Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007(39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Of, va tot aud ca pregatiti camerele copiilor...eu nu pot...cum noi suntem cu fundul in doua luntre si nu stim unde ne vom duce traiul...eu sunt si singurica... adica doar cu bebe, nu putem sa ne apucam amindoi de decorat, fara ajutorul lui tati...


bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
lasa Jasmin, sa vezi ca o sa fie bine; totul se poate schimba de pe o zi pe alta.
RGE, ref. la hainute, asa este; cand sunt nou nascuti vor primi o tona de hainute (primele vizite si botez), in plus cresc foarte repede si poti avea surpriza sa le ramana mici de la saptamana la saptamana. Eu o sa-i iau majoritatea pentru luni mai mari- de la 3/6 luni (nu newborn); mai avem foarte multe de la Sebastian dar pot ghici de pe acum ca nu o sa le folosesc.Am si unele pe care nu le-am folosit niciodata, am dat multe unor copilasi care au avut nevoie, pe cele "mai de suflet" le-am pastrat!

Pentru bebe, intentionez sa iau mai multe body-uri, salopete intregi (cu tot cu piciorus, sunt super) si seturi rochita+chilotel asortat si unul-doua combinezoane de iesit afara (pt. ca va fi iarna) ; nu ii voi cumpara maiouri, bluzite,..,etc - astea mai tarziu...

Magazinele Z sunt in Cluj-Napoca- Galeria Ferdinand
Constanta: Carrefour Tom
Bucuresti: Mall Vitan, Plaza Mall, Calea Victoriei 112, Mag. Unirea et.3, Carrefour Orhideea si Feeria

Pentru baieti de varsta lui Sebastian nu imi mai plac cine stie ce cele de la Z (eu ii iau de la Coccodrillo-as lua si bebe dar nu au pt. varste asa mici: www.coccodrillo.pl), in schimb pt. fetite (mai ales f. mici) cei de la Z au niste lucruri super-frumoase. Aici se gasesc si celebrele body-uri cu mesaje (sunt printesa lui tati, printul lui mami,etc )

Voi merge si la Mothercare, au niste seturi pt. nou-nascuti f. frumoase (au si ei reduceri, dar cred ca putin mai tarziu).

Marea majoritate a hainutelor intentionez sa i le cumpar de la BabyExpo-editia din septembrie. Gasesti acolo pe alese...


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

Ellis, ai facut amniocenteza, cum a fost, unde ai facut-o?


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk



PUFULET, eu ti-am mai scris in cap precedent; am facut aminio pe 08.06 cu dr Tutunaru, nu pot spune ca nu a durut, dar imi tot spusesera si dr si rezidenta Ioana ca doare incat eram pregatita; oricum intepenisem pe pat, concentrata sa nu tresar si uitandu-ma la puiul meu care si ea a stat nemiscata toata procedura; si acum imi dau lacrimile cand ma gandesc la gaza mica; sa iei no-spa cu vreo ora inainte de procedura si inca unul imediat dupa, ca vei avea contactii; iar dupa sa stai linistita in pat, si inca vreo zi;
Daca vrei alte informatii, cu placere


Ellis19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ellis, imi pare rau, la ora asta sunt tare zapacita si haotica si probabil de aceea nu am observat mesajul tau :(
Tot caut pe net informatii si parca nu dau de nimic sa ma linisteasca dar probabil ca le caut si mai haotic :(
Tie ti-a facut anestezie?
Mie mi-a zis doctorita care o sa-l asiste pe Stamatian ca se face anestezie locala si ca dureaza f putin, vreo 3-4 minute.
La tine cum a fost?
Tu cit ai avut riscul de ti-au recomandat amniocenteza?


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pufulet aici gasesti un subiect al carui autor a avut la fel, risc foarte crescut in jur de 1/50, gasesti explicatii si experiente f. recente:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90774

La odiseea anterioara, au mai fost niste gravidute care au facut amnio, datorita rezultatelor proaste la teste repetate, poti incerca sa vorbesti si cu ele (Roxana_G de ex.)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici frumoase!

Si eu am luat ceva hainutze pt bebelina cand am fost ultima data in Elvetia, dar le-am luat mai mari, pt la vara 6-9luni, si doar 2 body si o salopeta pt 1-2luni si 2-4 luni. Si in rest voi astepta babyExpo din septembrie.

Maine plec in concediu si nu mai am stare, abia astept. Astazi am venit la birou ca sa aduc ce am lucrat acasa ultimele 8 zile si sa las totul in ordine.

Si, dupa cum vedeti, noi astazi am implinit 22 de saptamani. Suntem domnisoara mare, ce sa mai!

Va pup si va doresc o zi minunata.

Anca 22+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Ce fac fetele?
Bebeii sunt bine?
O zi buna va doresc.



anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna Anca!

Pufulet, ma gandeam daca nu este posibil ca rezultatele sa le fi interpretat inainte de ati spune rezultatele,deci foarte tarziu de la ecografie si recoltare (ai spus ca ti le-au intarziat cam o luna), si sa nu le fi corelat...zic si eu, oricum amniocenteza poate spune sigur cum este.

Valorile la parametrii din sange cum ti-au iesit (nu calculul de risc)?

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

fetelor,astazi este sarbatoare: Sf. Petru si Pavel! La multi ani celor care sarbatoresc!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

petronela, PAULAT
LA MULTI ANI CELOR CE SARBATORESC NUMELE[/red]

merg la donat sange pt. TT si la medicul de medicina muncii pt. medical!



PUSSI 16+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput