Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani Ramsan! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!
La multe lunisoare Octavian de P_onu, Tudor de Danita, Oana de Dia, Andrei de Ariadna, Alessia de Adinazot, Ada Natalia de Bebinuta si Kaan Cristian de Leyla!

Donia, eu ii incalzesc putin lapticul si piureul de legume, dar piureul de fructe i-l dau la temperatura camerei.
Laura, eu folosesc cuptorul cu microunde pentru a incalzi mancarica Alexiei.
Ariadna, felicitari pentru dintisor!
Yagmur Odihneste-te acum, ca e mama ta la tine, nu te mai gandi cum o sa fie dupa ce va pleca ea.
Dandusa, mie mi-ar placea un picnic in Herastrau. Venim cu biscuiti la pachet, aa? Ha, ha!
Alexandra ca sa fii iar in apele tale! Sper ca esti ok!
A_deju Esti haioasa raaaau! Aseara m-am uitat la Finding Nemo, ca mi-ai facut pofta cu secventa aia cu pescarusii.
Dianocica, ai dreptate, Crinuta este o frumusete! Daca o vedeai azi cand o dadea Dandusa in leagan ce fetisoara dulce avea si cum dadea din picioruse de incantare, o mancai, nu alta! O sa repetam experienta cu leaganul, ca le-a placut pustoaicelor.



Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Bebinuta, felicitari pentru cercelusi! Acum Ada e o adevarata domnisoara!

Fug la somnic. Noapte buna tuturor!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

quote:
Originally posted by dandusa
Fetelor,o punem de-un Herastrau,miine?...,picnic pe paturica mea cea noua...luam papica de acasa...,fiecare ce gateste......,parca vad ca venim toate cu biscuiti la pachet...,apoi facem pictorial cu bebelusi ,printre floricele si raze de soare...,ce ziceti?



sper sa ploua....crapa invidia-n mine..io n-am cu cine sa biscuiesc prin parcuri in ploiesti..


fatima de eva ioana
eva ioana (08.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

dandusa si teutz, m-ati incantat cu pozele voastre...nici nu am cuvinte ce fetitze frumoase si jucause...ma duc sa ma mai uit odata , poate imi gasesc si cuvintele....pozele cu flori in par sunt de tablou!!!!

bebinutasa ii fie de bine Adei!

a_deju si eu acum pe care o aleg de model....ca sunt numai una si una ...mai, dar ce combinatie a iesit motanu'...combinatia perfecta! cati anisori aveti voi mai parintilor??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Ktrinel, multumim!
Unde e toata lumea, mai? Sa nu-mi spuneti ca mai dormiti la ora asta! De fapt, dupa destrabalarea de aseara... nici nu ma mai mir!
Sa inteleg ca azi am prins eu scutecul? Super!
Sa aveti un week-end placut!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Neata lumeeeeeee!!!

Am reusit sa intru in direct de pe plaja din Vama! .. nu spun ca nu ma descurc aproape deloc cu mouse-ul de la laptop... am asistenta tehnica non-stop

Vremea e superba, lume cam multa ca doar e w-e, noi cu sanatatea asa si asa :-( dar incercam sa ne bucuram de ce avem.

Va pe toate.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

quote:
Originally posted by Teutz

La multe lunisoare Octavian de P_onu, Tudor de Danita, Oana de Dia, Andrei de Ariadna, Alessia de Adinazot, Ada Natalia de Bebinuta si Kaan Cristian de Leyla!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia


Teuz, , multumim frumos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Din ce am apucat sa vad pana acum:
1. Dandusa/Teutz - m-ati innebunit cu pozele voastre, cat de frumoase sint pustoaicele.... TEMA: cand ajungem in Buc vrem si noi cu voi in parc, vorba Fatimei, la biscuiala... Restu' trupei de la Buc sa fie prezenta!!!
2. Ruxandra - vrem la mare; sa te balacesti si pentru noi
3. Am de recuperat din urma.... iarasi la munca, iarasi fara chef, e rece, nor, brrrrrrrrrrr........stau cu pulovarul pe mine in container.... (sariti cu o visinata repedeeeeeeeeeeeeeee)
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Stiam eu....admirat si cercelata de Bebinuta....
Acum fug sa ma delectez nitelus cu un ping pong in cantina

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Donia
Pareti fete de treaba asa ca pun si eu o intrebare care mi-a rasarit in minte tot citind meniurile de la grupa mica: de ce le dati fructe amestecate?

Ma striga, revin.


dar legumele de ce se dau amestecate? si cand introducem ceva nou - tot la amestecul de legume se adauga si acel nou.
cam acelsi lucru este si cu fructele ... parerea mea.

eu am incercat si legumele sa i le dau separat si parca tot amestecate toate la gramada le papa mai bine.

cerealele le dam la temperatura camerei, laptele incercam din ce in ce mai rece - dar nu i-l voi da niciodata de la frigider.

pireurile le incalzim - le papa mai bine calde - cele reci - le vomita.

bebinuta vzut si eu cercelata.
flore va asteptam la bazin. asiza nu uit de tine - intreb de gradele apei. danita ramas datoare - papat Kara bine mamaliguta. S-o vedem daca-i place si cu peste.
Yagmur pupam mamica muncitoare.

pupici la toate - fugim la bazin


Miro

Mergi la inceput