Mamici noiembrie-decembrie2007(40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asa devreme?????
Doamne fereste!!!!!
Nu stiu daca e morfologie ca nu prea mai are ce sa masoare ptr ca el o sa stea fff cocarjit ,dar stiu ca iti spune daca a luat normal in greutate ,daca este lichid amiotic normal,cum este placenta......
Si eu la fel la 8 trezirea ca plecam afara la o plimbarica
Mi-a dat dr sa mai fac o analaiza a secretie ca este mai abundenta decat de obicei si mie mi se pare ca a inceput sa si miroasa.

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

ce faceti gagici?vad ca doar voi doua ROXI si ANCUTA sunteti.v-au adormit barbatii?eu am fost putin la plimbare,si am venit repede ca am o lene de abia stau in picioare si ma doare si ma ustura pielea de pe burta de mor,cred ca se intinde sau eu stiu ce se mai intampla pe acolo...
mai eu am devenit ciudata rau...parca nu-mi mai convine nimic,am niste nervi asa din senin si fara motiv pe toata lumea parca
aaa,care imi pune si mie pe prima pagina doi baietei acolo?va rog mult

21+ cu si


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..imi pare rau Ancutz..mai mult ca sigur e candida asta nenorocita..macar sa nu te apuce mancarimile noaptea ca sunt groaznice..eu plangeam si ma plimbam prin casa si al meu in jurul meu...mai rau ma enerva..oricum pt orice eventualitate sa-ti notezi si Doamne fereste daca incep sa fugi la farmacie unde e non-stop si sa-ti iei unguent cu Travogen si ovulul Gynotravogen...eu am patit-o rau si mai bien sa aveti in casa ca nu se stie...
si eu tot la 8 ii dau trezirea le ajunge
ti se pare putin 32 de saptamani?...mama l-a nascut pe fratele meu la 28

ROXANA 23+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

IRINA..sa sti ca si eu sunt "ciufuta"..chiar fara motiv...de multe ori ma intreaba al meu ce am si ii spun nimic..si imi zice ca am o fata ...cred ca din cauza hormonilor ca altfel nu-mi explic..

ROXANA 23+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

IRINA tu cum rezisti cu doi luptatori??..sa-ti traiasca si sa va bucurati de ei

ROXANA 23+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vad ca inca nu ma mananca si sper sa nu fie candida.
Irina gata am trecut baietii.Ce nume le pui?


anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Anca Doamne ajuta sa nu fie!!..oricum sa faci un test de secretie sau cum se numeste...

ROXANA 23+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

multumesc ROXANA la fel si tie!cum rezist,pai ce sa mai zic ca abia ma intorc in pat de pe o parte pe alta,se baga cate unul pe sub coaste parca asa simt,de multe ori am impresia ca atunci cand ma aplec sau ma intorc parca aluneca ei pe acolo,e cam nasol ca se intoarce unul mai mereu,si ma doare atunci,parca imi plesneste ceva pe acolo,celalalt sta cuminte dar unul e terorist mare.si cu arsurile nu mai zic,am mancat aseara niste mici,si de la usturoi am zis ca mor toata noaptea de-mi venea si sa vomit.si caldura ma termina si nu mai suport nici aerul conditionat,ii dau drumul si parca ma ustura gatul.....
mai dar si la mine unul imi apasa pe vezica,si imi e cam rusine sa zic dar cam scap pipi cateodata,adica cateodata mai des in ultimul timp

21+ cu si


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

sarut mana ANCUTZ!pai nu stiu deloc cu numele....e mare dilema si cam cearta cu sotul meu pe tema asta.el zice pai daca tot nu ajungem la un numitor comun,ii pui tu unul si eu unul....dar parca nici asa nu-mi convine

21+ cu si


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

IRINA ..stai linistita si mie mi se intampla...mai ales cand tusesc sau stranut...la tine e si mai dureros..cand face nani unul, celalalt e terorist..lasa sa fie sanatosi...nu avem ce face...si eu tot de la usturoi am avut arsuri azi-noapte..nu o sa mai mananc usturoi si data trecuta am avut de la bulion..asa ca "bye bye"..sau pap mancare cu rantas pana in ora 5 dupa-amiaza maxim.....cat despre aer conditionat sa sti ca si eu simt ceva in gat..nu stiu exact cum sa explic intr-o nopate chiar am simtit ca ma sufoc..plus ca imi este atat de sete nopatea si beau cam 2 l de apa plata..asta numai noaptea ..iti imaginezi ce chin...noroc ca e toaleta libera non-stop...off mie mi se pare ca mi se mareste burtica pe zi ce trece...si la curs vad tot felul de mamici unele chiar au 37-38 saptamani..mai au putin pana la termen..si au niste burtici mici ca a mea..pei si a mea de acum incolo incepe sa se dezvolte...eu chiar nu-mi explic...era o tipa cu gemeni in luna a 7 a si avea burtica ca a mea..

ROXANA 23+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput