Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:


dia
Acte necesare pentru eliberarea pasapoartelor individuale pentru copiii cu varsta pana la 14 ani

- cererea tip;
- certificatul de nastere, in original si copie;
- actele de identitate ale parintilor sau ale reprezentantului legal in original si copie;
- consimtamantul ambilor parinti sau al reprezentantului legal, autentificat la notariat;
- documente justificative din care sa rezulte motivarea solicitarii;
- hotararea judecatoreasca ramasa definitiva prin care minorul a fost incredintat unuia dintre parinti, in original si copie;
- chitantele CEC sau trezorerie privind achitarea taxelor de emitere a pasaportului (315.000 lei + 642.000 lei);
- pasaportul anterior, dupa caz;
* Copiii sub 14 ani pot obtine pasaport individual doar în conditii exceptionale


Acte necesare pentru includerea ulterioara a minorilor cu varsta sub 14 ani, in pasapoartele parintilor

- cererea tip (.pdf);
- certificatul de nastere al minorului, in original si copie;
- actele de identitate ale parintilor, in original si copie;
- consimtamantul celuilalt parinte, autentificat la notariat;
- hotararea judecatoreasca ramasa definitiva prin care minorul a fost incredintat unuia dintre parinti, in original si copie;
- chitantele privind achitarea taxelor (30.000 lei - taxa includere, 30.000 lei - taxa inregistrare cerere);
- pasaportul in care urmeaza a se efectua includerea.

sunt luate de pe site-ul pasapoarte timis

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

imi pare rau, nu stiu de acte, dar eu i-as face pasaport separat, sa poata iesi din tara si numai cu tati, cine stie cand o fi nevoie timp de 5 ani. parca pe 5 ani se face pasaportul, sau gresesc?
desi mi se pare ciudat, ca acum ii pui o poza de bebe si peste 1-2 ani garantat nu mai seamana deloc poza cu realitatea.

si eu sunt curioasa de detalii, vroiam sa mergem in creta in toamna cu copiii (daca imi fac curaj si daca vin si am mei pe post de bone )


quote:
Originally posted by Dia1609

stie cineva sa-mi spuna ce acte/chitante/taxe imi tb ca sa-i fac pasaport Oanei? e mai ieftin s-o pun pe pasaportul meu? ca tare mi-e greu sa dau o tura pe la pasapoarte sa vad ce si cum si sa mai merg inca de 2 ori dupa aia... merci

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a




Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastrewww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Povestea nasterii lui Ianis

Povestea lui Andrei
Pe DC - Andrei are nevoie de noi



Poza trebuie schimbata dupa 3 ani.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by Laura13


dia
Acte necesare pentru eliberarea pasapoartelor individuale pentru
- consimtamantul celuilalt parinte, autentificat la notariat;


Nu trebuie daca merg impreuna la pasapoarte. Noi am fost toti trei si sotzul a semnat in fata lor ca e de acord si gata.



Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Fetelor am nevoie si eu de un pic de ajutor: dintii de sus cum cresc, adica de unde:din partea superiora sau inferioara (s-a inteles ceva???). Cred ca Adei ii cresc cei de sus (prima data). Incisivul stang si imi pare ca un colt dar pe partea superioara.

Stie cineva?

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

La multi ani! sarbatoritilor de azi
va multumesc pt raspunsuri.o sa il las sapt asta fara piersica si vedem ce urmeaza.eu mananc f. multe fructe-cam spre 2 kg,asa m-am invatat de mica-si nu am obeservat pana acum vreo legatura intre ce mananc si pilea luie drept ca evit citricele pt ca face eritem fesier.
diana,ii curat nasul cu aspiratorul chit ca urala,se zbate si tot tacamul,dar uneori e asa de infundat ca nu poate suge si se enerveaza si eu il enervez ca il aspir si uite asa se declanseaza criza de isterie...
roxana felicitari pt ridicare.daca o face voluntar nu inseamna ca il fortezi.lasa sa se sridice singur de cate ori vrea.
ma duc sa termin mancarea,si ma pregatesc sufleteste de show



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

am pus poze proaspete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

www.flickr.com/photos/8904209@N07/705219906/" target="_blank">dedicatie speciala pentru Laura si iubitul nostru Dani.

www.flickr.com/photos/8904209@N07/sets/72157600393576856/" target="_blank">aici sunt pozele noastre Laura - cel putin pana in septembrie cand o fi pe bani gazduirea lor.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

laura, bebinuta, multumesc mult

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by Mirona

www.flickr.com/photos/8904209@N07/705219906/" target="_blank">dedicatie speciala pentru Laura si iubitul nostru Dani.

www.flickr.com/photos/8904209@N07/sets/72157600393576856/" target="_blank">aici sunt pozele noastre Laura - cel putin pana in septembrie cand o fi pe bani gazduirea lor.


Miro



vaiiiiiiiiii, e dulcica foc! mor de dragul ei! astept sa se treseasca jr si i-o arat si lui. sa vedem cum reactioneaza! da' ce are .... un trifoi? cum a ajuns acolo?
pozele voatre.... faine toate, da' pune si tu un link la semnatura..... ca ne mai apuca dorul. dulce!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

in sfarsit am vazut si eu pozele din bazin... super...
la alea din iarba, aia e rochita albastru inchis care mai demult i-a parut cuiva neagra (chiar nu mai stiu cui) ?


quote:
Originally posted by Mirona

www.flickr.com/photos/8904209@N07/705219906/" target="_blank">dedicatie speciala pentru Laura si iubitul nostru Dani.

www.flickr.com/photos/8904209@N07/sets/72157600393576856/" target="_blank">aici sunt pozele noastre Laura - cel putin pana in septembrie cand o fi pe bani gazduirea lor.


Miro



Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastrewww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Povestea nasterii lui Ianis

Povestea lui Andrei
Pe DC - Andrei are nevoie de noi

Mergi la inceput