Mamici de septembrie - octombrie 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sunt de acord cu Tomasa!
Oricum cand le facem baitza o sa folosim apa tot de la robinet, cel putin eu. Doar nu am dat in damblageala sa tot fierb apa si sa incropesc cu ce? tot cu apa fiarta inainte si racita? Credeti ca o sa mai avem timp de asa ceva? Eu sincer nu cred. Si apoi mamele noastre credtei ca se chinuiau asa?
Destul ca trebuiau sa spele la scutece si sa le tot fiarba.
Eu sigur o sa imi invat bubulanul cu apa de la robinet. Nici nu ma gandesc altfel.


Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Despre cosmetice, exista unele (din farmacii) mult mai scumpe si care sunt clar hipoalergenice, cele din gamele: Seba Med, Avene (cu apa termala) si Mustela. Astea sunt recomandate copiilor cu piele sensibila, cu istoric de alergii in familie, etc. Cel putin dermatologii le recomanda si chiar functioneaza intr-un mod miraculos. Mie din farmacii imi mai place mult gama Klorane, tot scumpa dar foarte buna.
Mai exista si altele bune, care se gasesc si in supermarket si care fac parte din gama de mijloc ca sa o numesc asa. Dintre astea, testate de mine ca fiind bune sunt produsele Sanosan si Penaten.

Eu pt. Maria voi cumpara totul de la Seba Med. Cu Tudor acum folosesc ori Sanosan ori Klorane, dar el este mare deja .

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
26+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am retinut, Roxule! Chiar asta ma gandesc si eu sa fac. O sa dorm si pe dreapta atata timp cat bebe nu da semne ca l-ar deranja. Altfel sunt atat de agitata cand dorm doar pe stanga si ma trezesc din ora-n ora, iar dimineata sunt mai obosita ca oricand. Mercic mult de sfat!


Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Aici Seba Med nu exista. Se gasesc doar, Penaten, Nivea, Joohnson's si mai este o gama foarte recomandata de ei, pe baza de galbenele. Este nemtzeasca din cate am vazut.
Probabil daca lui Razvan nu-i va merge Sanosan, o sa apelez la alta gama. Voi vedea atunci.
Tomasa, parca tu spuneai ca vei opta ptr scutecele Libero? Mai multe informatii, ceva?


Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Nana, aici in tara cea mai buna marca de scutece este Libero, care este si cea mai scumpa, cred. Dar eu din astea voi cumpara ca merita diferenta de pret.
Slippers, felicitari, ma bucur din suflet ca te-ai mai linistit, acum am citit si eu din urma. Am facut si eu testul non-stress la Tudor, saptamanal in ultimele saptamani de sarcina, asa ca stiu ca intr-adevar este cel mai relevant. La mine slava Domnului rezultatul a fost bun mereu in ciuda emotiilor mele si uite asa am ajuns cu bine pana la final. La fel va fi si la tine, sunt sigura!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
26+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna,

Am revnit si eu dupa trei zile la mare. A fost super, sunt putin obosita, dar in rest bine.Bebe a fost cuminte, zic eu ca ia placut in apa(nu mi-a provocat contractii la asta ma refeream), am facut si putina plaja si cateva baitze, nu prea multe, am mancat la greu.
Nu am apucat sa citesc din urma, deci ma apuc de treaba si revin, asta daca mai pot in seara asta....cam devreme dar m-a luat somnul.



cecilia,30+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna ziua mai spre seara, dragi burtici !

Nu am avut timp sa intru de la serviciu, saptamana asta va fi foarte incarcata dar e ULTIMAAAAAA !!!
Vreau sa urez La multi ani ! sarbatoritelor de azi, danielle02 si Roxali : sa fiti sanatoase, sa aveti nastere usoara si sa va bucurati de bebelushi sanatosi, frumosi si papaciosi !
De asemenea, La multi ani fericiti in continuare ! pentru kriss si devylla , sa fiti iubite si fericite alaturi de tatici si bebici !
Myral , si la noi se implinesc in septembrie anul acesta 10 ani de la casatorie ... Nici noi nu stim cand a trecut timpul, dar uite ce cadou frumos primim la aceasta aniversare: un mult-iubit !
Nana , m-ai facut sa rad cu datul in damblageala ... Probabil si eu tot cu apa de la robinet voi spala bebelina, o sa-mi iau si niste servetele de-alea, da' nu stiu cat le voi folosi. Voi vedea "la fata locului".
Nu mai stiu ce voiam sa mai scriu, ca azi ati fost harnice si acum am cam uitat ce am citit
Annisia , pe unde umbli ? Te-ai pierdut in peisaj ?
Aha, mi-am adus aminte : Ana , felicitari pentru grasunel ! E un voinic ! Maine merg si eu la nenea doctorul s-o vedem pe bebelina Maine intram in saptamana 32, asta inseamna ca intram in luna a 8-a

Revin !


Luy 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Luy, ce fericita trebuie sa fii ca e ultima saptamana de lucru! Uffff ce ma 'nervezi! Vreau si eu!
Tomasa, pana la urma cred ca o sa optez si eu ptr Libero! Am dat un search pe Google si am gasit pareri pro si contra dar multe inclinau ptr Libero, asa ca o sa iau din astea. La noi aici, culmea, Libero sunt mai ieftine decat Pampers, asta m-a indus in eroare, ca stiam eu ca citisem ceva scris de tine.



Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Luy eu am luat de la Babycomfort suportul de baldachin. Cred ca imi voi lua si balansoarul pentru alaptat si eventual un cos nleganus pentru bebe.
Ancasilv (sper ca nu ti-am pocit numele...) eu imi fac echo la dr. Albu de la Maternitatea Giulesti. El este genetician de formatie si cica ar fi bun sa depisteze malformatii si bebei cu probleme...
Roxule spune-mi ca te-ai dus la Scoica!!!! Hai fa-mi pofta sa ma sui si eu in masina si sa ma carabanesc la mareeeee!!!!! Daca nu ai ajuns inca te rog sa nu ratezi ocaiz de a hali acolo. E de vis....mai ales in perioada asta cand mancam pentru tot neamul...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana dar pe mine nu ma invidiezi ca nu ma mai duc din februarie la munca? EEEEE, cine poate oase roade....

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput