Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

stefany da, ne-am gandit la nume si cred ca o sa fie Rebecca, asta ne-a placut cel mai mult si nu cred ca mai apare altceva, asa ca probabil asa va ramane. Bafta la testul de 12 saptamani!

Monica 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Multumesc Monica, deocamdata mi-au descoperit o infectie urinara si iau macrobid..nu-mi place deloc dar ce sa fac???
a mai avut cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

stefany_p,infectia in sine face mai mult rau bebelusului decat medicamentul.De fapt,medicamentele prescrise in timpul sarcinii sunt safe.
Asa ca bucura-te ca s-a descoperit la timp,fa tratamentul si gandeste pozitiv:totul va fi bine .

Monica9,bine ai revenit.A crescut mult ghiocelul,de fapt e o ea,sa fie sanatoasa,timpul trece repede,deja esti in luna a sasea.
Inca putin si o s-o tii la piept.

Sa va spun cate ceva de David:acum merge in jurul patutului si a descoperit cum sa se lase in fund din pozitia in picioare,asa ca exerseaza la greu.
Noi stam tot timpul langa el ca mai da si rateuri si aterizeaza cu capul de gratii,s-a lovit si la gura intr-o zi,asa ca suntem cu ochii ca pe butelie.
De oboseala nu mai vorbesc...sunt franta...ma bucur cat merg la scoala ca e un timp de relaxare total...
O sa vedeti si voi la anul,pe vremea asta.Cam suna a amenintare dar nu e decat un beculet aprins anticipat:nu va fi usor,dar e minunat.
Si inchei cu sfatul:
Dormiti cat mai mult,relaxati-va,alintati-va ca veti avea nevoie de muuulta energie.

Da' mamicile de Canada nu mai intra pe aici?
Ce va fac bebeii?
Ce le aduce Mos Craciun?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Lilidana felicitari pt David miscaret! Te cred ca e greu cu copilasul micut, dar e si foarte frumos, deci merita tot efortul.

Stefany imi pare rau pt infectie, dar lasa ca e bine ca ai decoperit si o tratezi. Sa te faci bine!

Eu am fost la medic ieri si mi-a zis ca am tensiunea prea mare, 138/80. M-am cam speriat ca eu tot timpul aveam tensiune mica si acum dintr-o data s-a facut mare. A mai avut cineva problema cu tensiunea in sarcina? Medicul nu mi-a zis decat sa fac mai multa miscare, si m-a chemat tot peste o luna dar eu ma gandesc daca cumva creste si mai mult, oare nu ar trebui verificat mai des? O sa incep acum sa merg la innot si la plimbari, sper sa ajute astea si sa fie bine.



Monica 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Buna mamici si burtici,

Iata ca vin si sarbatorile, de fapt la noi au venit deja ca am sarbatorit Hanukkah pentru sotul din dotare, si acum am pus brad si ne pregatim de Craciun. Primul Craciun cu bebe Alexia printre noi .

Lilidana, felicitari pt David plimbaretul. Si Alexia merge in 4 labe de o saptamana, se ridica in genunchi, dar inca nu in picioare. Avem si 4 dinti, pentru care ne-am chinuit mult. Cel putin lopetile de sus ne-au chinuit rau de tot, nopti nedormite, zile cand nu manca nimic decat san, a fost greu,dar a trecut si acum e iar vesela si jucausa. Si avem aceeasi problema ca voi, se izbeste cu capul in gratiile de la pat, deasupra bumper-pad-lui si nu stim ce sa mai facem. Si noi suntem foarte obositi, de fapt incepen sa ne revenim, ca de cateva zile de cand au iesit si dintii de sus a inceput sa doarma iar noaptea. Apropos, ce fel de scoala faci?

Monica9, deja 26 de saptamani? Ma bucur! Si e fetita, super!

Stefany, bafta cu antibioticele si insanatosire rapida! Apropos de luat sange, cand mi-a luat prima data sa imi confirme sarcina ( mie mi-era o frica de ace...), mi-a zis asistenta ca pana la sfarsitul sarcinii am sa fiu cea mai curajoasa, o sa mi se para un fleac...si asa a si fost, ca mi-a luat aproape lunar... Acum sunt o viteaza (aproape).

Va pup pe toate si pe bebici, si va doresc sarbatori fericite, un an nou bun, cu multe impliniri, bebici frumosi si sanatosi!

Sori, mamica de Alexia, 8 luni
O puteti vedea aici:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1823583&l=09ed1&id=665330245
si aici cu mami
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1823617&l=4ca8a&id=665330245
si ultima cu tati
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1752317&l=36ed0&id=665330245


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Sori,ce bine ca ne mai dai vesti despre Alexia.Am vazut pozele,a crescut mult,seamana tot mai mult cu tine,e taaare frumoasa .
Dar si tu te-ai schimbat,ai slabit...sunteti toti frumosi si fericiti,se vede.
Noi suntem,in continuare,la episodul nesigurantei si,de aceea,stam langa el toooot timpul.noroc ca ma mai ajuta Karina.Se mai joaca cu el,dar se cam plictiseste,nu-i pot lasa decat 10-15 minute impreuna,apoi schimbam decorul.
David e foarte sigur pe el cand se ridica in picioare,dar apoi mai uita sa se tina,se uita dupa diverse si...cade.
Acum a invatat sa se aseze in fundic,cred ca am mai scris,asa ca vrea sa repete asta pana la epuizare.
E tare dragut,daaar ne-a terminat,pe amandoi.
Eu merg la engleza,deocamdata,apoi sa-mi echivalez diploma,sau ma reprofilez,habar nu am,vad eu la toamna.
Intre timp am reusit sa-mi iau G-ul,am facut si scoala si mi-a prins bine ca aici sunt multe deosebiri fata de Romania.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

am fost la testul de 12 saptamani, am iesit bine la masuratori si ne-a zis tanti aia ca e posibil sa fim fetita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Servus dragelor,

Am trecut sa vad ce mai faceti.

Monica felicitari pentru fetita
Lilidana.. wow tot ce povestesti despre micutul tau este minunat. Abia astept sa o cunosc si eu pe draguta mea. I-am povestit eu cam cum e lumea de afara... i-am povestit de zapada si cum o sa i se aseze pa nasuc, si de oameni si de copacei... ca i-am luat hainite... ca trebuie sa asculte de mami.
Si mai ales i-am povestit cum ca ea la 40 de saptamani trebuie sa se strecoare printr-un loc ingust ca sa o vada pe mami.

Ehe... povesti frate... duc copilu' cu zaharelu'

Va pup si sa auzim numai de bine.
Poze cu noi la semnatura... pentru cine are chef si timp.


Monica-Matz 34 si Andreea Bianca

AMR 6 SAPTAMANI
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Monica, pozele sunt superbe iar tu o frumoasa...nastere usoara si sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Accacia spune:

Monica, ce mamica tinara si frumoasa esti! Si ai niste ochi superbi si arati minunat! Sa fii sanatoasa si sa ai cea mai usoara nastere!

Mergi la inceput