Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elamia spune:

Buna fetelor!In sfarsit mai apuc sa scriu si eu ca nu stiu cum se face dar asa repede imi trece timpul si tot nu apuc sa fac cate vreau.Sapt asta am fost cu Dylan la vaccin si a fost tare cuminte,nu a plans deloc si nici febra nu a facut.Apropo de vaccin as vrea sa stiu si eu ce e cu acel vaccin de care zicea Pepsi.Unde pot gasi info despre el sau ne zici tu Pepsi?
Fetelor de cand mananca asta micul al meu a luat serios in kg.Avem 7 kg la 5 luni jumate si 62,5 cm.Eu cred ca e ok,nu?Voi cele cu experienta ce ziceti?Ca eu ma tot gandesc sa fie bine.Sotul meu zice ca ma stresez prea mult,ca e bine copilul si nu am de ce sa-mi fac griji,dar noi mamele stiti cum suntem..........
Voi ce sampon folositi pt bebe?Eu am folosit Jonson,dar am obs de un timp ca are putina alergie.
Va pupic!
Mihaela,mamica happy de bebe Dylan........4 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Bine v-am gasit.

Vazusem ca fetele din USA au un grupulet, cele din Italia altul... si asa de mult as fi vrut sa vorbesc si eu cu cineva de pe acelasi fus orar cu mine.

Eu sunt in 17 saptamani. Inca nu stiu ce va fi... si nici nu am simtit nici o miscare. Ma batea gandul sa cumpar un doppler. Voi ati cumparat asa ceva.

Am vazut ca sunteti si din Toronto. Cu ce ginecolog nasteti/ati nascut?

As mai avea eu cateva intrebari...dar abia ne-am cunoscut si nu-i frumos.

Pupici la mamici si Pitici




M ((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Matgravidut ce bine ca ai aparut si tu, pana acum eram cam singura, ca restul fetelor au nascut deja aproape toate pe aici si sunt cu bebei mici. Eu de abia am trecut de 11 saptamani si astept cu nerabdare sa treaca timpul. Eu merg la Dr Yoav Brill, el e la spitalul Toronto East General H. Mie imi place de el, e foarte de treaba, e drept ca e cam departe de unde stau eu, dar nu vreau sa-mi caut acum altul. Tu la cine mergi?

la toate mamicile si bebei mici.

Monica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, am ris cind am citit ce ai scris, si am mai citit odata! azi am fost la primul vaccin, david nu da semne ca ar fi alergic dar are doar 2 luni, mai stau asa pina pe la 4 sa vad.....desi consum tare moderat lapte....de frica. cu dominic treaba e spre bine, desi a reactionat tardiv sintem pe calea cea buna!(i-am scos iar produsele de lapte) il dau la gradi de luni cite 2 zile, asa voi putea si eu sa ma odihnesc, desi citeodata mai reusesc performanta si dormim toti 3 in pat 3 ore!produsele Avene se gasesc aici peste tot locul, si la walmart, farmacii....

catralu, nastere usoara

valen mi-ar placea tare mult sa te vad, uite vin la Evrei la clinica de alaptat in 30(nu mai stiu ora, dar ma uit) si ne putem vedea in parc daca vrei, mi-ar placea. tu i-ai dat rotatequl ala ca nu stiu ce sa fac

lilidana, vaccinul se da in 3 doze, 2 luni 4 si 6, nu e in grila de guvern ca ei zic ca mia intii tre sa isi dovedeasca eficacitatea 5 ani si apoi numa.....e un vaccin care se bea, eu, inca ezit, fiind nou nu stiu ce sa fac

matgravidutz, bine ai venit, sarcina usoara

am uitat sa va zic ca a luat bine in greutate, fiind alaptat exclusiv, are 6 kg si 62 cm la 2 luni!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by Monica9

Matgravidut ce bine ca ai aparut si tu, pana acum eram cam singura, ca restul fetelor au nascut deja aproape toate pe aici si sunt cu bebei mici. Eu de abia am trecut de 11 saptamani si astept cu nerabdare sa treaca timpul. Eu merg la Dr Yoav Brill, el e la spitalul Toronto East General H. Mie imi place de el, e foarte de treaba, e drept ca e cam departe de unde stau eu, dar nu vreau sa-mi caut acum altul. Tu la cine mergi?

la toate mamicile si bebei mici.

Monica 11+






Eu merg la Dr N. Pairaudeau de la North York General.
E bun... dar cateodata parca e prea grabit. Mie mi se face dor de bebe tare repede iar el nu stie cum sa scurteze intalnirea. Eu as sta acolo non stop sa ma uit la el sa vad cum se misca si ce face.

Si pe mine ma cheama tot Monica :)

Cum te simti?

17+

M ((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Multumesc de primire Pepsi.

Vroiam sa intreb, pentru ca voi aveti deja experienta asta.

Cat este de dureroasa epidurala?
Voua vi s-a facut injectie ca sa dati afara placenta? Unde se face aceasta injectie?

M ((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catralu spune:

Buna fetelor!
Am nascut in noaptgea de 20-21 una bucata baiat de 3.700kg si 56 cm al spitalul din Markham;nastere cu epidurala( a durut injectia pentru ca nu puteam sta linistita caci aveam contractii mari si nu a nimerit din prima,dar a meritat!!multumesc celui care a inventat epidurala!);nu m-am dilatat timp de 5 ore deloc ,am ramas tot cu 3 cm dilatare,dar cu apa rupta,asa ca mi-au dat si oxytocin;a fost insa usor,dupa ce m-am dilatat usor am impins doar o ora.
Acum suntem acasa,avem problemele de inceput cu adormirea la san si alaptatul,dar vom trece si de asta!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elamia spune:

Felicitari Catralu!Sa creasca bebe mare,sanatos si tie refacere usoara si grabnica.Cum il cheama pe bebeul tau?

Matgravidut bine ai venit printre noi!Sarcina usoara!

Pe unde sunteti fetelor?Nu prea mai scrieti; e cam liniste pe aici.

Va pupic pe toate si pe bebei
Mihaela cu bebe Dylan(4 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Felicitari catralu!Matgravidut, bine ai venit. Eu am nascut de 2 ori cu epidurala si nu pot spune ca a durut intepatura. La cat de dureroase erau contractiile, nu stiu ce ma mai putea impresiona.pepsi, nu am facut decat vaccinurile recomandate de ei; nu stiu despre vaccinul de care zici tu si daca mai spui si ca e mai nou aparut deja ma trec fiorii ca mi-e teama sa fac experiente pe fetele mele. Poate ne vedem cand vii in zona. Vb pe pm.Elamia, tu parca te-ai mutat,nu? Nu mai suntem vecine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Pepsi,mie nu mi-a zis nimic pediatra de vaccinul ala,in schimb mi-a recomandat pe cel impotiva meningitei,care se da tot asa la 2,4 si 6 luni si e altul decat cel obligatoriu de la 1 an.Eu nu l-am cumparat,mi-a fost frica de reactii si ea mi-a zis ca nu e un vaccin sigur,ca si celelalte,de altfel,dar parca tot n-am avut curaj.
Ce mare e Davidutzul tau,are deja 6 kg!E un mancacios,il pupam pe obrajori .

Catralu,sa-ti traiasca grasunelul si sa fie sanatos!

Matgravidut,bine ai venit,sarcina usoara!

Monica9,cum mai esti?Ce face ghiocelul?

Laura,as vrea sa am si eu 47 kg,dar sa slabesc "natural",nu din cauza copiilor .

Elamia,nu mai intri pe la "albinute si bondari"?Ce face frumosul Dylan,are deja dintzisori?

Mergi la inceput