*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 ***(1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

PENTRU LISTUTA:
Abgar 9, 53cm.
Davidut a venit pe lume cu capul si o manuta! Nu mi s-a facut epiziotomie, dar in schimb am o fisura care a trebuit cusuta! Nu arata prea rau zice dr. si e superficiala! Mi s-a indus nasterea! Primul dilatator mi s-a administrat pe la 11, marti dimineata, iar al doilea pe la 7 seara. Pana la 20.10 aveam dureri mentruale si de spate! De la 20.10 contractii dureroase din 10 in 10 min, apoi foarte dese! Mi se spunea ca nasc la 5 dimineata! Dar am scapat mai repede! Sotul meu cand a auzit ca nasc a venit fuga la spital! A stat "ascuns" pe hol vreo ora,doaua! Eu aveam dureri mari, iar el ma masa pe spate si-mi dadea apa! In cele din urma l-au alugat! Am vrut epidurala! Dar nu mi-a nimerit locul, asa ca m-am ales cu doua intepaturi in coloana si cu dureri de cap si spate de vreo 3 zile dupa! Mergeam ca robotul! A fost groaznic! Mi s-au pus 14 perfuzii sa-mi revin! Sunt toata vanata pe maini! Travaliul a fost de 6 ore si a durut mult! Dar echipa de medici si asistente, impreuna cu dr. mea (pentru care am un adanc respect si recunostinta!) m-a ajutat si sustinut foarte mult! Au fost chiar si momente "vesele" in travaliul! Expulzia mi s-a parut mai usoara! David a plans din prima si am avut norocul sa-l am pe burtica imediata dupa! Nu mi se scosese placenta si eu vorbeam la telefon cu familia! Coaserea nu m-a durut! Nici expulzia placentei! Tati a ajuns foarte repede si ne-a vazut! A stat cu mine 2ore in sala cu lehuze! A fost alaturi de mine tot timpul indeaproape!
Doresc la toate mamele un sot si un tata bun!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Bine ati venit la scutece,capsunele,dragasele
Mamici, sa aveti parte de nopti usoare,de bebeli cumintei si de muuuullltttt laptic


Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Wawwww!!!!!!!!Am ajuns si la scutecele!
Multumim, Eimotto de acest nou capitol din viata noastra alaturi de "minunile" nOASTRE!

VREAU SA VA UREZ LA TOATE MULTAAAAA SANATATE VOUA, BEBELUSILOR VOSTRII SI TATICILOR, SI SA NE FIM ALATURI SI AICI ASA CUM AM FACUT-O 9 LUNI LA ODISEE!FIE CA BEBELUSII NOSTRII SA NE ADUCA MULTA FEICIRE SI BUCURII IN VIATA!

Kay, te steptam cu drag printre noi, Sosonica e o luptatoare si cu siguranta ve ti lua cea mai buna decizie!

Multumim tuturor pentru primirea minunata la scutecele!



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Fetelor, cele care au comandat pe Redoute:am bagat nr de tel mobil cand am facut contul si datorita acestuia ca nu am pus 06 in locul 07, nu-mi vaideaza comanda!Unde sa ma duc sa-mi modific datele mele?



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Fetelor, cele care au comandat pe Redoute:am bagat nr de tel mobil cand am facut contul si datorita acestuia ca nu am pus 06 in locul 07, nu-mi vaideaza comanda!Unde sa ma duc sa-mi modific datele mele?



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Fetelor, cele care au comandat pe Redoute:am bagat nr de tel mobil cand am facut contul si datorita acestuia ca nu am pus 06 in locul 07, nu-mi vaideaza comanda!Unde sa ma duc sa-mi modific datele mele?



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Fetelor, cele care au comandat pe Redoute:am bagat nr de tel mobil cand am facut contul si datorita acestuia ca nu am pus 06 in locul 07, nu-mi vaideaza comanda!Unde sa ma duc sa-mi modific datele mele?



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ma bucur ca am ajuns la acest capitol frumos din viata noastra.intradevar este un nou capitol atat in acest forum cat si in vietile noasre
multumim tuturor ptr primirea frumoasa
multumim Eimotto ptr acest minunat capitolvreau sa urez si eu la toate mamicile multa sanatate si fericire atat voua cat si bebelusilor si sotilor vostri.sa va puteti bucura unii de altii.si sa ne ajute DD sa putem sa vorbim numai de lucruri bune despre minunatele noastre CAPSUNELE si sa ajungem sa ne impartim parerile si la nunta lor.
ptr kai si sosonica.


poze rafi http://community.webshots.com/album/559390002gMslLo
alina mamica lui rafael albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

GATA!!!!!Am primit confirmarea comenzii pe mail!Sper sa fie ok!
Mersik tuturor care m-au ajutat:Ella, Poohy, MIca.



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Eimotto, multumim mult pentru deschiderea odiseei la scutece!!

Si multumim mult si pentru primirea la scutece!

Repet intrebarea de la odisee, nu stiu daca ati vazut:

Voi ati auzit ceva de vaccinul antirotavirus (rotarix sau rotateq)? Mi-a fost recomandat (nu se gaseste aici, trebuie luat din afara) - se pare ca rotavirusul provoaca multe enterocolite/diaree la copii. Ati facut/o sa faceti accest vaccin?

Mica, ti-am vazut si eu noile poze cu minunea cu ochi albastri! E atat de frumoasa! Cand scapam de dermatita o sa incerc si eu sa ii fac baita cum zici tu ;)

Alynta, bine ai revenit! Hi hi, si Davidutz al tau a fost cu manuta la cap ;) Ma bucur ca te simti bine, si imi pare rau pentru epidurala. Dar nu-i asa ca uiti tot cand iti vezi puiul?

Distractie placuta si numai bine fetelor care au azi botezul!

Kay si Sosonica, suntem alaturi de voi si va asteptam [rugaciune]
Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput