Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by a_deju

dandusa... cred c-ai stat prea mult in soare azi... pai ce faci, bai nene??? pune repede de editeaza, c-ai gresit...schimba "n"-ul pe o "sinata" si mai stam de vorba... c-asa...nu se-ntelege nimic :))))))))))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




...adica de unde ma rog...,ai dumneata si anume o "sinata"?!?...,de unde???...nu cumva te-ai dus prin vizita la cotoroanta ,in lipsa mea???...nu cumva???...si cum este ea asa...actrita...,nu te-a lasat sa pleci fara o sticla de "sinata"...ha??ia zi tu repede la tanti...,zi...
...pai io',fata finuta...,am cerut "o sticla de vin"...,ca stiu ca mai primesti asa din cind in cind...,pe sub mina...,da' tu te dai de gol...,sa te vaz acu' pe unde scoti pirleala...,madam furlifus...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ktrinel (si nu numai), voila tema de inspiratiune pt statueta :) sper sa iasa de-un oscar, da?? (ca e var cu roger, stiu io.... )

editez ca pusei alt link.... e de la sine inteles ca nu se mai intelegea nimic :))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

...si fiindca tot ne-am adunat la paranghelie,vorba Fatimei...,sa va arat ce am facut noi azi in parc cu Alexia de Teutz...
Fatima,
dai si tu o sticla de vin?

Fetelor,o punem de-un Herastrau,miine?...,picnic pe paturica mea cea noua...luam papica de acasa...,fiecare ce gateste......,parca vad ca venim toate cu biscuiti la pachet...,apoi facem pictorial cu bebelusi ,printre floricele si raze de soare...,ce ziceti?

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dandusa


...si fiindca tot ne-am adunat la paranghelie,vorba Fatimei...,sa va arat ce am facut noi azi in parc cu Alexia de Teutz...




Ce desteapta sint...,am uitat sa pun pozele...,admirati ,daca aveti ce......gata aici le-am pus...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by a_deju

dandusa... cred c-ai stat prea mult in soare azi... pai ce faci, bai nene??? pune repede de editeaza, c-ai gresit...schimba "n"-ul pe o "sinata" si mai stam de vorba... c-asa...nu se-ntelege nimic :))))))))))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




...adica de unde ma rog...,ai dumneata si anume o "sinata"?!?...,de unde???...nu cumva te-ai dus prin vizita la cotoroanta ,in lipsa mea???...nu cumva???...si cum este ea asa...actrita...,nu te-a lasat sa pleci fara o sticla de "sinata"...ha??ia zi tu repede la tanti...,zi...
...pai io',fata finuta...,am cerut "o sticla de vin"...,ca stiu ca mai primesti asa din cind in cind...,pe sub mina...,da' tu te dai de gol...,sa te vaz acu' pe unde scoti pirleala...,madam furlifus...

Mindrete de Crinuta



ce tare-i asta cu furlifus... o trec la caietu' de cuvinte funny :))) pai parleala (ha haaaa!!!! un doi shaaaaaa, la tovarashaaaaaa :)))) ) pe un' s-o scot??? vezi ca n-ai fost atenta?? nu zisei io mai devreme ceva despre un anumit supozitor?? ia fa tu acuma unu si cu unu... iese doi??? :))))))))))))))) (nu de alta, da' nu tre' sa pregatim scutecu' de predare?? :)))))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by dandusa


...si fiindca tot ne-am adunat la paranghelie,vorba Fatimei...,sa va arat ce am facut noi azi in parc cu Alexia de Teutz...




Ce desteapta sint...,am uitat sa pun pozele...,admirati ,daca aveti ce......gata aici le-am pus...

Mindrete de Crinuta



auzi... adica mataluta pui poze de-astea in care ne arati noua ca incapi latita pe toboganu' de copchii mici, ba chiar ca mai ramane si loc??? da' nu ti-o fi nitica jena??? huaaaaaaa, ca sa citez din marii clasici :)))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

..vin n-am, am zis..io dau bere...rece..si niste tort de inghetata..nu prea merge, da numai asta am prin frigi..

..pupe mama.. de floricele frumoase...

fatima de eva ioana
eva ioana (08.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

gata. ma retrag. in plina glorie.. admirat poze de frumuseti mici, facut pofta de piersica, dar cu ochii la dandusa...adios.. apa paie si bataie pt mine. si daca ma gandesc bine, fara paie, ca e cu gluten.. si sigur ingrasa :)) v-am pupat!! (asta daca nu mai apare vreun mesaj incitant pana se refreshuieste pagina :))) )

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by a_deju


auzi... adica mataluta pui poze de-astea in care ne arati noua ca incapi latita pe toboganu' de copchii mici, ba chiar ca mai ramane si loc??? da' nu ti-o fi nitica jena??? huaaaaaaa, ca sa citez din marii clasici :)))






tu in loc sa admiri copchii,te uiti la bazargicul meu?,rusineee sa-ti fie...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Am reusit sa ne punem cercei amandoua (mie imi erau prea joase gaurile vechi)) binenteles cu plans, mai bine zis urlat cam 2 minute, dupa care s-a imprietenit cu toate femeile de la salon.
Si eu as fi urlat daca eram mai mica (dar tot pentru cateva minute)
Si acum sa ne vedeti: aici.


Referitor la tema zilei: eu cerealele le fac cu apa putin incalzita, dar se racesc pana le papa ea; legumele le incalzesc putin la microunde, dar aceeasi poveste se racesc pana la final.
Despre fructe, zau nu m-am gandit cum le voi da, dar pare logic a le da separat.

Va pup, somn usor, plec la nani ca maine de la 8.00 am conducere.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput