Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

pe 15 decembrie (de ziua mea) m-am programat la testul de 12 sapt la Ovoclinic...
observ ca mi se umfla mainile si picioarele desi nu mananc f sarat..stiti vreun leac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

fetelor, stiti ceva despre recoltarea celulelor stem? a facut cineva?cat costa? are cineva vreo informatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

stefany_p,noi am recoltat celule stem din cordonul ombilical.
Banca este "Create Cord Blood Bank" din Toronto.Ne-a costat:95 dolari kit-ul si 830 procesarea,testele si un an de depozitare.
Transportul a fost separat,nu mai stiu exact,iti dau ei numele unor firme cu care colaboreaza si care pot transporta sangele cum cer ei.
Intra pe site-ul lor www.createcordbank.com sau suna-i la 416-813-4700.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

multumesc Lilidana..depozitarea se poate face doar pt un an sau mai mult?
este adevarat ca in caz de probleme interventiile se pot face doar in China si costa la 100.000 euro? asta am citit pe aici.stii mai multe amanunte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

stefany-p,depozitarea se face pe ce perioada vrei,cat mai mult fireste;cand creste copilul,de la 18 ani el este "proprietarul" si doar el are dreptul sa dispuna ce si cum,Doamne-ajuta sa nu fie vreodata nevoie sa apelezi la asa ceva.
Noi am platit pe un an,dar puteam plati pe maxim 10,apoi cand David implineste 1 anisor ne vine facura pentru inca un an si tot asa.
Nu stiu nimic de China si 100000euro,nu cred ca e adevarat,doar ce am citit pe site si in contractul trimis de ei.Dar nu se specifica asa ceva,doar ca atunci cand au acordul tau/copilului,ei trimit celulele la spitalul unde trebuie.Si se poate utiliza doar o singura data.
E o lista intreaga de boli pentru care se poate folosi cu sanse mari de reusita pentru beneficiar(copil),dar se poate folosi si pt.parinti,frati,alte rude,cu sanse mai mici de compatibilitate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

multumesc Lilidana, am inteles cum sta treaba..o sa ma mai documentez si eu intre timp cum e cu China, poate fac o intrebare catre ei ce spitale din Canada fac astfel de proceduri
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Stafany_p,sa ne spui si noua ce ai aflat.
Bafta pentru data de 15.Si,bineanteles,La multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

hehe..esti prima "uratoare"..deocamdata am aflat doar ca am infectie urinara. au ajuns rezultatele analizelor mele si cu asta m-am pricopsit..tre sa iau antibiotice ..
la cat sange mi-au luat(6 fiole) si la cate analize mi-au facut ma gandeam ca gasesc mult mai multe mai ales ca n-am fost niciodata o vizitatoare consecventa a cabinetelor ginecologice..dar si cand m-au prins aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Buna mamici si bebelusi!

Nu am mai scris de mult, lipsa de timp, asa ca va spun acum ca am aflat ca vom avea fetita, poate v-am mai scris asta, nu mai tin minte. A trecut timpul asa de repede, nici nu-mi vine sa cred. Bebele e bine, mai mare cu 10 zile, dar in rest totul pare ok. Sper ca si voi sunteti bine si bebelusi cuminti, atat cei din burtica cat si cei de afara.

Bun venit pt fete noi si sarcini usoare!




Monica 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

multa sanatate Monica si tie si fetitei...v-ati gandit la nume?

Mergi la inceput