Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

multumim frumos de felicitari fetelor, sa va traiasca si voua piticii!

denisam, felicitari din suflet!refacere rapida si bebe sanatos!

dominic a reactionat super bine, ii place tare mult de david, il tot pupa, e toata ziua dupa el!

laura, imi pare tare rau, asa cum spuneam intotdeauna dermatita e semn de alergie, cea la gluten e mai urita fiindca nu trece si se depisteaza mai greu. am o colega cu celiachi si noroc ca esti in canada, ca e plin de produse aici ptr alergici de tot felu!

in rest sintem bine, crestem, aveam 4.600 simbata, il alaptez exclusiv, o tinem asa pina la 6 luni, si apoi diversificam si alaptam...
va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

lilidana si noi am avut premergator la Sebastian si intr-adevar a fost foarte practic. Si el a mers extrem de repede. Nu stiu daca neaparat din cauza premergatorului dar probabil ca a contat si el. Noi am folosit si ham cand ieseam in parc, dar acum nu cred ca as mai lua.

Pepsi ce baieti frumosi ai! Inca o data multa sanatate si numai bucurii de pe urma lor! Cum te descurci singura cu ei?

Isabella are deja 5 luni si jumatate si pana acum a fost alaptata exclusiv, nici macar o picatura de apa nu a baut! Dar deja se uita la noi lung cand mancam daca e de fata. Asa ca am decis sa incepem de sambata diversificarea (ca vrea si sotul s-o vada prima oara!). Incepem cu cereale, am cumparat deja orez si ovaz si speram sa fie totul ok. In rest e bine, cand am fost la controlul de dupa 5 luni avea 7,850kg si 66cm.

Va pup,
Rx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

pitilache, (imi vine sa rid ca asa il alint pe david uneori, o fi din cauza ca ai sunat cind eram in pline contractii, dar asa-mi vine mie sa-l alint) ma bucur din suflet ptr tine ca ai alaptat exclusiv, asa am facut si eu cu dominic, nici apa nu i-am dat, a fost f bine, avea 6 luni fara 1 saptamina cind i-am dat cereale de orez. bafta la diversificare, f sanatoasa si frumoasa fetita aveti! vezi tu cu vremea asta nu stiu daca mai apucam sa ne vedem vara asta....poate cind se face si david mai maricel, dam o intilnire!te pup

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Salut fetelor,

N-am mai reusit sa intru de multisor. Ma bucur ca sunteti bine toti.

Laura imi pare rau de alergia aia la grau. Eu n-m mai auzit de asa ceva pana acum. Poate totusi o sa treaca! Dar daca nu...mai sunt si alte produse...orez, secara, ovaz...

Denisa, n-am reusit sa vad pozele. DAca vezi mesajul, poate imi trimiti si mie cateva poze sa-ti vad piticutzul.

Catralu, mai ai putin. Bafta multa pe ultima 100m

Pitilache, si eu sper sa intalnim fetele. Poate mai la sfarsitul lui august.
Si eu am alaptat-o exclusiv pe Odette pana saptamana asta. De duminica am inceput cu morcovel fiers. N-m inceput cu cereale, dar vreau sa-i dau de saptamana viitoare. Am inceput din acelasi motiv pecare-l zici si tu...se uita la noi si intindea mana dupa mancarea de pe masa si mesteca in gol...am zis ca astea sunt semne clare ca e pregatita. Acum ce mi-e 6 luni ce mi-e 5 luni jumate!
Doar ca nu stiu cat sa-i dau. Am inceput cu 1/2 lingurita. Acum dupa 5 zile am ajuns la 3 lingurite....si ea ar mai vrea dar nu stiu daca sa-i dau mai mult!

In rest e bine Odette si creste. Avea la 5 luni 6.5kg si 62cm.
Acum ne pregatim de vaccinul de la 6 luni.

Voi stiti cumva daca vaccinele din Ca au mercur in ele??

Va pupam
si Odette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Dragelor, Ce mai faceti? Cam liniste pe aici de nu mai gasium subiectul! Nu-i asa Pepsi!?!

Noi sunte bine, ne balcim in piscina si ne place tare mult. Luni o sa mergem la vaccinul de 6 luni!

Va pup pe toate!

Roxana

Mamina de Isabella (5 februarie 2007) si Sebastian (12 august 1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Fetelor, am si eu o intrebare. Sunt insracinata in aproape 9 saptamani si nu stiu daca trebuie sa merg si la medicul de familie sau doar la ginecolog? Am fost la ginecolog in saptamana 5 si mai merg saptamana asta, dar cineva mi-a zis ca ar trebui sa merg si la medicul de familie. Voi cum ati facut? Si inca ceva, voi ce fel de crema ati cumparat ca sa va dati pe burta sa nu ramana urme? Eu sunt la prima sarcina si habar nu am ce si cum ar trebui sa fac, asa ca daca puteti, va rog sa-mi dati si mie niste sfaturi. Mersi.

Monica 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Monica,felicitari pentru sarcina!Vad ca vei naste in primavara,si eu sunt o mamica de martie 2007,anul trecut pe vremea asta eram "incepatoare",abia aflasem de sarcina,ce repede trece timpul!

Referitor la intrebarile tale,eu,de exemplu,am mers doar la obstretician,nici nu am medic de familie,dar chiar nu vad la ce ai merge si la el.
Am folosit crema de la "Palmer's",de fapt e o lotiune de masaj,foarte buna.Eu nu am avut vergeturi nici la prima sarcina si atunci am folosit o crema de hidratare din Romania,nu mai stiu precis care.

Daca inca n-ai facut-o,intra aici,pe forum,la mamici de martie-aprilie 2008,te poti sfatui cu ele pentru mai multe.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Lilidana mersi de raspuns, asa ma gandeam si eu ca nu are rost sa merg si la medicul de familie daca deja merg la ginecolog.
Am intrat si la Mamici de martie-aprilie 2008, numai ca pe acolo nu am gasit pe nimeni de aici din Canada. Deci deocamdata sunt singurica dar poate mai apare cineva.
Mersi mult inca o data.

Monica 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Felicitari proaspetelor mamici cat si celor care sunt insarcinate( sublima stare, deja mi-e dor de ea!.
David are 8 luni, e vesel, i-a priit tare bine in Ro, nu a mai avut nimic pe fata dar din momentul in care l-am urcat in avion, a inceput sa se scarpine iar...
Cu alergia ii dam mai departe, ii sunt permise doar orezul si malaiul, la 7 luni jumate l-am intarcat si i-am dat Milumil care e tare dulce, asa ca va intreb, ce lapte praf recomandati pt copii?
Cineva intreba d epremergator, eu i-am adus din Ro , acolo sunt ieftine, in jur de 1 milion si David e tare incantat ca are libertate de miscare, el l-a folosit de la 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Laura,bine ai revenit!
Cum a fost deplasarea cu bebe mic,greu,nu?Sau lui David ii plac deplasarile?
Lui Davidutu' al nostru,NU si sunt disperata ca nu putem pleca nicaieri!E cam salbatic,plange cand vorbeste un strain cu el,plange in masina,e un stres sa plec undeva...
Tu l-ai pus pe David la 6 luni in premergator?Nu e prea devreme?Eu stiam ca pe la 7.
Eu am intrebat de premergator ca nu am vazut pe aici si se pare ca trebuie sa-l iau din state ca din Romania n-am cum...
Pupici,te asteptam cu poze din concediu,sa ne mai treaca si noua dorul de tara

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 4 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput