si sa se invineteasca tot, ca mare talent are...


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Mirona, am innebunit. Super super simpatica Kara. Intrebare de baraj..cum sta ea singura acolo sus pe carut in fundulet??? Si...alta intrebare: a cui e casa aia frumoasa??? iarta-mi ignoranta nu stiu daca e casa sau apart. vostru. Mi se pare imens.


quote:
Originally posted by Mirona

www.flickr.com/photos/8904209@N07/705219906/" target="_blank">dedicatie speciala pentru Laura si iubitul nostru Dani.

www.flickr.com/photos/8904209@N07/sets/72157600393576856/" target="_blank">aici sunt pozele noastre Laura - cel putin pana in septembrie cand o fi pe bani gazduirea lor.


Miro



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Roxanica2006...ne luam de mana...cat ignoranta...hai ma ca e creierul pane si de aia suntem asa. Nu ne focusam domnule deloc. pardon..doamna!

quote:
Originally posted by roxanica2006

Dia, scuza-mi ignoranta, dar nu mai retin daca Oana are au ba dintisori, iar daca nu, cum papa piersica sau caisa?? Nu se ineaca?? Eu tot socata sunt cu asta, mi-e frica sa nu rupa o bucatica mai marisoara si sa se invineteasca tot, ca mare talent are...


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui






KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput