Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Denisam si Pepsi felicitari pt bebei, refacere usoara fara kg in plus si bebei mancaciosi si somnorosi!

Nu mai stiu cine a intrebat de bibe, amandoi copiii mei l-au refuzat, de abia acum la 7 luni jumate David il accepta cu juma de gura ca l-am intarcat!

Eu nu am mai intat pe aici dar pot sa va spun doar ca in lunea plecarii spre Romania David a facut o reactie super urata la grau si am ajuns la urgente si s-a dovedit ca e alergic la gluten...nu-mi ajungea dermatita...

Pe aici am mers la Iasi la analize si medici si -sa confirmat diagnosticul, ii dam tare cu orez ...o sa ne facem chinezi pana la urma.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Fetelor,pe unde sunteti?
Am si eu o dilema,poate ma lamuriti voi:in Canada sunt scoase de pe piata premergatoarele?
Eu asa am auzit si chiar nu am vazut nicaieri,sau poate nu m-am uitat bine.

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

albume foto
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=75985946" target="_blank">slide David 1-2 luni
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=76372227" target="_blank">slide David 3 luni
am 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

fetele...unde sunteti?
pe aici nu mai intrati?

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Lili-da premegatoarele adevarate nu sunt,dc vrei aduci din ro ca sunt ieftine-aici exista jumperele- alea in care ii pui in picioare si ei imping dar nu se deplaseaza, se joaca cu maimutzoii care sunt pe marginea "ligheanului'-ca asa arata,scuze.
bafta!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Denisam,multumesc de raspuns .
Cred ca o sa comand la Walmart in state,am vazut ca acolo au.
Tu nu ai folosit la Emma?

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:


Lili-am folosit dar adus din ro-cand am vrut sa comand de la walmart din state au zis ca nu livreaza aici-asa ca verifica sau mergi si il ia.


Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Denisa,bine ca mi-ai zis,e logic ca daca astia l-au interzis pe piata,nici "americanii" nu se baga...Apropo,oare la ei de ce e "valabil" ?
Multumesc mult.Pupici tie si puisorilor tai .

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

lilidana eu am un exersaucer pentru Isabella si ii place mult. Este ca un premergatoar, doar ca sta pe loc, dar are jucarele pe partea de sus. Uite www.toysrus.ca/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10051&catalogId=10052&langId=-1&productId=86027&N=24 31020025 &nvalue=24" target="_blank">aici.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

pitilache,exersaucer am vazut,initial am crezut ca e premergator,atunci nu ma interesa prea mult,apoi cand am cautat "serios" am observat ca nu se poate deplasa cu el.

Tot premergator o sa iau,pana la urma,mai ales ca si el are jucarioare,nu asa multe,dar e ok.

Il prefer din experienta cu Karina pe care am pus-o in premergator la 7 luni si a mers foarte repede,la 11 luni mergea foarte sigura pe ea,plus ca nu a trebuit sa ma cocosez sustinand-o si a fost mai comod asa,recunosc .
Dar multumesc pentru raspuns si pup-o pe Isabella din partea noastra .

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catralu spune:

Buna fetelor!

Felicitari Denisa!!!Sa iti traiasca bebeul!!
Am vrut sa va spun ca pe Discovery Health este luna copiilor si sunt documentare extrem de interesante,cu reluare in weekend.La mine este canalul nr 604,dupa Food Chanel.Merita vazut cum se dezvolta fizic si psihic copilul,cum poti face fata unor situatii deosebite,cum decurge o nastere in apa,etc.

P.S. Mai am oficial 4 saptamani si jumatate pina la marea intalnire!

Va pupic pe toate!

Mergi la inceput